-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Šešėlį ant Lietuvos futbolo metęs mildronato skandalas: kas iš tikrųjų meluoja?

Lietuviško futbolo padangę šią savaitę dar neregėtomis spalvomis nudažęs mildronato skandalas greitai subliuško, nes paaiškėjo, kad Armanto Vitkausko ir Martyno Dapkaus kraujyje šios medžiagos pėdsakų rasta kur kas mažiau už leidžiamą normą. Tačiau vienas svarbus klausimas šioje istorijoje taip ir liko neatsakytas – kodėl ir kokiais tikslais šį preparatą Lietuvos futbolininkai vartojo?
Martynas Dapkus ir Raimondas Statkevičius
Martynas Dapkus ir Raimondas Statkevičius / Valdo Knyzelio/LFF nuotr.

Sensacija išsikvėpė, bet paliko klausimų

Antradienį Lietuvos futbolo federacija (LFF) išplatino pranešimą, kuriame teigiama, jog drausmės komitetas nusprendė, kad Vilniaus „Žalgirio“ vartininkas A.Vitkauskas ir „Trakų“ saugas M.Dapkus nepažeidė antidopingo taisyklių, mat jiems buvo pritaikyta pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) patvirtinta išimtis.

Futbolininkai buvo laikinai suspenduoti, nes vasario 28 dieną po LFF supertaurės finalo rungtynių atlikus dopingo testą, juose rasta mildronato. Šis preparatas WADA uždraustas nuo sausio 1 dienos.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Martynas Dapkus (23)
Luko Balandžio / 15min nuotr./Martynas Dapkus (23)

Vis dėlto neseniai WADA pranešė, kad mildronatą vartoję sportininkai nelaikomi pažeidę antidopingo taisykles, jei jų organizme rasta iki 1 mikrogramo šios medžiagos. Ši išlyga galioja tik testams, atliktiems iki kovo 1-os dienos, mat nėra žinomas tikslus laikas, per kurį šį medžiaga pasišalina iš organizmo.

M.Dapkui ir A.Vitkauskui,pasisekė, kad Supertaurės varžybos nevyko pora dienų vėliau.

M.Dapkui ir A.Vitkauskui, kurių organizme mildronato norma ribos neviršijo, pasisekė, kad Supertaurės varžybos nevyko pora dienų vėliau. Testams po kovo 1-osios jokių išimčių nėra.

LFF drausmės komitetas tyrimo metu apklausė pačius žaidėjus, klubų medicinos personalą, konsultavosi su Lietuvos antidopingo agentūros specialistais. Nuo balandžio 19 d. laikino suspendavimo sankcija panaikinta.

Vartojo dauguma?

Iš karto po suspendavimo panaikinimo prabilęs „Trakų“ saugas M.Dapkus kiek netikėtai pirštu bedė pirštu į Kaune veikiančią Nacionalinės futbolo akademiją (NFA). „Trakų“ naujoko teigimu, mildronato pėdsakų jo kraujyje atsirado po to, kai jam, besigydžiusiam traumą, šio vaisto išrašė gydytojas. Tačiau M.Dapkus teigė, jog šį preparatą preparatą jis vartojo ir anksčiau. Anot M.Dapkaus, akademijos auklėtiniams jo duoda NFA medikai.

Po didelių krūvių širdies darbui pagerinti mums jį skirdavo Nacionalinės futbolo akademijos medikai.

„Po didelių krūvių širdies darbui pagerinti mums jį skirdavo Nacionalinės futbolo akademijos medikai. Tai net nereceptinis vaistas (iš tiesų Lietuvoje šis vaistas yra parduodamas tik su gydytojo išrašytu receptu, – aut. past.). Kas nori, tas gali nueiti į vaistinę ir nusipirkti. Nežinau, kokias jis turi galias, bet aš asmeniškai nepajutau, kad mildronatas padeda aukščiau šokti ar greičiau bėgti“, – duodamas interviu kalbėjo M.Dapkus.

Jis prisipažino, kad mildronatą naudojo iki gruodžio 22-osios dienos, beveik iki paskutinės akimirkos, kai WADA įtraukė jį į draudžiamų preparatų sąrašą.

„Aš šį preparatą naudojau tol, kol jis buvo leistinas. Visada vartojau, kaip ir didelė dalis kitų sportininkų“, – dar vieną ne mažiau skandalingą žodžių tiradą paleido iš Tauragės kilęs 23-ejų metų futbolininkas.

V.Januškos/LFF.lt nuotr./Martynas Dapkus
V.Januškos/LFF.lt nuotr./Martynas Dapkus

Kaltinimus vadina nesąmone

Vienas talentingiausių jaunosios kartos šalies futbolininkų NFA mokėsi 2007-2010 metais. Vėliau jis sezoną vilkėjo Kauno „Atleto“ marškinėlius, o 2011-ųjų vasarą nusprendė paragauti legionieriaus duonos ir išvyko į Izraelį, kur priklausė vienam stipriausių šios šalies klubų Haifos „Maccabi“.

Praėjusiais metais saugas grįžo į tėvynę ir buvo vienas Kauno „Stumbro“ lyderių, o nuo šio sezono pradžios atstovauja šalies vicečempionui „Trakų“ klubui.

Valdo Knyzelio/LFF nuotr./Vykintas Slivka ir Raimondas Statkevičius
Valdo Knyzelio/LFF nuotr./Vykintas Slivka ir Raimondas Statkevičius

Išgirdęs tokius savo buvusio auklėtinio žodžius, NFA direktoriaus pareigas einantis Raimondas Statkevičius buvo lengvai šokiruotas.

Kalbėdamas su 15min, LFF techninio skyriaus direktorius neslėpė nuostabos tuo, ką perskaitė. Šis skyrius atsakingas už Lietuvos jaunimo rinktines, Nacionalinę futbolo akademiją bei jaunimo futbolą.

Neįsivaizduoju, kodėl jis taip pasakė. Man tai yra panašu į neapgalvotus jaunuolio pasvarstymus.

„Galiu užtikrinti, kad jokių skyrimų tikrai negalėjo būti ir nebuvo. Ilgai mąsčiau, kodėl Martynas taip pasakė. Jis mūsų akademijoje mokėsi, kai jam buvo 13-16 metų. Tai jaunas amžius, galbūt susipainiojo vaistų pavadinimuose. Neįsivaizduoju, kodėl jis taip pasakė. Man tai yra panašu į neapgalvotus jaunuolio pasvarstymus“, – 15min kalbėjo R.Statkevičius.

Jo teigimu, NFA akademijos auklėtiniai nevartoja visiškai jokių papildų ar medikamentų, nebent jie yra susiję su negalavimų gydymu.

„Vaikams skirti tokius preparatus nėra jokio tikslo. Kalbėdamas su jaunųjų futbolininkų tėvais aš kas kartą pabrėžiu, kad savo auklėtiniams neskiriame jokių papildomų priemonių. Net jėgų atstatymui naudojame ne kokius nors vaistus, o arbatą su citrina ir cukrumi“, – pasakojo R.Statkevičius.

NFA direktorius neslėpė, jog gana dažnai savo kabinete sulaukia įvairių medikamentų ir vitaminų platintojų, tačiau nė su vienu iš jų sutartis iki šiol nebuvo pasirašyta.

Paklaustas, ar tuo metu, kai mokėsi M.Dapkus, akademija turėjo savo medikus, R.Statkevičius buvo atviras. „Tuo metu turėjome savo fizioterapeutus, kurie ir rūpinosi futbolininkų sveikata, tačiau jie tikrai neturėjo teisės skirti gydymo, jei to nebuvo nurodęs gydytojas“, – pabrėžė R.Statkevičius.

NFA direktoriaus teigimu, M.Dapkus niekada širdies problemomis nesiskundė, o tokį saugo pareiškimą jis vadina nekorektišku.

„Man šis pareiškimas pasirodė nelabai korektiškas. Galbūt kažką supainiojo, galbūt sąvokas blogai sudėliojo? Netikiu, kad kas nors galėjo būti panašaus, nebent daktarai jam būtų skyrę specialų gydymą“, – nuo buvusio auklėtinio kaltinimų atsižegnojo R.Statkevičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius