Šeštadienį pasaulio čempionate – kova dėl trečios vietos ir „Auksinio batelio“

Po kelių dienų pertraukos sugrįžta pasaulio futbolo čempionatas, kuriame liko tik dvejos rungtynės. Pirmosiose šeštadienį Anglija ir Belgija išsiaiškins, kuri yra verta trečiosios vietos.
Harry Kane'as
Harry Kane'as / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

17 val. Belgija – Anglija

Sankt Peterburge vyks jau antrasis šių rungtynių susitikimas šiame čempionate. Grupės rungtynėse Belgija šventė pergalę 1:0. Tai buvo vienintelis anglų pralaimėjimas per pagrindinį laiką šiame čempionate.

Pusfinaliai abiems komandoms baigėsi skaudžiai. Belgija tik 0:1 nusileido Prancūzijai, o Anglija po pratęsimo 1:2 nusileido Kroatijai.

Belgijos rinktinė pusfinalį pasiekė pirmą kartą nuo 1986 metų. Anglai pastarąjį kartą pusfinalyje buvo žaidę 1990 metais.

Abi komandos jau yra žaidusios dėl trečiosios vietos pasaulio čempionate ir abi pralaimėjo.

Svarbi dvikova vyks ir tarp komandų lyderių. Harry Kane'as su 6 įvarčiais yra lyderis kovoje dėl „Auksinio batelio“, tačiau Romelu Lukaku su 4 tiksliais įvarčiais dar gali pasipildyti savo sąskaitą. Be to, belgas turi savo sąskaitoje rezultatyvų perdavimą. Jeigu abu žaidėjai surinks po lygiai įvarčių, batelis atitektų R.Lukaku.

H.Kane'as būtų vos antrasis anglas, iškovojęs „Auksinį batelį“. Gary Linkeris tai padarė 1986 metais.

„Scanpix“ nuotr./Pirmasis pusfinalis: Belgija – Prancūzija

Anglijos rinktinės treneris Garethas Southgate'as teigė, kad komandai negalės padėti traumą patyręs Kieranas Trippieris. Praleisti rungtynes gali ir Jordanas Hendersonas bei Ashley Youngas.

Abi komandos jau yra žaidusios dėl trečiosios vietos pasaulio čempionate ir abi pralaimėjo. Belgija 1986 metais po pratęsimo 2:4 nusileido Prancūzijai. Anglija 1990 metais 1:2 nusileido Italijai.

Pasaulio futbolo čempionato finalas tarp Prancūzijos ir Kroatijos vyks sekmadienį 18 val.