-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Šiaulių apskrities derbyje „Kruoja“ išsigelbėjo paskutinę sekundę

​Tautvydo Eliošiaus smūgis paskutinėmis rungtynių sekundėmis nubraukė „Šiaulių“ viltis iškovoti pirmąją pergalę A lygoje. Praleidusi įvartį rungtynių pabaigoje, Pakruojo „Kruoja“ eilinį kartą pademonstavo puikų charakterį ir sugebėjo išsigelbėti Šiaulių apskrities derbyje – 2:2 (1:1).
Tautvydas Eliošius
Tautvydas Eliošius / Valdo Knyzelio nuotr.

Dvikovos pradžioje „Šiaulių“ vartus užklupo aikštės šeimininkų atakų lavina. Jau pirmosios atakos metu pavojingai iš toli smūgiavo Tautvydas Eliošius. Vėliau įmušti privalėjo Tomas Birškys, tačiau Diarra Boubakary galva permetus kamuolį visiškai laisvam vartininko aikštelėje atsidūrusiam saugui, šio smūgis buvo pernelyg silpnas ir kamuolį Povilas Valinčius sugebėjo sugauti.

Kėliniui įsibėgėjant, šiauliečiams pavyko perkelti žaidimą į aikštės vidurį. Savo atakas jie grindė aukštais perdavimais link vartų, tačiau Martynas Matuzas žaidė labai užtikrintai, drąsiai palikdavo vartus ir kamuolį sugaudavo.

Horia Crisanas perėmė kamuolį aikštės viduryje ir puikiu tolimu perdavimu vieną prieš vartus išvedė T.Birškį. Šįsyk pakruojiškis smūgiavo labai užtikrintai, pasiųsdamas kamuolį į tolimą vartų kampą 27-ą minutę.

Praleidę įvartį „Šiauliai“ rankų nenuleido ir vos pradėję žaidimą iš aikštės vidurio iškart nubausti koncentraciją praradusius aikštės šeimininkus. Po perdavimo iš aikštės gilumos vienas prieš vartus iššoko Sergijus Ševčiukas, tačiau stipriu smūgiu į vartus nepataikė.

36-ą minutę svečius lydėjo sėkmė. Po sumaišties baudos aikštelėje Tamazis Čargeišvilis smūgiu pataikė į komandos draugą Dovydą Medžiaušį. Nuo šio kamuolys atšoko be priežiūros paliktam S.Ševčiukui, kuris tokios dovanos iš rankų nepaleido ir išlygino rezultatą.

Iškart po pertraukos teko padirbėti abiejų komandų vartininkams, atremiant gerus Alfredo Skroblo ir Tado Eliošiaus tolimus šūvius. Vėliau pasistengti teko P.Valinčiui po techniško T.Birškio bandymo „apvedančiu“ smūgiu pasiųsti kamuolį į apatinį vartų kampą.

Sužaidus 15 minučių „Šiauliai“ sukūrė porą gerų momentų. Iš pradžių į baudos aikštelę įsiveržęs Td.Eliošius nepagailėjo perdavimo link vartų atskubėjusiam D.Medžiaušiui, kuris apmaudžiai nepataikė į vartus. Vėliau iš geros pozicijos virš vartų kamuolį pasiuntė Donatas Petrauskas.

72-ą minutę už galvų griebėsi „Kruojos“ komanda. Dominykas Galkevičius įkirto link galinės linijos ir aštriu perdavimu surado Ričardą Beniušį. Gynėjo priežiūros išvengusio puolėjo nestiprų smūgį į apatinį vartų kampą krentant, „Šiaulių“ vartininkas kažkokiu būdu sugebėjo pirštų galais nukreipti už galinės linijos.

85-ąją minutę po Td.Eliošiaus perdavimo vienas prieš vartus iššoko po keitimo aikštėje pasirodęs Rokas Gedminas, bet pergudrauti jį pasitikusio M.Matuzo nesugebėjo. Puolėjas susilaukė S.Ševčiuko, kuriam pagailėjo perdavimo, priekaištų.

Savo klaidą R.Gedminas ištaisė jau po minutės, pasiųsdamas kamuolį į tinklą pakartotiniu smūgiu po to, kai Td.Eliošiaus šūvį pažeme sugebėjo atremti aikštės šeimininkų vartininkas. „Kruojos“ žaidėjai sutartinai kėlė ranką į viršų, apeliuodami į nuošalę, bet įvartis buvo įskaitytas.

Pakruojo komanda užgulė svečių vartus, tačiau kampinių ir standartinių situacijų išnaudoti nesisekė. Vis tik „Kruoja“ išsigelbėjo paskutinės atakos metu. Edelino perdavė kamuolį R.Beniušiui, kuris jį parideno Tv.Eliošiui. Šio stiprus smūgis nuo skersinio atsitrenkė į žemę, grįžo į aikštę ir iškart buvo sugautas P.Valinčiaus. Tačiau rungtynių arbitras užfiksavo, kad kamuolys nusileido už vartų linijos ir įskaitė įvartį. Gausūs šiauliečių protestai sprendimo nepakeitė.

Pakruojo „Kruoja“ – „Šiauliai“ 2:2 (1:1)

„Kruoja”: M.Matuzas, V.Pocevičius, H.Crisanas, D.Strockis, A.Skroblas, D.Boubakary (61 min. D.Miranda), T.Birškys (86 min. Edelino), Tv.Eliošius, D.Galkevičius, A.Bagočius, R.Beniušis.

„Šiauliai“: P.Valinčius, T.Rapalavičius, V.Gašpuitis, R.Radavičius, S.Semeniukas, D.Petrauskas, T.Čargeišvilis (74 min. M.Vorobjovas), R.Leščius, (88 min. M.Ivanovas) S.Ševčiukas, Td.Eliošius, D.Medžiaušis (67 min. R.Gedminas).

Įvarčiai: T.Birškys (27), Tv.Eliošius (90+3); S.Ševčiukas (36), R.Gedminas (86).

Geltonos kortelės: D.Boubakary (5), D.Strockis (33); Td.Eliošius (14), D.Petrauskas (71).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. „Šiauliai" 5 0 1 4 6:15 1

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) – 10, T.Radzinevičius („Sūduva“), Elivelto („Žalgiris“), D.Aršakianas („Trakai“) ir A.Rimkevičius („Stumbras“) – po 4 įvarčius.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?