2017 07 02 /23:11

Šiurkščia Čilės klaida pasinaudoję vokiečiai – Konfederacijų taurės čempionai

Vokietijos rinktinė pagaliau iškovojo trofėjų, kokio savo apdovanojimų lentynoje iki šiol neturėjo. Sekmadienio vakarą Sankt Peterburgo „Krestovskij“ stadione planetos čempionai laimėjo FIFA Konfederacijų taurės finalą, 1:0 įveikdami Čilę.
FIFA Konfederacijų taurės finalas
FIFA Konfederacijų taurės finalas / „Scanpix“ nuotr.

Vienintelį įvartį po šiurkščios Pietų Amerikos komandos saugo Marcelo Diazo klaidos 20-ąją minutę pelnė Larsas Stindlis.

Šią vasarą Joachimas Lowas leido pailsėti savo komandos lyderiams ir į Rusiją atvežė eksperimentinę sudėtį, bet artimiausias rezervas trenerio nenuvylė. Sėkmingai viso turnyro metu žaidusi ekipa iškovojo pergalę, kuri daugumai jos jaunų žaidėjų tapo kol kas ryškiausia karjeroje.

Šią vasarą Vokietijos futbolas džiaugiasi dviguba sėkme. Penktadienį Vokietijos jaunimo (iki 21 metų) rinktinė tapo Senojo žemyno čempione. Nemažai nacionalinės rinktinės žaidėjų būtų galėję ginti jaunimo komandos garbę Lenkijoje, tačiau ir to jaunajai Vokietijos futbolininkų kartai neprireikė.

Finale beveik pagal visus statistikos rodiklius pranašesni buvo čiliečiai, bet sekmadienio vakarą sėkmė šypsojosi ne jiems.

Pietų Amerikos komanda aiškiai laimėjo kovą pagal kamuolio kontrolę (61-39), smūgius link vartų (20-8), į vartus (8-3) bei šalia vartų (8-3), bet jiems pelnyti įvarčio nepavyko antrame mače iš eilės.

„Sausus“ vartus išsaugojęs Marcas-Andre Ter Stegenas buvo išrinktas geriausiu finalo rungtynių žaidėju. Tiesa, geriausiu turnyro vartininku išrinktas čilietis Claudio Bravo.

Rezultatyviausio turnyro žaidėjo prizas atiteko tris įvarčius pelniusiam čempionų komandos nariui Timo Werneriui.

Geriausio turnyro žaidėjo apdovanojimas įteiktas Vokietijos rinktinės kapitonui Julianui Draxleriui.

Vokietija – Čilė 1:0 (1:0)
20' [1:0] Larsas Stindlis

(3-2-4-1): Marcas-Andre Ter Stegenas; Antonio Rudigeris, Shkodranas Mustafi, Matthiasas Ginteris; Sebastianas Rudy YC, Larsas Stindlis; Jonasas Hectoras, Julianas Draxleris, Leonas Goretzka (90' Niklasas Sule), Joshua Kimmichas YC; Timo Werneris (79' Emre Canas YC).

(4-2-2): Claudio Bravo YC; Jeanas Beausejouras, Gonzalo Jara YC, Gary Medelis, Mauricio Isla; Pablo Hernandezas, Marcelo Diazas (53' Leonardo Valencia), Charlesas Aranguizas (81' Angelo Sagalis), Arturo Vidalis YC; Alexis Sanchezas, Eduardo Vargasas YC (81' Edsonas Puchas).

Rungtynių eiga:

Dvikovą kur kas aktyviau pradėjo čiliečiai. Jau 4-ąją minutę La Roja surengė labai pavojingą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Arturo Vidalis, bet pasaulio čempionus išgelbėjo pasiaukojančiai sužaidęs Antonio Rudigeris.

13-ąją minutę aikštės viduryje labai šiurkščiai suklydo Leonas Goretzka. Kamuolį perėmęs Eduardo Vargasas labai pavojingai smūgiavo iš toli, bet Marcas-Andre Ter Stegenas kamuolį sugavo.

19-ąją minutę dar vieną puikią progą turėjo Arturo Vidalis, bet jos išnaudoti nesugebėjo, o kitoje aikštės pusėje čiliečiai padarė vaikišką klaidą, kuria varžovai kaipmat pasinaudojo.

Arčiausiai savo vartų buvęs vidurio saugas Marcelo Diazas, nedovanotinai prarado kamuolį, o jį perėmęs Timo Werneris atidavė perdavimą Larsui Stindliui ir šiam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus. Vokietija priekyje – 1:0.

Nors čiliečiai ir toliau ilgiau kontroliavo kamuolį, vokiečiai kur kas pavojingiau kontratakavo. 40-ąją minutę po Timo Wernerio perdavimo labai galingai visiškai šalia vartų šovė kapitonas Julianas Draxleris.

45-ąją minutę dar vieną dovaną vokiečiams įteikė Gonzalo Jara, bet Leonas Goretzka puikia proga nepasinaudojo.

Pirmasis kėlinys baigėsi minimalia vokiečių persvara.

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvos neturėjo nė viena ekipa. Vokiečiams pavyko išlyginti mačo tempą.

55-ąją minutę labai pavojingai į Čilės baudos aikštelę įsiveržė Julianas Draxleris, bet paskutinę akimirką Gonzalo Jara suspėjo kyštelėti koją ir nukreipti kamuolį už galinės linijos.

60-ąją minutę į atlapus vienas kitam kibo du Miuncheno „Bayern“ nariai Arturo Vidalis ir Joshua Kimmichas. Arbitras abiems žaidėjams parodė po geltoną kortelę.

64-ąją minutę kovodamas dėl kamuolio Gonzalo Jara specialiai užlipo ant kojos Timo Werneriui ir dar pavaišino vokietį smūgiu alkūne. Mačo arbitras iš Serbijos Miloradas Mažičius peržiūrėjęs epizodo vaizdo įrašą parodė gynėjui tik geltoną kortelę.

72-ąją minutę gaisras kilo jau prie vokiečių vartų, bet Alexio Sanchezo smūgį Sebastianui Rudy paskutinę akimirką pavyko blokuoti.

Po dviejų minučių jau Eduardo Vargasas labai pavojingai smūgiavo iš baudos aikštelės, bet vartininkas buvo vietoje.

76-ąją minutę Arturo Vidalis iš kelių metrų smūgiavo virš vartų.

84-ąją minutę labai pavojingą ataką sukūrė du po keitimo aikštėje pasirodę Čilės žaidėjai, bet po Edsono Pucho perdavimo Angelo Sagalis smūgiavo virš vartų.

Ketvirtą pridėto laiko minutę Čilė dar turėjo neblogą progą išsigelbėti, bet Alexio Sanchezo baudos smūgį vokiečių vartininkas atrėmė.