„Serie A“ sezono užsklanda: antrąją vietą iškovojęs „Inter“ nuo „Juventus“ atsiliko tik tašku

Italijos „Serie A“ pirmenybėse šeštadienio vakarą paskutines sezono rungtynes sužaidė visas lyderių septintukas.
Milano „Inter“ žaidėjai
Milano „Inter“ žaidėjai / „Scanpix“ nuotr.

Antrąją vietą paskutiniame sezono ture pačiupo Milano „Inter“ futbolininkai, išvykoje 2:0 nugalėję jiems įkandin žengusią Bergamo „Atalanta“.

Po įvartį Milano ekipai pelnė Danilo D'Ambrosio ir Ashley Youngas. Italas šiose rungtynėse pasižymėjo jau 1-ąją, o anglas – 20-ąją minutę.

„Atalanta“ lentelėje liko trečia ir kitąmet antrąsyk paeiliui žais Čempionų lygoje, o 82 taškus surinkęs „Inter“ galutinėje rikiuotėje vos tašku atsiliko nuo čempiono Turino „Juventus“.

„Senoji senjora“ nieko nelėmusiose rungtynėse pailsino Cristiano Ronaldo ir 1:3 nusileido „AS Roma“ klubui.

„Juventus“ pirmavo po 5-ąją minutę įmušto Gonzalo Higuaino įvarčio, bet romėnai į tai atsakė trimis tiksliais smūgiais – įvarčius pelnė Nikola Kaliničius (23 min.) ir Diego Perotti (44 ir 52 min.).

Turino ekipa sezoną užbaigė dviem pralaimėjimais iš eilės, bet jie jau nieko nelėmė – Maurizio Sarri auklėtiniai titulą užsitikrino dar po 36-ojo turo.

4-oje vietoje liko ilgą laiką 2-ąją poziciją užėmęs Romos „Lazio“ klubas, paskutiniame ture 1:3 nusileidęs „Napoli“, kuris sezoną užbaigė septintas.

Romos klubas gali guostis bent jau tuo, kad kitą sezoną pirmą kartą po 13 metų pertraukos žais UEFA Čempionų lygoje, o jos lyderis Ciro Immobile tapo pirmuoju italu nuo Francesco Totti ir Luca Toni laikų, iškovojusiu „Auksinio batelio“ apdovanojimą.

„Scanpix“ nuotr./Ciro Immobile

Įvartį jis pelnė ir paskutiniame ture, bet pergalei to neužteko – Neapolio komanda atsakė Fabiano Ruizo, Lorenzo Insigne ir Matteo Politano tiksliais smūgiais.

Saldžią pergalę paskutiniame ture pasiekė ir „AC Milan“ komanda su Zlatanu Ibrahimovičiumi priešakyje – ji 3:0 sutriuškino „Cagliari“ vienuolikę.

Švedas šių rungtynių pirmajame kėlinyje nerealizavo baudinio, tačiau atsiteisė po pertraukos įmušdamas antrąjį Milano ekipos įvartį. Trečiąjį pridėjo Samu Castillejo, o pirmas į „Cagliari“ vartus krito nuo šios komandos gynėjo iš Estijos Ragnaro Klavano kojos.

6-ąją vietą Italijoje užėmęs Milano klubas už pirmojo ketverto ribų liko jau septintą sezoną paeiliui.

Likusios penkios rungtynės tarp žemesnes vietas užimančių „Serie A“ komandų bus žaidžiamos sekmadienį.