Sudužo Van der Saro rekordas

Taiklus „Newcastle United“ puolėjo Peterio Lovenkrandso smūgis vėlų trečiadienio vakarą sudaužė „Manchester United“ vartų sargo Edwino van der Saro rekordą. Daugiau nei keturis mėnesius įvarčio nepraleidęs olandas grubiai suklydo ir buvo privertas ištraukti kamuolį iš savų vartų tinklo.
E.Van der Sarui nepavyko pratęsti „sausų vartų“ rekordo.
E.Van der Sarui nepavyko pratęsti „sausų vartų“ rekordo. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

1311 minučių nepramušamas varžovų puolėjams Anglijos „Premier“ lygos varžybose buvęs E. Van der Saras suklydo trečiadienį išvykoje prieš „Newcastle United“ ekipą. 9-ąją minėto mačo minutę Jono Gutierrezo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į „Manchester United“ vartų sargo glėbį, tačiau olandas kamuolio ne tik nesugavo, bet ir atmušė jį tiesiai po P.Lovenkrandso kojomis.

Sulaukęs netikėtos dovanėlės patyręs danas nesutriko ir išvedė šeimininkus į priekį (0:1), nutraukdamas įspūdingą „sausų“ E. Van der Saro rungtynių seriją.

Van der Saras labai nusiminė praleidęs įvartį po tiek laiko.

„Kamuolys prieš pat vartininką atšoko nuo žemės, todėl E. Van der Sarui nebuvo patogu jį sugauti. Tačiau jis žino, kad padarė klaidą. E. Van der Saras labai nusiminė praleidęs įvartį po tiek laiko“, - teigė „Manchester United“ komandos treneris seras Alexas Fergusonas.

1311 minučių yra naujasis Didžiosios Britanijos rekordas. Iki geriausio rezultato Europos istorijoje E. Van der Sarui pritrūko 79 „sausų“ minučių. Šį rekordą (1390 min.) 1990 metais atstovaudamas „Brugge“ klubui pasiekė belgų vartininkas Dany Verlindenas.

Tačiau net ir šitas pasiekimas neprilygsta geriausiam rezultatui pasaulyje. 1977-1978 metais Rio de Žaneiro „Vasco da Gama“ futbolo klubo vartininkas brazilas Mazaropi įvarčio į savo vartus nepraleido net 1816 minučių.

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „raudonaisiais velniais“ pravardžiuojami Anglijos čempionai nepasidavė ir jau 20-ąją minutę, po galingo Wayne'o Rooney'io smūgio, išlygino mačo pusiausvyrą (1:1).

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./A.Fergusonas buvo patenkintas pergale.
A.Fergusonas buvo patenkintas pergale.

Tris taškus „Manchester United“ klubui padovanojo patys „Newcastle United“ futbolininkai. 56-ąją mačo minutę Stevenas Tayloras bandė perduoti kamuolį savo komandos vartininkui Steve'ui Harperiui, tačiau pirmasis prie kamuolio suskubo „Manchester United“ saugas Park Ji-Sungas. Korėjietis perėmė kamuolį ir atliko perdavimą komandos draugui Dimitarui Berbatovui, kuriam liko tik pelnyti įvartį į tuščius vartus (2:1).

„Varžovai kovėsi pagirtinai. Mums pasisekė, kad per pirmąsias 20 minučių nepraleidome daugiau įvarčių į savo vartus. Tačiau po 20 minutės mes atsibudome ir pradėjome žaisti savo žaidimą. Džiaugiuosi, jog pavyko iš kovoti 3 taškus“, - sakė seras A.Fergusonas.

Ši pergalė „Manchester United“ klubui buvo jau 20-oji šiame sezone. 65 taškus per 27 žaistas rungtynes surinkę „raudonieji velniai“ padidino savo persvarą prieš artimiausius konkurentus – Londono „Chelsea“ ir „Liverpool“ (58 tšk.) klubus – iki 7 taškų. Negana to, Angilos čempionų titulą ginanti „Manchester United“ ekipa yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau.