„Shakhtar“ ir „Werder“ – UEFA taurės finale

Ketvirtadienį paaiškėjo UEFA taurės turnyro finalininkai. Jais tapo Ukrainos Donetsko „Shakhtar“ ir Vokietijos Brėmeno „Werder“ klubai, po atkaklių kovų palaužę atitinkamai Kijevo „Dinamo“ ir „Hamburg“ komandas.
Donetsko „Shakhtar“ futbolininkai po dramatiškos kovos pateko į finalą
Donetsko „Shakhtar“ futbolininkai po dramatiškos kovos pateko į finalą / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 UEFA

Ukrainos ekipų atsakomosios rungtynės Donetske baigėsi šeimininkų pergale 2:1, kurios „Shakhtar“ pakako po lygiųjų Kijeve 1:1. Kitoje poroje „Hamburg“ namie nesugebėjo išsaugoti svečiuose įgyto minimalaus pranašumo 1:0 bei nusileido varžovams 2:3, pasitraukdami dėl namie praleistų įvarčių.

Dvikovą Donetske kiek aktyviau pradėjo svečiai – jau ketvirtąją minutę į baudos aikštelę įsiveržė bei pavojingai smūgiavo Ismaelis Bangoura, bet jo bandymą atrėmė vartininkas Andrejus Piatovas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Ukrainiečių derbyje stipresnis buvo „Shakhtar“

Tiesa, kuo toliau, tuo labiau iniciatyvą perėmė „Shakhtar“ ir jau 17 minutę tai davė vaisių, kai po Darijo Srnos perdavimo iš krašto gynėjai nesėkmingai išmušė kamuolį tiesiai Jadsonui po kojomis ir šis stipriu smūgiu iš 15 metrų nepaliko vilčių varžovų vartų sargui.

Kijeviečiai kurį laiką buvo sutrikę, bet 37 minutę saugui Ognjenui Vukojevičiui pavyko pasiųsti kamuolį į tinklą. Nepaisant to, tikslus smūgis nebuvo įskaitytas teisėjui užfiksavus nuošalę.

„Dinamo“ savo pasiekė tuoj po didžiosios pertraukos, kai po aštraus perdavimo paskutinei gynybos linijai vartininkui Piatovui vilčių nepaliko Bangoura.

„Shakhtar“ galėjo 50 minutę vėl įsiveržti į priekį, bet Betao paskutinę akimirką spėjo blokuoti Fernandinho bandymą. Netrukus gaisras kilo prie kitų vartų, tačiau Piatovo klaidos „Dinamo“ neišnaudojo – kamuolį nuo vartų linijos išmušė gynėjas Adriano.

65 minutę idealios progos išvesti šeimininkus į priekį neišnaudojo Jadsonas – iššokęs vienas prieš vartininką brazilas nesugebėjo pergudrauti drąsiai sužaidusio Stanislavo Bogusho.

72 minutę greta virpsto smūgiavo "Dinamo" saugas Romanas Eremenko, o jau kita ataka vos nesibaigė įvarčiu į kijeviečių vartus, bet vėlgi kamuolį nuo linijos išmušė Goranas Sabličius. Galiausiai lemtingas įvartis krito 88 minutę – kelis varžovus suklaidinęs Ilsinho įsiveržė į baudos aikštelę bei tiksliu smūgiu užtikrino savo komandai vietą finale.

Intriguojančias, nors ir šeimininkams nesėkmingai pasibaigusias rungtynes išvydo Hamburge susirinkę žiūrovai. O pradžia nieko blogo nežadėjo – 12 minutę po Joriso Mathijseno perdavimo vienas prieš vartininką iššoko bei įvartį pelnė Ivica Oličius, padidindamas bendrą „Hamburg“ persvarą iki 2:0.

Tačiau „Werder“ nepasidavė ir 29 minutę pasiekė savo – po tikslaus Claudio Pizarro perdavimo aštriai į baudos aikštelę įkirtęs gynėjų pamirštas Diego kilstelėjo kamuolį per išbėgantį Franką Rostą bei atstatė pusiausvyrą mače.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Kitame pusfinalyje pergalę šventė „Werder“

36 minutę „Werder“ galėjo pirmauti, tačiau Diego smūgiuotą kamuolį į skersinį nukreipė vartininkas. Kitoje aikštės pusėje Wiesei teko pademonstruoti visą savo meistriškumą atremiant Ivicos Oličiaus bandymą, tad komandos ilsėtis išėjo esant lygiam rezultatui 1:1.

Po didžiosios pertraukos puikią progą vėjais paleido „Hamburg“ saugas Piotras Trochowski ir už tai šeimininkai brangiai sumokėjo. 66 minutę gynėjų apsuptas Pizarro smūgiu iš toli nuginklavo varžovų vartininką, išlygindamas bendrą rezultatą bei pakreipdamas įvykių eigą „Werder“ naudai, kadangi tokio rezultato svečiams jau būtų pakakę.

Bet jie tuo nepasitenkino – 83 minutę po kampinio iš arti galva kamuolį į tuščius vartus nukreipė Frankas Baumannas, pasiųsdamas „Hamburg“ į gilų nokdauną.

Visgi intriga išliko iki pat pabaigos, mat 87 minutę Wiesei vėl teko traukti kamuolį iš savų vartų po Ivico Oličiaus smūgio galva griūnant, kuris išlygino bendrą rezultatą bei paliko „Werder“ tik persvarą dėl svečiose pelnytų įvarčių.

Tačiau jos pakako – per likusį laiką desperatiškos „Hamburg“ pastangos išplėšti dramatiškas lygiąsias buvo bevaisės ir į finalą žengė „Werder“.