Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 12d. 17:21

A.Narbekovas nesipurto LFF prezidento posto: „Sutikčiau, jei pasitikėtų futbolo žmonės“

Renginio akimirka Interviu
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Renginio akimirka

Edvinas Eimontas vis dar eina savo pareigas, bet eilė pretendentų, kurie galėtų perimti iš 41-erių metų kėdainiečio Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidento antpečius driekiasi vis ilgesnė. Kiek anksčiau potencialiais LFF vadovais buvo minimas generalinis direktorius Nerijus Dunauskas, rezultatyviausias visų laikų šalies rinktinės futbolininkas Tomas Danilevičius, o šią savaitę pradėjo figūruoti ir dar vienos Lietuvos futbolo legendos Armino Narbekovo pavardė.

Bendraudamas su 15min, 1988 metų Seulo olimpinis čempionas prasitarė, jog sutiktų perimti šias pareigas, jei jaustų futbolo visuomenės palaikymą, bet siūlė nestatyti arklio prieš vežimą ir palaukti gegužės 18-osios – būtent kitą ketvirtadienį vyks LFF konferencija, kurios metu bus tvirtinamas naujas įstatų projektas.

Vieną jų jau viešai visuomenei pristatė E.Eimontas, kitas – vis dar slepiamas po stalu ir jo pagrindiniu architektu įvardijamas ilgametis LFF darbuotojas, Techninio vystymo asociacijos prezidentas Stasys Stankus.

52-ejų metų gargždiškio pavardė tarp potencialių LFF vadovų minima jau ne pirmą kartą. Prieš dvejus metus, kai E.Eimontas perėmė federacijos vairą iš Juliaus Kvedaro, A.Narbekovas taip pat buvo gavęs pasiūlymą vadovauti federacijai, tačiau veltis į aršią ir kartais visas padorumo ribas peržengdavusią rinkiminę kovą, nedrįso. Tačiau nepraėjus ir dviem metams, legendinis futbolininkas kalba kiek kitaip.

A.Narbekovas iki šiol yra viena ryškiausių šalies futbolo figūrų. 2003-aisiais metais UEFA būtent jį išrinko geriausiu Lietuvos 50-ečio futbolininku.

Lietuvos geriausiu futbolininku Vilniaus „Žalgirio“ techniškasis atakuojantis saugas buvo renkamas net ketverius metus iš eilės (1985-1988) ir pagal trofėjų skaičių nusileidžia tik penkis tokius titulus savo kolekcijoje turinčiam dabartiniam nacionalinės rinktinės strategui Edgarui Jankauskui.

Vedami A.Narbekovo, žalgiriečiai 1987-aisiais metais iškovojo istorinius SSRS čempionato bronzos medalius, o komandos lyderis tais pačiais metais sulaukė kvietimo į SSRS rinktinę bei su ja laimėjo Universiadą.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę gargždiškis buvo nacionalinės komandos lyderis ir pelnė pirmą nepriklausomos šalies rinktinės įvartį.

Klubinę karjerą A.Narbekovas tęsė Austrijoje, kur su Vienos „Austria“ klubu tris kartus (1991, 1992, 1993) iškovojo „Bundesliga“ titulą, du kartus (1993, 1994) laimėjo šalies taurę.

Prieš keletą metų specialistas įkūrė futbolo mokyklą ir iki šiol jai sėkmingai vadovauja.

– Pastaruoju metu jūsų pavardė pradėta minėti tarp potencialių pretendentų LFF prezidento poste pakeisti E.Eimontą. Ar sutiktumėte imtis šios atsakomybės? 15min pradėjo pokalbį su A.Narbekovu.

– Tokį sprendimą priimti tikrai nebūtų lengva. Pirmiausia reikia gerai išanalizuoti situaciją, pasižiūrėti, ką ir kaip įmanoma pakeisti. Kol kas visos kalbos yra tik spekuliacijos, bet futbolo visuomenei vis tiek reiks apsispręsti – į vieną ar į kitą pusę.

– Paklausiu kitaip, jeigu futbolo visuomenė išreikštų pasitikėjimą, sutiktumėte imtis šių pareigų?

– Taip. Tikrai nesieksiu šio posto bet kokia kaina, tačiau jei būtų palaikymas, pasitikėjimas, kodėl gi ne?

Manau, jog vieną dieną reikia nukirsti visus tuos galus ir pagaliau statyti normalų futbolą.

– Kaip vertinate pastarųjų mėnesių sumaištį federacijoje ir Lietuvos futbole?

– Mūsų sporto šaka nuo to labai kenčia. Visame pasaulyje tai yra sporto šaka numeris vienas, o pas mus tvarkos kaip nėra, taip nėra. Manau, jog vieną dieną reikia nukirsti visus tuos galus ir pagaliau statyti normalų futbolą. Dešimtmečius futbolas buvo pakilime, o pastaruoju metu mes tik spardomės tarpusavyje ir jį žlugdome. Tačiau esminė problema yra jaunimas. Jeigu mes nepradėsime nuo vaikų futbolo, šalies futbolo laukia tragedija.

– Iš to, ką pasakėte, reikėtų suprasti, jog jūsų apsisprendimas priklausys nuo gegužės 18-osios konferencijos?

– Tikrai taip. Iki to mes galime tik spekuliuoti ir svarstyti įvairius variantus. Kol kas su niekuo apie tokią galimybę nekalbėjau, o kad esu minimas tarp potencialių pretendentų, perskaičiau tik vakar (ketvirtadienį – aut. past.). Pasikartosiu, jei yra palaikymas iš tų funkcionierių, kurie dabar yra valdžioje, kodėl gi ne. Futbole praleidau ne vieną dešimtmetį ir man tikrai labai norisi, kad ši sporto šaka koptų tik į viršų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką