2017 08 03 /19:56

Svajonė dužo Makedonijoje: „Škendija“ – „Trakai“ 3:0

Lietuvos futbolo A lygos vicečempionas „Trakų“ klubas ketvirtadienio vakarą Makedonijoje baigė savo istorinę kelionę Europos lygos atrankoje. Atsakomosiose trečiojo etapo rungtynėse 0:3 (0:2) pralaimėta „Škendija“ ekipai.
Rungtynių Vilniuje akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pirmosiose rungtynėse Vilniuje prieš savaitę pergalę 2:1 pasiekę „Trakai“ buvo skaudžiai nubausti už nesugebėjimą padidinti persvaros. Daugiau nei pusvalandį dviejų žaidėjų persvarą LFF stadione turėję „Trakai“ nesugebėjo įmušti trečio įvarčio ir į svilinančio karščio deginamą Makedoniją atvyko turėdami trapų pranašumą.

„Škendija“ galingai pradėjo rungtynes ir per pirmą pusvalandį dukart sudrebino vartų skersinį, o 29-ąją minutę įmušė tolimą ir gražų įvartį. Pasižymėjo B.Ibraimi

Jau 42-ąją minutę šeimininkų pranašumas padvigubėjo, kai šeimininkų kapitonas F.Hasani tolimu baudos smūgiu pelnė antrąjį įvartį.

Po pertraukos „Škendija“ šiek tiek atleido vadžias, leido su kamuoliu daugiau būti trakiškiams, tačiau per visas 90 minučių Lietuvos vicečempionai neturėjo nė vienos realios progos.

Viltis dar labiau sumažėjo, kai 72-ąją minutę antrąją geltoną kortelę už grubią pražangą gavo Arūnas Klimavičius. Komandos kapitonas jau antrą kartą šiame atrankos cikle buvo išvytas iš aikštės.

Kiekybinį pranašumą turėję makedonai baigiantis rungtynėms padidino apsukas ir neleido pagalvoti „Trakams“ apie lemiamą šturmą. 88-ąją minutę F.Hasani po gražios kombinacijos uždarė rungtynes trečiuoju įvarčiu.

Kovą Europos lygos ketvirtajame atrankos raunde tęs Marijampolės „Sūduvos“ klubas, kurio varžovas penktadienį paaiškės po burtų traukimo.

„Trakų“ starto sudėtis: I.Plūkas, A.Wakili, A.Klimavičius, J.Januševskis, V.Borovskis, V.Šilėnas, M.Šyška, M.Vorobjovas, O.Dorley, M.Maksimovas, A.Byčenokas.

Antrasis kėlinys: „Škendija“ – „Trakai“ 3:0 (2:0)

88 min. ĮVARTIS. Rungtynėms baigiantis „Škendija“ akivaizdžiai įjungė aukštesnę pavarą ir neleido „Trakams“ pagalvoti apie lemiamą šturmą. Po puikios kombinacijos F.Hasani įvarčiu iš arti uždarė mačą ir seriją – 3:0.

85 min. Puikiai kiekybinį pranašumą išnaudoję šeimininkai po kombinacijos išvedė puolėją vieną prieš vartus, tačiau kamuolys po smūgio pažeme prariedėjo šalia virpsto.

80 min. Liko dešimt minučių vilties. „Škendija“ futbolininkai dar labiau atsitraukė į gynybą, o lietuviai stengėsi sukurti kiekybinę persvarą varžovų aikštės pusėje. Vis dėlto sunkiausiai sekėsi ilgiau palaikyti kamuolį.

72 min. RAUDONA KORTELĖ. Antrą kartą šioje Europos lygos atrankoje Arūnas Klimavičius gavo antrąją geltoną kortelę per vienerias rungtynes. Gynėjas prieš pat baudos aikštelę pargriovė kamuolį į priekį prasimetusį gynėją.

68 min. Antrajam kėliniui įpusėjus žaidimas vyko taip pat. „Trakai“ su kamuoliu žaidė dažniau, bet sukurti pavojingų progų nesugebėjo. Atakos dažnai baigdavosi vos po kelių perdavimų ir akcentuotų smūgių nebuvo.

60 min. Sužaidus valandą vaizdas aikštėje buvo visai kitas, nei pirmajame kėlinyje. Varžovai atidavė kamuolio kontrolę „Trakams“, patys ramiai gynėsi ir bandė išeiti į greitas atakas.

55 min. Pirmosios dešimt minučių po pertraukos klostėsi ramiai. Šeimininkų spaudimas kiek sumažėjo, su kamuoliu dažniau buvo „Trakai“, tačiau kurti atakas sekėsi labai sunkiai.

Pirmasis kėlinys: „Škendija“ – „Trakai“ 2:0

45 min. Pirmasis kėlinys baigtas. Makedonų pranašumą kuriant atakas puikiai atspindi pražangų skaičius. Šeimininkai prasižengė vos dukart, o „Trakai“ – net 9 sykius.

42 min. ĮSPŪDINGAS ĮVARTIS! „Škendija“ kapitonas F.Hasani iš 30 metrų atstumo įkalė baudos smūgį į „Trakų“ vartus.

Šis rezultatas reiškia, kad „Trakams“ reikia įmušti bent vieną įvartį – tuomet būtų žaidžiamas pratęsimas.

39 min. Kol kas geriausia „Trakų“ proga. Aukštu perdavimu į baudos aikštelę prieš vartininką išvestas M.Maksimovas nesugebėjo pasiekti kamuolio ir šis atsidūrė vartininko rankose.

36 min. Dar vienas virpstas! Po įvarčio „Trakai“ atrodė visiškai pasimetę, o gynėjas E.Bejtulai dar vienu labai tolimu smūgiu sudrebino skersinį. Kamuolį lietė ir vartininkas I.Plūkas.

29 min. ĮVARTIS. Šeimininkų puolėjas B.Ibraimi įspūdingu smūgiu iš maždaug 30 metrų nuginklavo I.Plūką. Tokios pergalės „Škendija“ pakaktų.

27 min. Svečiai turėjo puikią progą sukurti pavojingą situaciją baudos smūgiu, tačiau V.Šilėno bandymas pakelti kamuolį į baudos aikštelę buvo labai nevykęs.

22 min. Virpstas! Šeimininkų ekipos kapitono F.Hasani galingas tolimas smūgis sudrebino „Trakų“ vartų skersinio ir virpsto sandūrą.

20 min. Per pirmąją kėlinio pusę makedonai sukūrė keletą tikrai gerų atakų prie trakiškių vartų. „Trakai“ stengėsi visų pirma būti atidūs gynyboje ir laukė progų greitoms atakoms. Dėl to jau dukart „Trakų“ žaidėjai atsidūrė nuošalėse.