Sensacija Anglijos čempionate – lyderis „Manchester United“ namuose pralaimėjo paskutinei lygos komandai

Naujųjų metų išvakarėse Anglijos futbolo čempionate užfiksuota sensacija. Pirmenybių lyderis ir čempionų titulą ginantis „Manchester United“ klubas rezultatu 2:3 (0:1) buvo priverstas pripažinti paskutinės lygos komandos „Blackburn“ pranašumą.
Yakubu (centre) pelnė du įvarčius.
Yakubu (centre) pelnė du įvarčius. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Svečiai į priekį išsiveržė jau 16 dvikovos minutę, kai šeimininkų puolėjas Dimitaras Berbatovas prasižengė savo baudos aikštelėje, o skirtą 11 metrų baudinį sėkmingai realizavo „Blackburn“ puolėjas Yakubu.

Antrojo kėlinio pradžioje, 51 minutę, tas pats Yakubu padvigubino savo komandos pranašumą, tačiau „Blackburn“ džiaugsmą tuoj pat nuslopino D.Berbatovas, pelnydamas įvartį ir sušvelnindamas rezultatą.

Po dešimties minučių Antonio Valencia perdavė kamuolį tam pačiam D.Berbatovui ir šis, atsilygindamas už skirtą 11 metrų baudinį, išlygino rezultatą.

Visgi 80 minutę „Manchester United“ praleido dar vieną įvartį – pasižymėjo Grantas Hanley. Po šio tikslaus smūgio šeimininkams atsitiesti nepavyko.

Patyrusi vos antrąją nesėkmę čempionate „Manchester United“ (45 tšk.) ir toliau dalijasi pirmąją pirmenybių vietą su kaimyne „Manchester City“ (45 tšk.). Tiesa, ši dar turi vieną mačą atsargoje.

Sensacinga „Manchester United“ nesėkmė sugadino ne tik Naujųjų metų šventę komandos gerbėjams, bet ir garbingą trenerio sero Alexo Fergusono 70 metų jubiliejų.

Tuo tarpu „Blackburn“ (14 tšk.) po netikėtos pergalės iš paskutinės 20-os vietos pakilo į 18-ą.

Švieslentė

„Manchester United“ 2 3 „Blackburn“
52' [1 – 2] Dimitaras Berbatovas
62' [2 – 2] Dimitaras Berbatovas
16' [0 – 1] Yakubu (11 m)
51' [0 – 2] Yakubu
80' [2 – 3] Grantas Hanley

Netikėtą pralaimėjimą Naujųjų metų išvakarėse savo sirgalių akivaizdoje patyrė ir Londono „Chelsea", rezultatu 1:3 nusileidusi „Aston Villa" ekipai.

Pergalingai 2011-uosius metus palydėjo Londono „Arsenal“, o „Tottenham“ sužaidė lygiosiomis.

Londono „Arsenal“ 1 – 0 „Queens Park Rangers“
60' [1 – 0] R.van Persie

„Bolton“ 1 – 1 „Wolverhampton“
22' [1 – 0] S.Ricketts
49' [1 – 1] S.Fletcheris

Londono „Chelsea“ 1 – 3 Birmingemo „Aston Villa“
23' [1 – 0] D.Drogba (iš 11 m baudinio)
28' [1 – 1] S.Irelandas
83' [1 – 2] S.Petrovas
86' [1 – 3] D.Bentas

„Norwich“ 1 – 1 Londono „Fulham“
7' [0 – 1] O.Sa
90' [1 – 1] S.Jacksonas

„Stoke“ 2 – 2 „Wigan“
45' [0 – 1] V.Mosesas
77' [1 – 1] J.Waltersas (iš 11 m baudinio)
84' [2 – 1] C.Jerome'as
87' [2 – 2] B.Watsonas (iš 11 m baudinio)
76' iš aikštės pašalintas G.Caldwellas („Wigan“)

„Swansea“ 1 – 1 Londono „Tottenham“
44' [0 – 1] R.van der Vaartas
84' [1 – 1] S.Sinclairas