„Sūduva“ A lygoje įvarius mače mušė ir varžovams, ir sau

Šešių iš eilės nelaimėtų „Sūduvos“ rungtynių serija baigėsi Gargžduose. Prieš šias rungtynes išsiskyrusi su treneriu Dariumi Gvildžiu, Suvalkijos komanda iššvaistė gausybę progų, bet sugebėjo įveikti vietos „Bangą“ rezultatu 3:1 (2:0). Po pergalės Marijampolės ekipa sugrįžo į ketvirtąją turnyro lentelės vietą, iš jos išstumdama Klaipėdos „Atlantą“.
„Trakai“ – FK „Sūduva“
„Trakai“ – FK „Sūduva“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmos 15 minučių nieko blogo aikštės šeimininkams nežadėjo. Jų metu kamuolį daugiau kontroliavę gargždiškiai drąsiai lankėsi „Sūduvos“ aikštės pusėje, kėlė kampinius, bandė perduoti kamuolį į baudos aikštelę. Kartą tik technika pavedė Sergijų Ševčiuką, kuris, stabdydamas kamuolį krūtine, jį atleido per toli ir neteko galimybės smūgiuoti. Pavojingu tolimu smūgiu Džiugo Bartkaus budrumą patikrino ir Eivinas Zagurskas.

Vėliau aikštėje žaidė tik viena komanda - „Sūduva“ ir tik fantastiškai žaidęs Ignas Driomovas taisė kone visas „Bangos“ gynėjų klaidas, neleisdamas svečiams dar pirmajame kėlinyje įmušti tiek įvarčių, kiek pirmoje sezono pusėje komandos įmušdavo nebent į „Dainavos“ vartus.

Pirmasis rimtas pavojaus signalas „Bangai“ nuskambėjo 17-ąją minutę, kai kamuolys suspurdėjo gargždiškių vartų tinkle, bet teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas smūgį pakartojusio Tomo Radzinevičiaus nuošalę, vartininkui išgelbėjus komandą po Armino Vaskelos progos.

Iki pirmojo įvarčio svečiai sukūrė bent 4 idealias progas įšsiveržti į priekį. Vartininko pergudrauti nesugebėjo vienas prieš jį atsidūręs Mohamadas Kdouh, į virpstą, kartodamas legionieriaus smūgį, pataikė T.Radzinevičius, skersinį sudrebino Marius Šoblinskas. Porą sykių pavojingai iš toli smūgiavo Giorgio Russo.

Eilės progų neišnaudojęs Marijampolės komandos kapitonas savo tikslą pasiekė 37-ąją minutę. G.Russo prasiveržimas kairiuoju flangu baigėsi tiksliu perdavimu, T.Radzinevičius ramiai suklaidino iškart du varžovus ir ramiai pasiunė kamuolį į tinklą.

Svečiams į pagalbą atėjo patys gargždiškiai. 29-ąją minutę, po žaidimo „sienele“ į baudos aikštelę įsiveržusį V.Baranovskį nugriovė Artiomas Stiožka. Skirtą 11 m. baudinį realizavo Maximiliano Ugge. „Bangos“ vartininkas kamuolį lietė, bet šįkart išgelbėti komandos nuo įvarčio nesugebėjo.

Po įvarčio „Sūduvos“ atakų banga neatslūgo. Netrukus T.Radzinevičius, po M.Kdouh perdavimo iš kelių metrų pasiuntė kamuolį virš vartų. Vėliau vienas prieš I.Driomovą atsidūrė G.Russo, bet ir jam nepavyko įveikti stebuklus demonstravusio „Bangos“ vartininko.

Po pertraukos „Sūduvos“ entuziazmas atslūgo. Kiek perdaug į puolimą susikoncentravę svečiai galėjo būti nubausti po retos Gargždų futbolininkų kontratakos, bet Arturo Syriko perdavimas į kraštą Eivinui Zagurskus buvo netikslus ir vartus palikęs Džiugas Bartkus pavojų likvidavo.

Kėlinio viduryje suvalkiečiai surengė keletą labai pavojingų išpuolių. Valentinas Baranovskis po reido aikštės viduriu smūgiavo labai pavojingai, bet I.Driomovas šuoliu sugebėjo atremti į vartų kampą skriejusį kamuolį. Po kampinio M.Kdouh pakartojo Mariaus Čininiko smūgį, bet įvarčio teisėjas neįskaitė dėl pažeistos nuošalės taisyklės.

Trečia svečių ataka baigėsi įvarčiu. Mindaugo Grigaravičiaus perdavimą smūgiu galva „uždarė“ oro dvikovą laimėjęs M.Kdouh.

„Banga“ iš letargo miego prabudo 76-ąją minutę. Eivinas Zagurskas puikiu perdavimu į greitą ataką dešiniu kraštu išvedė Klaudijų Upstą. Šio perdavimą pažemę į savo vartus nukreipė Tomas Snapkauskas.

Pasinaudoję „Sūduvos“ atsipalaidavimu, aikštės šeimininkai galėjo bent trumpam grąžinti intrigą mačo pabaigoje, bet vienas prieš vartus iššokęs S.Ševčiukas stipriu smūgiu pataikė į skersinį po idealaus A.Syriko perdavimo.

Gargždų „Banga“ – Marijampolės „Sūduva“ 1:3 (0:2)

„Banga“: I.Driomovas, A.Epifanovas, B.Spietinis (89 min. M.Bitinas), A.Verbetchi, A.Stiožka, E.Drąsutis (64 min. D.Pačkauskas), V.Makijevas, S.Ševčiukas, E.Zagurskas, A.Sirykas, K.Upstas.

„Sūduva“: D.Bartkus, V.Bagdanavičius, T.Snapkauskas, I.Tsyvilko, M.Ugge, V.Baranovskis, G.Russo (46 min. M.Grigaravičius), M.Šoblinskas, A.Vaskela (55 min. M.Činikas), T.Radzinevičius (72 min. C.Aibaras), M.Kdouh.

Įvarčiai: K.Upstas (76 į savo vartus); M.Ugge (30), T.Radzinevičius (37), M.Kdouh (67).

Geltonos kortelės: G.Russo (35).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava" 28 1 2 25 9:129 5

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Tokičius („Šiauliai“) – 14, E.Razulis („Atlantas“) – 13, Elivelto („Ekranas“) – 12, L.Kochanauskas („Trakai“) ir L.Pilibaitis („Žalgiris“) – po 11 įvarčių.