Su istoriniais skaičiais flirtavęs V.Urbonas: „Galėjome turėti daugiau“

Lietuvos futbolo rinktinė kėsinosi į trijų pergalių seriją, kokių per istoriją mūsiškiai turėjo vos pora kartų, tačiau UEFA Tautų lygos akistata su Baltarusija baigėsi kovingomis lygiosiomis – 2:2. „Tokie mačai grūdina komandą ir charakterius“, – po rungtynių kalbėjo Lietuvos rinktinės vairininkas V.Urbonas.
Valdas Urbonas
Valdas Urbonas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Specialistas sekmadienio lietingą vakarą išrikiavo lygiai tą patį vienuoliktuką, kuris trečiadienį Taline 3:1 nepaliko vilčių Estijos futbolininkams ir šis sprendimas pasiteisino.

Jau 7-ąją minutę puikią formą pastaruoju metu demonstruojantis Arvydas Novikovas aktyviai sužaidė dešiniajame krašte. Pirmasis bandymas atlikti perdavimą baigėsi labai patogiai atšokusiu kamuoliu, o dar keletą metrų jį pasivaręs saugas smagiai pykštelėjo kaire koja į tolimą vartų kampą ir švieslentėje užsidegė labai malonūs skaičiai – 1:0.

Neseniai sutartį su „Erzurumspur“ pasirašęs futbolininkas puikiai pradėjo Turkijos čempionatą, o dabar gražiausiomis spalvomis suspindo ir atvykęs į rinktinę – įmušė trečiąkart per du pastaruosius mačus.

Šiuo įvarčiu A.Novikovas visų laikų rezultatyviausių rinktinės žaidėjų sąraše su 11 įvarčių aplenkė savo buvusį trenerį Edgarą Jankauską (10). Daugiau už vilnietį nacionalinėje komandoje yra įmušęs tik LFF prezidentas Tomas Danilevičius (19) ir Antanas Lingis (12).

Politinių neramumų išsekintoje Baltarusijoje šiuo metu tikrai ne futbolo rinktinės rezultatai yra svarbiausias dalykas, tačiau net ir tokiomis aplinkybėmis prieš keletą dienų kaimynai vaikėsi istorinę galimybę ir bandė prasimušti į „Euro 2020“ finalinį etapą.

Vis dėlto ketvirtadienį Michailo Marchelio vyrai apmaudžiai 0:1 Tbilisyje pralaimėjo Sakartvelui, durys į kitą vasarą nukeltas žemyno pirmenybes užsitrenkė, tad ir emocinis fonas baltarusių stovykloje prieš viešnagę Vilniuje nebuvo pats geriausias.

Tuo tarpu pergalių Tiranoje ir Taline įkvėpti lietuviai vis drąsiau kėsinosi į istorinius skaičius.

Iki šiol tris pergales iš eilės Lietuvos rinktinė buvo iškovojusi vos du kartus per visą istoriją – 2007-2008 m., kai prie komandos vairo stovėjo Algimantas Liubinskas ir 2008 m. treniruojant Jose Couceiro.

2008.09.10 Marijampolė PČ2010 Lietuva-Austrija 2:0

Vis dėlto nedrąsios lietuvių svajonės apie futbolo renesansą buvo išsklaidytos 59-ąją minutę, kai savo baudos aikštelėje Egidijus Vaitkūnas timptelėjo aikštėje po keitimo pasirodžiusio Vitalijaus Lisakovičiaus ranką. Mačui vadovavęs austras Julianas Weinbergas parodė į baudinio žymą ir po to paties Maskvos „Lokomotiv“ puolėjo smūgio rezultatas tapo lygus – 1:1.

Tai buvo pirmasis rimtas signalas, kad M.Marchelio auklėtiniai po pertraukos įjungė kur kas aukštesnę pavarą. Po septynių minučių Tomui Švedkauskui teko kamuolį iš vartų traukti antrą kartą. Aikštėje po keitimo vietoj pirmo įvarčio nelaimėlio E.Vaitkūno pasirodęs Markas Beneta pralaimėjo kovą po saule Aleksandrui Sačivkai ir šis, gavęs perdavimą iš kairiojo krašto, smūgiu galva rezultatą persvėrė.

Bet tai nebuvo pabaiga. V.Urbonas 72-ąją minutę atliko trigubą keitimą, į aikštę mesdamas Fiodorą Černychą, Paulių Golubicką ir Karolį Laukžemį. Pastarasis, gavęs puikų perdavimą iš visas rungtynes labai aktyviai žaidusio Justo Lasicko, jau po trijų minučių galingu smūgiu pažeme pakėlė visą ištikimiausių sirgalių tribūną iš vietų – 2:2.

„Kovingos lygiosios. Mums svarbus šis iškovotas taškas. Ar galėjom geriau? Pirmavom... bet nesugebėjome išlaikyti persvaros. Visgi man smagu, kad atsiliekant komanda nepasimetė ir pademonstravo, kad gali spręsti uždavinius. Noriu padėkoti vyrams už charakterį ir atsidavimą, kuris ir atnešė mums šį tašką. Jis svarbus ir dėl situacijos turnyro lentelėje“, – po mačo kalbėjo V.Urbonas.

Strategas neslėpė, kad šaukštu deguto medaus statinėje tapo atkarpa antrojo kėlinio pradžioje, kai buvo praleisti abu įvarčiai.

„Pertraukos metu tikrai nesvajojome ir nesvaigome, kad mačas laimėtas. Išėjome nusiteikę rimtai, tačiau fizinių jėgų pradėjo stigti, o atsarginių žaidėjų pasirinkimas šiuo metu komandoje yra nedidelis. Visgi smagu, kad tie keitimai, kuriuos atlikau antrajame kėlinyje, pagyvino žaidimą ir padėjo mums naudoti aukštą spaudimą bei pasiekti išlyginamąjį įvartį“, – reziumavo strategas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valdas Urbonas

Trečiadienį lietuvių laukia dar viena akistata LFF stadione su albanais ir V.Urbonas neslepia, kad nerimo prieš mačą dėl žaidėjų fizinių savybių – nemažai.

„Sunku pasverti žaidėjų fizines savybes. Kiekvienas mačas pareikalauja daug fizinės energijos. Varžovas šį kartą irgi vertė mus daug žaisti be kamuolio. Visgi šiandien mums buvo svarbiausias šis mačas. Dabar braukiame brūkšnį ir žiūrime tolyn. Žiūrėsime, kas kiek gali. Iš kitos pusės, tokios rungtynės grūdina komandą, grūdina charakterius“, – įsitikinęs V.Urbonas.

Baltarusijos rinktinės vyriausiasis treneris M.Marchelis neslėpė apmaudo, kad jo auklėtiniams nepavyko pirmasis kėlinys.

„Po pralaimėjimo Sakartvelui komandą nuteikti buvo labai sunku. Pirmas kėlinys mums ir vėl nepavyko, laimei, antrasis nusisekė geriau. Šiandien žaidė nemažai jaunų futbolininkų. Rezultatu nesu patenkintas, bet toks jau futbolas“, – kalbėjo M.Marchelis.