Šiaurės Londono šventė: Anglijos taurę laimėjęs „Arsenal“ pačiupo bilietą į Europą

Prastą sezoną Anglijos „Premier“ lygoje sužaidęs ir vos 8-ąją vietą užėmęs Londono „Arsenal“ klubas atsiteisė Anglijos FA taurės turnyre. Jo finale „kanonieriai“ 2:1 palaužė to paties miesto „Chelsea“ ir pačiupo bilietą į kito sezono UEFA Europos lygą.
„Arsenal“ futbolininkų triumfas
„Arsenal“ futbolininkų triumfas / „Scanpix“ nuotr.

Vemblio stadione vykusiame susitikime sprendėsi, ar „Arsenal“ kitą sezoną žais Europoje – likę tik aštunti „Premier“ lygoje, o iš Europos lygos pasitraukę dar šešioliktfinalyje, Mikelio Artetos auklėtiniai pasiliko paskutinį šiaudą.

Jis Šiaurės Londono komandai ėmė slysti iš rankų jau pačioje finalo pradžioje, kai po gražaus Olivier Giroud perdavimų kulnu kamuolį į vartus pasiuntė Christianas Pulišičius.

Nors gavo šaltą dušą, „Arsenal“ nepalūžo ir ėmė spausti varžovus prie jų vartų.

Įpusėjus kėliniui Nicolas Pepe pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, bet šoninis arbitras užfiksavo nuošalę, tačiau dar po kelių akimirkų „raudonoji“ Londono pusė galėjo triumfuoti – į „Chelsea“ vartus po Cesaro Azpiliquetos pražangos skirtas baudinys.

Jį 28-ąją minutę realizavęs Pierre'as-Emerickas Aubameyangas išlygino rezultatą – 1:1.

Net ir įmušę įvartį „Arsenal“ futbolininkai atrodė kiek solidžiau, kol savo proga pasinaudojo jau antrajame kėlinyje.

Hectoras Bellerinas surengė įspūdingą reidą per pusę aikštės, atidavė kamuolį Nicolui Pepe, o šis pasiuntė jį P.Aubameyangui, kuris gražiai suklaidino varžovą ir išvedė savo komandą į priekį – 2:1.

„Scanpix“ nuotr./„Arsenal“ futbolininkų triumfas

Netrukus „Arsenal“ situacija dar pagerėjo, kai už antrą geltoną kortelę iš aikštės buvo išvarytas Mateo Kovačičius.

Mažumoje likę „Chelsea“ žaidėjai dar bandė lyginti rezultatą, bet „Arsenal“ atsilaikė ir rekordinį 14-ąjį kartą laimėjo FA taurę. Ją „kanonieriai“ susigrąžino po trejų metų pertraukos.

Nepaisant pralaimėjimo FA taurės finale, „Chelsea“ kitą sezoną žais prestižiškiausiame Europos turnyre Čempionų lygoje, nes „Premier“ lygoje užėmė ketvirtąją vietą.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius