Kelionė už speigračio „Kauno Žalgiriui“ baigėsi skaudžiu pažeminimu

Antrus metus Europos lygos atrankos varžybose dalyvavusių „Kauno Žalgirio“ futbolininkų kelionė vėl baigėsi vos tik prasidėjusi. Ketvirtadienio vakarą Roko Garasto auklėtiniai lankėsi Norvegijos šiaurėje ir čia gavo skaudžią šios šalies čempionato lyderės Budės „Glimt“ pamoką – 1:6.
Linas Pilibaitis
Linas Pilibaitis / Luko Bartkaus nuotr.

Šiemet Europos lygos atrankos akistatos žaidžiamos iš vienerių rungtynių.

Praėjusiais metais „Kauno Žalgiris“ irgi nesugebėjo peržengti pirmojo barjero, kai 0:2 ir 0:4 nusileido Lisamosilio „Apollon“ klubui iš Kipro.

Mačo favoritais laikyti Norvegijos čempionato lyderiai nuo pat pirmųjų minučių užgulė kauniečių vartus ir jau 8-ąją minutę sudrebino skersinį.

Atlaikę pirmąją puolimo bangą, kauniečiai įsidrąsino ir 13-ąją minutę puikią galimybę išvesti savo komandą į priekį turėjo jau Simonas Urbys.

Visgi ja puolėjas nepasinaudojo, o netrukus „Kauno Žalgiris“ vėl galėjo dėkoti futbolo dievams, nes „Glimt“ pavojingas išpuolis baigėsi kamuolio atsimušimu į virpstą.

Laikytis R.Garasto vyrams pavyko iki 27-osios minutės, bet tuomet baudos aikštelėje kamuolį gavo „Glimt“ atakų lyderis Philipas Zinckernagelis ir spyriu kaire koja pasiuntė kamuolį į vartus.

35-ąją minutę tas pats puolėjas pasinaudojo šiurkščia Rudinilsono klaida, iššoko vienas prieš Deividą Mikelionį ir padvigubino persvarą.

52-ąją minutę dar viena šeimininkų greita ataka kauniečiams baigėsi labai nesėkmingai. Norvegai keliais perdavimais supjaustė R.Garasto vyrų gynybą ir Jensas Hauge taikliu smūgiu pradėjo svečių triuškinimą – 3:0.

Po šio įvarčio kauniečiai visiškai palūžo. Po septynių minučių „Glimt“ įmušė ir ketvirtą įvartį – 11m baudinį realizavo tas pats J.Hauge.

„Kauno Žalgiriui“ paguodos įvartį pavyko įmušti 78-ąją minutę, kai šiurkščiai suklydo ir kamuolį prarado „Glimt“ vartininkas Nikita Chailinas.

Jį perėmęs nigerietis Philipas Otele sugebėjo įmušti, tačiau į tai norvegai iš karto atsakė Victoro Boniface'as ir Sebastiano Tounekti taikliais dūriais ir baigė bronzą šiemet jau A lygos užsitikrinusių žalgiriečių triuškinimą.

Žalgiriečiai per visas rungtynes atliko 6 smūgius (2 į vartų plotą), jų varžovai – net 26 (8 į vartų plotą). Svečiai kėlė 1, šeimininkai – 11 kampinių.

Bodo/Glimt (Nor)Kauno Zalgiris (Ltu)

„Glimt“ – „Kauno Žalgiris“ 6:1
27' [1:0] Philipas Zinckernagelis
35' [1:0] Philipas Zinckernagelis
52' [3:0]' Jensas Hauge
59' [4:0]' Jensas Hauge (11m)
78' [4:1] Philipas Otele
79' [5:1] Victoras Boniface'as
81' [6:1] Sebastianas Tounekti

„Glimt“ (4-3-3): Nikita Chailinas; Fredrikas Andre Bjorkanas, Marius Hoibratenas, Marius Lode, Alfonsas Sampstedas; Ulrikas Saitnesas, Patrickas Bergas, Sondre Fetas; Jensas Petteris Hauge, Victoras Okohas Boniface'as, Philipas Zinckernagelis.

„Kauno Žalgiris“ (3-4-3): Deividas Mikelionis; Martynas Dapkus, Stevenas Thicotas, Rudinilsonas Silva; Egidijus Vaitkūnas, Karolis Šilkaitis, Linas Pilibaitis, Jurijus Bušmanas; Gratas Sirgėdas, Emmanuelis Davidas, Simonas Urbys.