Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 gruodžio 15d. 11:00

„Sūduva“ talentų tinklą metė į Afriką: susitarti kol kas trukdo 18-metis

Marijampolės „Sūduva“ dėl bendradarbiavimo derasi su Ganos klubu
15min nuotr. / Marijampolės „Sūduva“ dėl bendradarbiavimo derasi su Ganos klubu
Antrus metus iš eilės Lietuvos čempione tapusios Marijampolės „Sūduvos“ direktorius leidosi į neįprastą kelionę – Ganoje jis stebėjo draugišką futbolo turnyrą, o pajėgiausia mūsų šalies komanda yra netoli bendradarbiavimo sutarties su Berekumo „Chelsea“ klubu, tačiau kol kas derybas pristabdė vienas perspektyvus 18-metis.

Agento Diego Martinso skambučio sulaukęs „Sūduvos“ direktorius Karolis Skinkys patikėjo šio žodžiais ir išsiruošė į kelionę Afrikoje.

Ganoje nusileidęs marijampolietis sėdo į kitą lėktuvą, vėliau dar dardėjo ne pačiais kokybiškiausiais keliais kol atvyko į Berekumą – maždaug 60 tūkstančių gyventojų turintį miestą netoli Dramblio Kaulo Kranto sienos.

Čia vietinis „Chelsea“ klubas organizavo draugišką 14-kos komandų turnyrą. Tiek kelionę į jį, tiek apgyvendinimą apmokėjo organizatoriai, tad „Sūduvai“ ši egzotinė išvyka didelių išlaidų nekainavo.

Nors K.Skinkys 15min pasakojo, kad Afrikos standartais futbolo infrastruktūra atrodė neblogai, paklaustas, kokie tie standartai yra, kalbėjo: „Ne kokie, bet nesinori nieko įžeisti. Stadiono veja nebuvo gera, paskutinę dieną jau apkirpo ją, bet šiaip buvo nelygi. Tūkstančio vietų tribūnėlės pastatytos iš abiejų pusių. Vartai su tinklais, futbolą galima žaisti.“

Stadiono veja nebuvo gera, paskutinę dieną jau apkirpo ją, bet šiaip buvo nelygi

Tačiau pagrindinis „Sūduvos“ direktoriaus tikslas tolimoje Ganoje nebuvo stebėti konkrečius žaidėjus.

„Mano tikslas buvo susipažinti su žmonėmis, turėti ryšius. Skirtingi dalykai yra, kai tu tik virtualiai su žmogumi bendrauji ir kai tu prie vieno stalo sėdi ir kalbiesi. Santykiai liko neblogi. Dėl požiūrio į vienus ar kitus dalykus turime visi savo nuomonę, bet dabar yra žmonių, su kuriais galima bendrauti“, – sakė K.Skinkys.

Vienas „Sūduvos“ vadovų 15min pasakojo, kad komandų draugiškame turnyre buvo įvairių, tačiau kiekvienoje jų galima rasti bent kelis žaidėjus, kurie turėtų prasimušti kelią į Europą.

Tačiau paklaustas, ar pamatė futbolininką, kuris jau dabar būtų tikęs „Sūduvai“, K.Skinkys atsakė neigiamai: „Nebuvo tokio, apie kurį galėčiau pasakyti, kad „va, čia žaidėjas „Sūduvai“ ir jis mums padės laimėti“. Taip iš dalies yra dėl to, kad visi ten žaidę futbolininkai – dar jauni. Niekas nevažiuoja žiūrėti 27 metų žaidėjų, ten visi buvo 16-20 metų.“

Nebuvo tokio, apie kurį galėčiau pasakyti, kad „va, čia žaidėjas „Sūduvai“ ir jis mums padės laimėti“

Tiesa, K.Skinkys paminėjo ir adaptacijos bei kalbos problemas, su kuriomis gali susidurti dažnas afrikietis, atvykęs į Europą.

„Aš dabar suprantu, kodėl kartais stebisi europiečiai, kodėl afrikiečiai nepritampa ar jiems sunkiai sekasi. Kai pamatai jų gyvenimą, tai nenuostabu, – 15min kalbėjo „Sūduvos“ direktorius. – Visos sąlygos, tas pats gyvenimas... Jis kitoks nei čia. Jų mentalitetas kitoks. Mes, pavyzdžiui, dirbam, turim discipliną, o pas juos ta disciplina kitaip suprantama. Nežinau, kaip tai nuskambės, tikrai nenoriu įžeisti, bet faktas, kad jie gyvena kitaip.“

nuotr. asmeninio archyvo/Karolis Skinkys lankėsi Ganoje
nuotr. asmeninio archyvo/Karolis Skinkys lankėsi Ganoje

Visos „Sūduvos“ atstovo viešnagės metu su Berekumo „Chelsea“ klubu buvo kalbama apie partnerystės sutartį.

Vyrai kalbėjosi, kad su šia sutartimi „Sūduva“ gautų pirmumo teisę į Berekumo „Chelsea“ futbolininkus, o Ganos klubas, savo ruožtu, galėtų atsiųsti žaidėjų į Marijampolę, kad šie susipažintų su aplinka, europietišku futbolu ir kultūra.

Šiuo metu Ganos „Premier“ lygoje devintoje vietoje žengiantis „Chelsea“ klubas partnerystės su ekipa iš Europos nori ir dėl to, kad pamojavęs šiuo koziriu galėtų lengviau prisikviesti jaunus futbolininkus iš aplinkinių regionų.

Nors abiems pusėms sutartis lyg ir tiko, tačiau Berekumo klubas turėjo vieną priežastį, kodėl kalbos kol kas ir liko tik kalbomis.

Ta priežastis – 18-metis Stephenas Amankona. Šis jaunuolis vasarį su Ganos U-20 rinktine dalyvaus „Cup of Nations“ turnyre, į kurį kryps daug jaunųjų talentų ieškančių akių.

Iš pradžių, kaip 15min pasakojo K.Skinkys, ėjo kalba ir apie 18-mečio atvykimą į Marijampolę, tačiau vėliau „Chelsea“ atstovų entuziazmas slopo.

Sauliaus Čirbos nuotr./Karolis Skinkys
Sauliaus Čirbos nuotr./Karolis Skinkys

„Gal jis sužais geriau, dėmesio bus daug, gal pirks kas nors tiesiogiai be kažkokių peržiūrų, – galimas priežastis vardino „Sūduvos“ direktorius. – Jiems pagailo to lengvo savo žaidėjo atidavimo, kuris galbūt kainuos didelius pinigus.“

Tačiau realu, jog kalbos apie klubų partnerystę po jaunųjų afrikiečių „Cup of Nations“ turnyro atsinaujins.

„Tas pirmumas gauti žaidėjus anksčiau ar vėliau pasitarnautų. Metai, du, penki – nežinau, bet ten talento tikrai yra“, – konstatavo K.Skinkys.

Tad marijampolietiškas tinklas Ganoje jau užmestas. Ar jame užkibs stambesnė žuvis – parodys laikas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką