Drąsūs lietuviai pasaulio salės futbolo čempionate tampė nervus favoritams

Septintą vietą FIFA pasaulio reitinge užimantys Kazachstano salės futbolininkai turėjo paplušėti, kad nugalėtų kovingų debiutantų lietuvių pasipriešinimą. Pasaulio čempionato šeimininkai ilgą laiką atsiliko tik vienu įvarčiu, bet galiausiai pralaimėjo 0:3 (0:1).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lietuvos salės futbolo rinktinė FIFA pasaulio reitinge užima tik 80 vietą.

Tuo metu natūralizuotų brazilų vedami kazachai paskutiniais metais yra vieni stipriausių Europoje. 2016 m. jie laimėjo bronzą, o po dvejų metų užėmė 4 vietą. Planetos pirmenybėse kol kas geriausias pasirodymas – aštuntfinalis 2016-aisiais.

Nepaisant antro pralaimėjimo iš eilės, ukrainiečio Jevgenijaus Ryvkino treniruojami lietuviai dar neprarado šansų patekti į atkrintamąsias. Lemiamos bus paskutinės A grupės rungtynės su Kosta Rika.

Pastaroji taip pat pralaimėjo abejas pirmąsias rungtynes – šiandien 0:1 prieš Venesuelą. Dėl geresnio įvarčių santykio lietuviai užima 3 vietą.

Į atkrintamąsias pateks dvi geriausios kiekvienos grupės komandos (A grupėje šias vietas jau užsitikrino Kazachstanas ir Venesuela) ir dar keturios 3-iąsias vietas užėmusios komandos iš šešių grupių.

Rungtynių eiga:

40 min. Rungtynės baigiasi. Kazachstanas nugali kovingai žaidusius lietuvius 3:0.

39 min. Pavojingas J.Zagursko smūgis, bet Kazachstaną vėl gelbėja keturiskart geriausias pasaulio vartininkas Higuita.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kazachstano džiaugsmas

35 min. ĮVARTIS!! 0:3. Kazachai demonstruoja meistriškumą. A.Akbalikovas techniškai atsisuka su kamuoliu ir šauna po skersiniu.

34 min. Lietuviai ima rizikuoti ir dažniau atakuoti, bet įmušti kol kas nesiseka.

30 min. G.Samsonikas vagia kamuolį iš varžovų ir pabėga vienas prieš vartininką, bet Higuita apsigina...

29 min. Deja, deja... Šįkart prie savo vartų klysta jau Lietuvos rinktinė. Kazachstanas gauna dovanėlę ir N.Tursagulovas ją išpakuoja – 0:2.

24 min. Kokia drama! Iš pradžių kazachai pataiko į vartų konstrukciją, o tada lietuviai smūgiuoja į skersinį. Kazachai prašo vaizdo peržiūros. Teisėjai ilgokai nagrinėja epizodą, nes kamuolys atsimušė nuo vidinės lietuvių vartų konstrukcijos, bet visas nebuvo kirtęs vartų linijos ir rezultatas lieka 0:1.

21 min. Prasideda antrasis kėlinys. Atakos ritasi į vieną ir į kitą pusę.

20 min. Pirmas kėlinys baigiasi. Lietuviai kol kas tikrai stebina. Vienintelį įvartį praleido tik pačioje pradžioje, o ir patys turėjo ne vieną galimybę rezultatą išlyginti.

19 min. Lietuviai apsigina ir vartininkas E.Žagaras smūgiuoja per visą aikštę, o kamuolys vos neįkrenta į Kazachstano vartus... Trūko pusmetrio iki nuostabaus įvarčio.

17 min. Lietuviai ir toliau pagirtinai kovoja. Kazachstanas dažniau žaidžia su kamuoliu, bet dominuoti svečiams nesiseka.

13 min. Dar vienas auksinis šansas Lietuvai. Kazachų gynėjai vėl klysta, Tomas Bučma smūgiuoja į tuščius varžovų vartus, deja, pro šalį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

11 min. Šansas ir lietuviams. Kazachai klysta gynyboje, bet mūsiškiams juos pasinaudoti nepavyksta.

9 min. Kazachai atakuoja, lietuviai ginasi ir stengiasi kontratakuoti. Po galingo varžovų smūgio dreba mūsų vartų konstrukcija. Rezultatas lieka 0:1.

5 min. Kazachstanas toliau spaudžia lietuvius prie jų vartų. Smūgiuoja ir varžovų vartininkas Higuita, bet patikimai ginasi Egidijus Žagaras. Jis gelbėja Lietuvos rinktinę ir kitame epizode.

3 min. Lietuviai priversti gintis prie savo vartų. Bet vieną progą susikurti pavyksta ir mūsiškiams. Tik perdavimas G.Samsonikui kiek per stiprus ir užbaigti atakos smūgiu į vartus nepavyksta.

1 min. ĮVARTIS!! Deja, sužaidus vos 20 sek. pirmasis įvartis krenta į Lietuvos rinktinės vartus. Įmušė Taynanas, Kazachstanas priekyje 0:1.

FIFA pasaulio čempionatą Lietuvoje Kazachstanas pradėjo 6:1 sutriuškindamas Kosta Riką. Lietuvos rinktinė apmaudžiai mačo pabaigoje 1:2 nusileido Venesuelai.

„Mums labai įdomu žaisti prieš tokius varžovus, nes tik žaisdami prieš tokį varžovą galime tobulėti. Deja, mes neturime galimybės dažnai žaisti prieš tokias komandas, automatiškai – neturime patirties žaidžiant prieš tokio lygio rinktines, kuri yra be galo svarbi tokiose rungtynėse“, – prieš rungtynes teigė lietuvius treniruojantis J.Ryvkinas.