Niekada su užsienio klubu nežaidęs brazilų „Vila Nova“ nugalėjo „Žalgirį“ 2:1

Sekmadienį Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pabaigė treniruočių turą Brazilijoje rungtynėmis su „Vila Nova“ komanda iš Goianijos ir turėjo pripažinti jos pranašumą rezultatu 2:1 (1:1). Gojanijos „Vila Nova“ komanda 2014 metų sezone liko devyniolikta antrajame šalies divizione ir iškrito į III pagal pajėgumą lygą.
„Žalgirio“ ir brazilų „Nova Vila“ komandų mačo akimirka
„Žalgirio“ ir brazilų „Nova Vila“ komandų mačo akimirka / zalgiris-vilnius.lt

Audringai beveik 4 tūkstančių vietinių sirgalių palaikomiems brazilams tai buvo pirmosios rungtynės klubo istorijoje su komanda iš užsienio.

Aktyviai pradėję pirmąjį kėlinį abiejų komandų futbolininkai turėjo savo progų pasižymėti, tačiau jų nepavykdavo išnaudoti. 35-ąją žaidimo minutę „Vila Nova“ atakos metu Samiras Kerla pargriovė priešininkų žaidėją savo baudos aikštėje ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Jį užtikrintai realizavo Frontini ir išvedė šeimininkus į priekį.

Ilgai jiems džiaugtis neteko, nes vos po dviejų minučių žalgiriečiai išlygino rezultatą. Dešiniuoju kraštu prasiveržęs Artakas Jedigarianas pakėlė kamuolį Adi Rochai, tačiau šis atakos pabaigą patikėjo Vytautai Lukšai, kuris gražiu smūgiu atstatė pusiausvyrą tarp komandų.

Po išlyginamojo įvarčio atsigavę Lietuvos čempionai dar bandė surengti kelias pavojingas atakas, tačiau pirmasis kėlinys baigėsi švieslentėje degant lygiam rezultatui – 1:1.

Antrajame kėlinyje komandos ir toliau testavo priešininkų gynybą, o pirmiesiems ją pralaužti pavyko tigrais vadinamimes futbolininkams iš Brazilijos. 58-ąją minutę beveik prarastą kamuolį atsikovojęs Madsonas liko vienas prieš pirmą kartą pasiruošimo metu žaidusį Luką Lidakevičių ir jį nuginklavo, taip išvesdamas savo komandą į priekį.

Po praleisto įvarčio žalgiriečiai dar bandė išlyginti rezultatą, tačiau nesėkmingai: 27 laipsnių karštyje žaidę futbolininkai pradėjo justi nuovargį, o jų sukurtos atakos tikslo nepasiekė. Po net keturių pridėtų minučių teisėjo švilpukas paskelbė rungtynių pabaigą, o Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjai pralaimėjo rezultatu 2:1.

Tai buvo paskutinės lietuvių rungtynės Brazilijoje, po kurių vasario 3-ąją jie sugrįš į gimtinę. Čia futbolininkai ilgai neužsibus ir vasario 8-ąją išvyks į dar vieną treniruočių stovyklą Kipre.

Vilniaus „Žalgiris“ 1:2 Goianijos „Vila Nova“ (1:1)

„Onesio Brasileiro d Alvarenga“ stadionas, 14 valanda Lietuvos laiku

Įspėjimai: Egidijus Vaitkūnas (28‘ geltona kortelė), Paulius Janušauskas (86‘ geltona kortelė), Linas Pilibaitis (91‘ geltona kortelė)

Įvarčiai: 35‘ Frontini (11 metrų baudinys), 37‘ Vytautas Lukša, 58‘ Madsonas

Vilniaus „Žalgiris“: Lukas Lidakevičius, Artakas Jedigarianas (45‘ Georgas Freidgeimas), Egidijus Vaitkūnas, Algis Jankauskas (85‘ Paulius Janušauskas), Semiras Kerla (82‘ Mantas Fridrikas), Jurijus Kendišas, Jakubas Wilkas (45‘ Andro Švrljuga), Elivelto (72‘ Justas Lasickas), Vytautas Lukša, Linas Pilibaitis, Adi Rocha (67‘ Kristis Andreou)