Škotijos žiniasklaida trimituoja: „Sūduva“ Glazge šansų neturi

Nors Marijampolės „Sūduva“ pademonstravo charakterį ir 1:1 namuose sužaidė su Galzgo „Celtic“, Škotijos žiniasklaida Lietuvos čempionų vis tiek nevertina kaip lygių varžovų.
Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“
Marijampolės „Sūduva“ – Glazgo „Celtic“ / nuotr. Evaldo Šemioto

Ketvirtadienio vakarą pirmasis įvartis krito jau 3-ąją minutę, kai pasižymėjo Olivieris Ntchamas.

„Daug sirgalių dar tik ieškojo savo vietos stadione, kai „Celtic“ išsiveržė į priekį lengvu įvarčiu“, – rašo „The Guardian“.

„Kai galva smūgiuotas kamuolys atsidūrė vartuose, mažą Marijampolės stadioną pervėrė tyla“, – pasakoja „Dailymail“.

„Po Olivierio Ntchamo ankstyvo įvarčio galėjo atsiverti visi keliai, o rungtynės „Parkhead“ stadione turėjo tapti formalumu“, – konstatuoja „Daily Record“.

Tačiau taip nenutiko. Jau 13-ąją minutę Ovidijus Verbickas surado tolimą Vaido Slavicko perdavimą po baudos smūgio ir nukreipė kamuolį į tinklą bei pasiuntė „Arvi“ stadioną į euforiją.

„Parkhead“ klubas paliko centro gynėją Glazge už 1000 kilometrų, o Škotijos čempionai vėl praleido katastrofišką įvartį prieš vidutinio lygio varžovą iš Lietuvos Marijampolės stadione“, – pasakoja „Dailymail“ žurnalistas, nesugebėjęs parašyti Suvalkijos miesto pavadinimo be klaidos.

Craigas Swanas iš „Daily Record“ negalėjo patikėti įvarčio paprastumu: „Lengvesnė ši situacija tiesiog negalėjo būti. Elementarūs dalykai, tačiau per sunkūs, kad „Celtic“ juos sutvarkytų. Treneris buvo pasišlykštėjęs situacijos paprastumu.“

„The Scottish Sun“ žurnalistas rašo, kad lietuviai sunkiai galėjo patikėti juos aplankiusia sėkme.

Rašydamas apie likusias rungtynes „Dailymail“ apžvalgininkas ironizavo: „Vėl atrodė, kad ribotų galimybių Lietuvos komanda muš kaskart, kai tik pereis vidurio liniją. Pašėlusios ovacijos per pertrauką tik parodė, kaip viskas vyko. Ir viskas buvo kitaip nei prieš 16 metų. Dabar „Celtic“ neturi Henriko Larssono, kuris užbaigtų reikalus.“

Vis tik net ir lygiosios Marijampolėje Škotijos žurnalistų neįtikino. „Brendano Rodgerso komanda vis tiek turėtų patekti į Europos lygos grupių etapą“, – konstatavo „Daily Record“.

„Celtic“ turi daug geresnius žaidėjus nei „Sūduva“ ir kontroliavo visas rungtynes Lietuvoje“, – klaidos rašydamas mūsų šalies pavadinimą neišvengė Craigas Swanas.

„Dailymail“ užtikrintai pranešė, kad „Celtic“ tikrai pateks į Europos lygos grupių etapą, tik kėlė klausimą, ką ten su tokiu žaidimu galės nuveikti.

„Sūduva“ yra geriausiu atveju vidutinio lygio komanda“, – po rungtynių rašė „The Scottish Sun“.

Buvęs „Celtic“ vartininkas, kalbėdamas su BBC, neabejojo škotų sėkme: „Celtic“ pateks į grupių etapą, nėra jokių klausimų. Lietuvos komanda nėra tokia gera, kad nugalėtų „Celtic“ „Parkhead“ stadione.“

Atsakomosios komandų rungtynės Glazge bus žaidžiamos ketvirtadienį.