Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 21d. 15:40

Sukčiavimu įtariamą „Šilą“ LFF stvėrė už gerklės, bet ar spės nubausti – dar neaišku

LFF prezidentas Edvinas Eimontas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / LFF prezidentas Edvinas Eimontas

Pergalės šampanas, istorinį triumfą švenčiantys sirgaliai, tuometinio krašto apsaugos ministro Juozo Oleko sveikinimai. Dar visai neseniai Kazlų Rūdos „Šilo“ komanda maudėsi šlovės spinduliuose ir svajojo apie tą akimirką, kai pravers A lygos duris, tačiau panašu, kad jos gali užsitrenkti prieš pat Pirmos lygos nugalėtojų nosis.

Raudonas signalas

„Šilas“ su išlygomis, daug kam netikėtai, bet peršoko A lygos licencijavimo barjerą, tačiau vos kiek daugiau nei 6 tūkst. gyventojų turinčiam miesteliui euforijoje skęsti galbūt ir nereikės.

Iki A lygos sezono pradžios likus kiek daugiau nei savaitei raudonu šauktuku per naujokų galvas tvojo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Sąžiningo žaidimo skyrius.

LFF pranešė, jog gavo partnerių informaciją dėl galimų sąžiningo žaidimo principų pažeidimų vasario 13 dieną Latvijoje vykusiose „Žiemos taurės“ (Winter Cup) turnyro kontrolinėse rungtynėse, kuriose Pirmos lygos nugalėtojai susitiko su Rygos „Metta/LU“.

Latviai dvikovą laimėjo 3:1, o varžybas organizavusi Latvijos futbolo „Virsliga“ po gauto įspėjimo atšaukė vasario 20 d. suplanuotas to paties turnyro rungtynes, kuriose „Šilas“ turėjo susitikti su „Jelgava“ klubu.

15min žiniomis, skandalingai pagarsėjusių rungtynių metu buvo statomos neadekvačiai didelės sumos už tai, jog šiose rungtynėse bus pelnyti mažiausiai trys ar keturi įvarčiai, nors dar iki 65-osios minutės rungtynių švieslentėje degė rezultatas 0:0.

Peržiūrėti turinį naujame langehttp://cdn-dev.tiesraides.lv/sportacentrs.com/20170213130729_sportacentrs.tv.18_0?preroll=&postroll=

Skuba neskubėdami

Nors iki A lygos sezono pradžios jau lieka mažiau nei dvi savaitės, LFF tikisi, jog spės ištirti šį įvykį bei išsklaidyti įtarimų debesį.

LFF Tyrimų komitetas bendradarbiaudamas su Lietuvos futbolo klubų asociacija (LFKA) dėl minėtų rungtynių pradėjo tyrimą. Tą antradienį patvirtino ir LFF prezidentas Edvinas Eimontas.

„Sprendimas nebus greitas. Turime nusistatę procedūras, kurioms reikia laiko. Kad ir kaip norėtume greičiau ištirti šį įvykį, privalome laikytis nustatytos tvarkos. Stengiamės viską padaryti kuo greičiau, tačiau savo darbą turi atlikti tiek Tyrimų, tiek Drausmės komitetai, tuomet apeliavimo mechanizmas. Laikomės teisinių reikalavimų, bet norėtume, kad šis klausimas kuo greičiau išsispręstų“, – aptakiai kalbėjo E.Eimontas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Edvinas Eimontas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Edvinas Eimontas

– Tai reiškia, kad iki sezono pradžios sprendimas taip ir nebus priimtas ir „Šilui“ bus leista startuoti A lygoje?

– Negaliu pasakyti nei taip, nei ne. Tyrimas pradėtas, norime, kad dirbama būtų tiek dieną, tiek naktį. Kuo ilgesnis šio klausimo neišsprendimas kenkia Lietuvos futbolui, A lygai, federacijai, rinktinei.

– „Šilo“ pašalinimo atveju šios komandos vietą užimtų „Kauno Žalgiris“ ar „Palanga“?

– Tai Vykdomojo komiteto kompetencija. Kol kas klausimas, kas būtų, jeigu būtų, nėra svarstomas. Spręsdami šį klausimą atsižvelgtume į licencijavimo ir sportinius kriterijus.

– Kazlų Rūdos komandoje yra ne vienas žmogus tiek trenerių štabe, tiek tarp žaidėjų, kurie praeityje jau buvo įsivėlę į ne vieną panašią istoriją. Ar tai reiškia, kad LFF taikomos sankcijos neveikia?

Jei yra įtarimai ir tie įtarimai – sisteminiai, nebūna taip, kad į kitą klubą persikėlęs žmogus staiga pradeda elgtis kitaip.

– Pasakysiu šiek tiek kitaip. Nors yra įstatymas, tačiau jo taikymas yra ne federacijos kompetencijoje. Kiek leidžia mūsų įstatai ir taisyklės, tą mes ir darome. Visiškai uždrausti šiems žmonėms dalyvauti futbolo veikloje mes negalime. Manau, kad ateityje valstybės institucijos labiau padės sportui kovoti su sutartomis rungtynėmis.

Aš tik norėčiau pasakyti viena. Jei yra įtarimai ir tie įtarimai – sisteminiai, nebūna taip, kad į kitą klubą persikėlęs žmogus staiga pradeda elgtis kitaip. Taip nebūna. Lygiai tą patį aš sakiau prieš pusantrų metų „Šilo“ savininkams, kad jie būtų ypatingai atidūs. Jie tuo metu komplektavo sudėtį, rinkosi žaidėjus ir trenerius.

– Ar „Šilo“ atstovai jau buvo kviečiami pasiaiškinti?

– Kiek žinau, pirmadienį buvo pirmoji apklausa, manau, kad jų bus ir daugiau.

Klubas nesitreniruoja

LFF įjungtas raudonas „Stop“ signalas į nežinią pasiuntė ir patį „Šilą“. 15min žiniomis, keletą pastarųjų dienų klubo futbolininkai nesitreniravo ir laukė žinių iš LFF kabinetų.

Į treniruotę Pirmos lygos nugalėtojais rinksis trečiadienį. Ketvirtadienį klubo vadovai turėtų susirinkti su komandos rėmėjais ir aptarti susiklosčiusią situaciją.

Vos tik pasirodžius informacijai apie įtarimus, „Šilo“ klubo atstovai išplatino pranešimą, kuriame teigė, jog atsiriboja nuo įtarimų ir yra pasiruošę bendradarbiauti su LFF.

fksilas.lt nuotr./Kazlų Rūdos „Šilas“
fksilas.lt nuotr./Kazlų Rūdos „Šilas“

„FK „Šilas“ pareiškia, kad yra pasiruošęs bendradarbiauti su LFF Tyrimų komitetu, kitomis kompetetingomis institucijomis, pateikti prašomus duomenis bei paaiškinimus, visokeriopai talkinti atliekant šį tyrimą. Objektyvus ir greitas šio klausimo ištyrimas – mūsų klubo siekis ir noras.

Gerbdami ir suprasdami žiniasklaidos atstovų darbą bei jo svarbą, prašome ir raginame juos būti atsakingais, kalbėti faktų kalba, vengti dirbtinių „sensacijų“.

„Klubas visuomet buvo ir yra už sąžiningo žaidimo principus. Žinome, koks svarbus yra „Šilo“ vardas sirgaliams, dėkojame jiems už palaikymą ir tikime, jog šis nemalonus įvykis nesutrikdys pasiruošimo naujam sezonui“, – rašoma klubo pareiškime.

Tiesa, klubo sporto direktorius Andrius Janulevičius kol kas jokių komentarų šia tema nepateikė.

fksilas.lt inf./Alfredas Skroblas
fksilas.lt inf./Alfredas Skroblas

15min žiniomis, vienas įtariamųjų yra „Šilo“ kairysis gynėjas Alfredas Skroblas. Būtent po atakų jo kraštu krito dauguma latvių įvarčių, o beveik visuose šiuose epizoduose 32-ejų metų suvalkietis žaidė pasyviai.

Įdomiausia, kad šis futbolininkas nesąžiningu žaidimu kaltinamas jau ne pirmą kartą. Prieš pradėdamas žaisti Kazlų Rūdoje, gynėjas atstovavo liūdnai pagarsėjusiam Pakruojo „Kruojos“ klubui.

2014-ųjų metų A lygos vicečempionai savo kelią baigė skandalingai. 2015-aisiais dėl nesibaigiančios sutartų rungtynių bangos „Kruojos“ klubas pasitraukė iš A lygos ir galiausiai išvis išnyko iš šalies futbolo žemėlapio.

Neišsisklaidęs įtarimų debesis

„Šilo“ padangė ne vien tik šviesiomis spalvomis dažėsi jau ir pernai. Gegužės pabaigoje suvalkiečiai įsivėlė į didžiulį skandalą. Tiesa, ne Pirmosios lygos čempionate, bet LFF taurės turnyro varžybose.

Gytis Urba
Gytis Urba

II etapo rungtynėse Kazlų Rūdos futbolininkai buvo laikomi aiškiais dvikovos su „Šilute“ favoritais, tačiau pergalę netikėtai šventė pastarieji.

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi be įvarčių, o baudinių serijoje 4:3 laimėjo šilutiškiai. Laimėjo, nes susidarė įspūdis, kad „Šilo“ futbolininkai net nenorėjo laimėti ir stengėsi neįmušti baudinių.

Du jų smūgiai nuo 11 metrų baudinio žymos tapo viso pasaulio interneto sensacija ir vadinami blogiausiais 11 metrų baudinių smūgiais futbolo istorijoje.

Ypač daug diskusijų sukėlė Gyčio Urbos bandymas. Susidarė įspūdis, kad Kazlų Rūdos komandos žaidėjas išvis stengėsi vos pataikyti į kamuolį. Jo paspirtas kamuolys pariedėjo ir sustojo nepasiekęs vartų.

VIDEO: Gyčio Urbos smūgis, tapęs interneto sensacija
VIDEO: Dar vienas „Šilo“ komandos baudinys

Futbolo kuluaruose kalbėta, kad ši „Šilo“ dovana varžovams leis Kazlų Rūdos klubui tikėtis palankumo per Pirmosios lygos tarpusavio rungtynes.

Atsitiktinumas ar ne, tačiau „Šilas“ šilutiškius įveikė tiek po kelių savaičių vykusiose dvikovoje svečiuose (4:1), tiek antrojo rato mače namuose (2:0).

Atsitiktinumas ar ne, tačiau „Šilas“ šilutiškius įveikė tiek po kelių savaičių vykusiose dvikovoje svečiuose, tiek antrojo rato mače namuose.

Futbolo cirką surengusiems „Šilo“ futbolininkams tąsyk kritikos nepagailėjo nei A lygos prezidentas D.Šemberas, nei futbolo bendruomenė, o LFF pradėtas tyrimas baigėsi šnipštu.

Po kurio laiko dėl šios istorijos šešėlis krito ir ant komandos trenerio G.Jarmalavičiaus.

Anot dvikovą stebėjusių futbolo aistruolių, kai Aurimas Raginis, tokiu pačiu „smūgiu“, kaip G.Urba, įmušė įvartį, G.Urba pribėgo prie G.Jarmalavičiaus ir pasakė, kad A.Raginis įmušė netyčia. G.Jarmalavičius piktai paklausė: „Kaip galima netyčia įmušti?“

Priminsime, jog G.Jarmalavičius užpernai stovėjo prie liūdnai pagarsėjusio „Klaipėdos granito“ vairo. Po eilinio sutartų rungtynių skandalo uostamiesčio klubas sezono pabaigoje buvo išmestas iš A lygos pirmenybių ir kaipmat baigė savo trumpą istoriją.

fksilas.lt inf./Gedeminas Jarmalavičius
fksilas.lt inf./Gedeminas Jarmalavičius

Dar anksčiau šis specialistas vadovavo taip pat liūdnai pagarsėjusiems ir sutartomis rungtynėmis įtarinėtiems „Šiaulių“ ir Alytaus „Dainavos“ klubams.

Po lažybų skandalų šleifo Saulės miesto komanda prieš keletą metų išnyko iš Lietuvos futbolo žemėlapio, tuo tarpu per keletą metų sirgalių atgaivintas Dzūkijos klubas rungtyniauja antrajame pagal pajėgumą šalies divizione Pirmoje lygoje ir pernai tarp šešiolikos komandų liko devintas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Darbdaviai įsiutę: darbuotojai „suserga“, o iš tiesų kepa šašlykus prie ežero

Aktualu

„Vinys“ ant palangių – apsauga nuo balandžių ar paukščių kankinimas?

Vardai

Teisme – milijonieriaus Stasio Brundzos ir jo žmonos Audrutės skyrybų byla

19-ųjų „Aurum 1006 km lenktynių“ paradas Palangos centre

Pasaulis kišenėje

Kelionė į Sapos regioną Vietname: dramatiškas kraštovaizdis ir autentiška kultūra

Aktualu

V.Putinas pripažino siūlęs D.Trumpui sandėrį dėl Ukrainos

Verslas

JAV atominėse elektrinėse sumažės rusiško urano – ketina įvesti kvotas

Gyvenimas

Kodėl riebalai ant pilvo yra tokie pavojingi sveikatai

Aktualu

Orai.lt: po trumpų liūčių – gražus ir karštas savaitgalis

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

Aktualu

Baltieji rūmai: vyksta derybos dėl D.Trumpo ir V.Putino susitikimo Vašingtone

Vardai

Asia Argento pasidalino savaitę prieš Anthony Bourdaino mirtį daryta nuotrauka

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

Aktualu

Žiniasklaidos pranešimas apie Palangoje viršijusį greitį Ramūno Karbauskio „Cadillac“ – klaida

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

24sek

D.Nowitzkis žais dar vieną sezoną ir taps NBA rekordininku

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Aktualu

Dvi skirtingos Amerikos: kodėl vienos gyventojai nesididžiuoja būdami amerikiečiai

Naujienos

Verslas

Darbdaviai įsiutę: darbuotojai „suserga“, o iš tiesų kepa šašlykus prie ežero

Aktualu

„Vinys“ ant palangių – apsauga nuo balandžių ar paukščių kankinimas?

Vardai

Teisme – milijonieriaus Stasio Brundzos ir jo žmonos Audrutės skyrybų byla

Aktualu

V.Putinas pripažino siūlęs D.Trumpui sandėrį dėl Ukrainos

Pasaulis kišenėje

Kelionė į Sapos regioną Vietname: dramatiškas kraštovaizdis ir autentiška kultūra

19-ųjų „Aurum 1006 km lenktynių“ paradas Palangos centre

Verslas

JAV atominėse elektrinėse sumažės rusiško urano – ketina įvesti kvotas

Gyvenimas

Kodėl riebalai ant pilvo yra tokie pavojingi sveikatai

Aktualu

Orai.lt: po trumpų liūčių – gražus ir karštas savaitgalis

Vardai

Andrius Šedžius – apie jį sukrėtusios „Akropolio“ evakuacijos tyrimą: „Viskas daryta tik „dėl akių“

Aktualu

Baltieji rūmai: vyksta derybos dėl D.Trumpo ir V.Putino susitikimo Vašingtone

Vardai

Asia Argento pasidalino savaitę prieš Anthony Bourdaino mirtį daryta nuotrauka

K.Sarnickas-Kastetas: apie parašytą knygą, K.Vonnegutą ir įsimintiniausius kūrinius

Sportas

Farerų futbolo mėgėjų įveikti nesugebėjęs „Žalgiris“: „Lietingą dieną išlipome sausi“

Aktualu

Žiniasklaidos pranešimas apie Palangoje viršijusį greitį Ramūno Karbauskio „Cadillac“ – klaida

Vardai

Palangos „Žvaigždžių lenktynėse“ nugalėjo Dovydas iš „120“, bronzą iškovojo J.Leonavičiūtė

Gyvenimas

Kaimynai iškvietė policiją, bet moteris smurtavusiam vyrui pretenzijų neturi. Kaip jai padėti?

24sek

D.Nowitzkis žais dar vieną sezoną ir taps NBA rekordininku

Aktualu

Kas slypi už Makedonijos tinklalapių, padėjusių išrinkti Donaldą Trumpą?

Aktualu

Dvi skirtingos Amerikos: kodėl vienos gyventojai nesididžiuoja būdami amerikiečiai

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką