„Sūduva“ atsitiesė po „Žalgirio“ nokdauno ir iškovojo ketvirtąją pergalę A lygoje

Alytaus "Dainavos" futbolininkai nutraukė tris rungtynes trukusią savo įvarčių sausrą, tačiau tai neišgelbėjo komandos nuo pirmojo pralaimėjimo šiame sezone.
„Sūduvos“ futbolininkai
„Sūduvos“ futbolininkai / V.Knyzelio/LFF nuotr.

Šeštadienį A lygos 5 turo rungtynėse „Dainava“ išvykoje 1:3 turėjo pripažinti Marijampolės „Sūduvos“ pranašumą.

Šioje dvikovoje „Sūduvos“ vartus gynė jau nebe Džiugas Bartkus, o Mindaugas Matuzas. Bet ir jam nepavyko padėti komandai pirmą kartą išlaikyti savo vartų sausų.

Suvalkiečiai buvo laikomi šio mačo favoritais, tačiau savo pranašumą jiems sekėsi įrodinėti nelengvai. Pirmame kėlinyje nė vienai komandai nepavykdavo įgyti apčiuopiamos persvaros. Visgi 33 min. į baudos aikštelę įsiveržęs Rafaelis Ledesma sugebėjo pelnyti pirmąjį įvartį. Bet prieš pat pertrauką atgimė intriga, kai rezultatą išlygino Martynas Biržinis.

Antro kėlinio pradžioje iniciatyvos ėmėsi R.Ledesma. Išbėgęs vienas prieš vartininką Aurimą Dubicką, brazilas susipainiojo ir prarado kamuolį. Bet antros tokios galimybės R.Ledesma nepraleido ir 61 min. vėl atsidūręs vienas prieš vieną persvėrė rezultatą – 2:1.

76 min. rezultatas vos netapo lygus – po Luko Baranausko bandymo galva savo komandą gelbėjo M.Matuzas.

Mėgindami lyginti rezultatą, alytiškiai gynyboje atvėrė spragas. Ir šeimininkai tuo pasinaudojo – 85 min. vienoje kontratakoje tašką padėjo Tadas Eliošius – 3:1. Per likusį laiką „Dainavos“ puolėjas Arsenijus Buinickis baudos smūgiu dar spėjo sudrebinti šeimininkų vartų skersinį.

Beje, „Dainavos“ komandą nuo šiol vėl galima laikyti visu šimtu procentų lietuvišką. Prieš 5 turą komandą paliko vienintelis jos legionierius iš Brazilijos Rinaldo. Brazilas sezono pradžioje neblizgėjo ir nedemonstravo geros sportinės formos.

„Sūduva“: M.Matuzas, V.Borovskis, V.Slavickas, S.Loginovas, N.Radžius, M.Šoblinskas, K.Chvedukas, R.Ledesma, A.Urbšys (87‘ A.Breivė), C.Thomsonas (46‘ T.Eliošius), P.Lukšys (55‘ R.Beniušis).

„Dainava“: A.Dubickas, V.Baranovskis (68‘ L.Baranauskas ), A.Buinickis, L.Kochanauskas, M.Biržinis (86‘ A.Miniauskas), N.Bartkevičius, S.Paulius, D.Cibulskas, R.Kliukoitis, V.Rutkauskas, A.Mikaitis.

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10.Vilniaus REO              4 0 1 3  4:7   1

Rezultatyviausias čempionato žaidėjas – 7 įvarčiai – Calumas Elliotas (VMFD „Žalgiris“).