Agonijos pabaiga: Lietuvos rinktinė sutriuškinta Serbijoje

Lietuvos rinktinė pasirodymą UEFA Tautų lygos turnyre baigė šeštu pralaimėjimu. Edgaro Jankausko auklėtiniai 1:4 krito prieš Serbiją ir C lygos 4-oje grupėje liko be taškų.
Serbija – Lietuva
Serbija – Lietuva / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šiose rungtynėse Lietuva vertėsi be raudoną kortelę praėjusiame mače gavusio Arvydo Novikovo ir atsinaujinusios traumos sustabdyto Vykinto Slivkos.

Serbija po pergalės užsitikrino pirmąją vietą grupėje, vietą C lygos finaliniame ketverte ir paaukštinimą į B lygą.

Lietuva, likusi grupėje paskutinė, krenta į žemiausią – D lygą.

Susitikimo Serbijoje pradžioje lietuviai žaidė pagirtinai ir sukūrė dvi puikias progas: Deimanto Petravičiaus smūgį atmušė vartininkas, o Justino Januševskio šūvis po vartininko įsikišimo drebino skersinį.

Tiesa, antroje pirmojo kėlinio pusėje serbai jau įsitaisė Lietuvos aikštės pusėje ir svečiams progų kurti buvo vis mažiau.

Antroji mačo dalis prasidėjo itin nemaloniai. Jau 48-ąją minutę po kampinio Artūras Žulpa galva nuginklavo Ernestą Šetkų ir išvedė Serbiją į priekį.

Jau 58-ąją minutę Aleksandras Mitrovičius surado aukštą kamuolį baudos aikštelėje ir galva nukreipė jį į Lietuvos vartus.

Vis tik D.Petravičius antrąjį savo šansą išnaudojo puikiai. 64-ąją minutę jis baudos aikštelėje rado Serbijos vartininko pamuštą kamuolį ir pasiuntė jį į tinklą smūgiu per save.

Pozityvios nuotaikos tęsėsi neilgai. Eilinis perdavimas į Lietuvos baudos aikštelę 71-ąją minutę baigėsi Aleksandaro Prijovičiaus smūgiu galva ir įvarčiu.

Dar po trijų minučių Ademas Ljajičius, sulaukęs puikaus perdavimo, permetė kamuolį per E.Šetkų ir patupdė vartuose.

Rungtynės baigėsi užtikrinta serbų pergale 4:1.

Komanda Žaista Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įmušta Praleista Įvarčių santykis Taškai
Serbija 6 4 2 0 11 4 7 14
Rumunija 6 3 3 0 8 3 5 12
Juodkalnija 6 2 1 3 7 6 1 7
Lietuva 6 0 0 6 3 16 -13 0

Rungtynių eiga. Serbija – Lietuva 4:1

Antras kėlinys

74 min. Įvartis! Ademas Ljajičius sulaukė puikaus perdavimo ir perkėlė kamuolį per vartus palikusį E.Šetkų. Serbija mėgaujasi ir didina pranašumą – 4:1.

71 min. Įvartis! Serbų milžinai nesulaikomi Lietuvos baudos aikštelėje. Šįkart perdavimo sulaukė po keitimo į aikštę žengęs Aleksandaras Prijovičius ir pasiuntė kamuolį į E.Šetkaus vartus.

64 min. KOKS ĮVARTIS! D.Petravičius po varžovų vartininko pamušto kamuolio smūgiavo per save ir sugebėjo pelnyti įvartį! Lietuviai mažina atsilikimą – 1:2.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Serbija – Lietuva

58 min. Įvartis! Eilinis perdavimas į lietuvių baudos aikštelę baigiasi A.Mitrovičiaus smūgiu galva ir antruoju rungtynių įvarčiu. Aikštės šeimininkai tvirtina pozicijas – 2:0.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Aleksandaras Mitrovičius

57 min. Perdavimas iš aikštės krašto tapo rimta proga, o kamuolys atsimušė į Lietuvos rinktinės vartų virpstą.

48 min. Įvartis! Pirmas smūgis į Lietuvos vartus antrajame kėlinyje baigėsi E.Šetkaus atmuštu kamuoliu ir kampiniu. Deja, bet po kampinio į savo vartus įvartį galva mušė A.Žulpa. Serbija priekyje – 1:0.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Artūras Žulpa

Pirmas kėlinys

43 min. Serbai tampa vis dažnesni svečiai Lietuvos baudos aikštelėje.

34 min. Pavojinga proga ir prie lietuvių vartų, tačiau kamuolys švilpia šalia virpsto.

32 min. Kokia proga! J.Januševskio smūgiuotą kamuolį atrėmė vartininkas, tada kamuolys dar atsimušė į skersinį, bet į vartus nekrito.

29 min. D.Petravičius paleido galingą smūgį, tačiau vartininkas kamuolį atmušė.

26 min. Pirmas šansas šiose rungtynėse, tačiau S.Lukičiaus smūgis skriejo tiesiai į E.Šetkų, kuris kamuolį sugavo.

10 min. Aikštė Belgrade – itin slidi nuo lietaus. Tai gali būti palanku mažiau techninių galimybių turintiems lietuviams.

5 min. Per pirmas penkias minutes nei viena komanda progų nesukūrė.

0 min. Nuaidėjo abiejų šalių valstybiniai himnai. Mūšis prasideda!

Startinės komandų sudėtys:

Serbija: Predragas Rajkovičius, Antonio Rukavina, Milanas Rodičius, Nikola Milenkovičius, Nemanja Maksimovičius, Andrija Živkovičius, Aleksandaras Mitrovičius, Milošas Veljkovičius, Mijatas Gačinovičius, Saša Lukičius, Ademas Ljajičius.

Lietuva: Ernestas Šetkus, Justinas Januševskis, Edvinas Girdvainis, Artūras Žulpa, Donatas Kazlauskas, Deimantas Petravičius, Modestas Vorobjovas, Vaidas Slavickas, Gratas Sirgėdas, Fiodoras Černychas, Rolandas Baravykas.