2017 07 19 /2017 07 20

Svajone, lik sveika. Vilniaus „Žalgiris“ per dvi minutes skausmingai subyrėjo Bulgarijoje

Vilniaus „Žalgiris“ pirmasis įmušė įvartį ir atrodė, jog tvirtai laiko laimės paukštę sugriebęs už uodegos, tačiau antrajame kėlinyje per dvi minutes praleisti du įvarčiai sužlugdė dar vieną A lygos čempionų svajonę. UEFA Čempionų lygos antrojo kvalifikacinio etapo atsakomajame mače Valdo Dambrausko auklėtiniai 1:4 nusileido Bulgarijos čempionui Razgrado „Ludogorec“ ir neišsaugojo prieš savaitę namuose įgyto vieno įvarčio pranašumo.
Čempionų lyga: „Ludogorec“ – „Žalgiris“
Čempionų lyga: „Ludogorec“ – „Žalgiris“ / Sauliaus Čirbos nuotr.

Dvikova LFF stadione buvo pasibaigusi „Žalgirio“ pergale 2:1, bet to neužteko, kad stipriausia šalies komanda pirmą kartą istorijoje sugebėtų perkopti antra kvalifikacinį etapą. Ties šiuo barjeru vilniečiai parkrito ketvirtą kartą iš eilės ir penktą sykį istorijoje.

Šį kartą vilniečiams negalėjo padėti raudoną kortelę pirmajame mače išvydęs Darvydas Šernas ir traumą patyręs komandos naujokas Liviu Antalis. Vietoj jų Valdas Dambrauskas į aikštę metė pirmajame mače sublizgėjusį Serge'ą Nyuiadzi bei skambiausią savo pirkinį Mahamane Traore.

15-ąją minutę tas pats pirmųjų rungtynių didvyris S.Nyuiadzi dar kartą pasiuntė žalgiriečius į euforiją, kai šaltakraujiškai įvarčiu užbaigė nuostabų Matija Ljujičiaus reidą.

Norint išsigelbėti, Bulgarijos čempionams reikėjo mušti mažiausiai du įvarčius. Šeimininkų presas sulig kiekviena minute didėjo ir 41-ąją kairiuoju kraštu veržliai sužaidusiam Natanaeliui galiausiai pavyko pralaužti vilniečių gynybinius įtvirtinimus. „Ludogorec“ kairysis gynėjas iš Brazilijos pasiuntė kamuolį tarp Manto Kuklio kojų, o A.Vitkauskas išgelbėti ekipos nesugebėjo.

Antro kėlinio pradžia nieko blogo nežadėjo. Žalgiriečiai netgi aktyviau pradėjo antrą rungtynių pusę, bet apmaudžiai praleistas Wandersono įvartis 55-ąją minutę bei po minutės gautas dar vienas Claudiu Keseru dūris sumaišė visas kortas.

Vilniečius dar būtų išgelbėjęs taiklus smūgis, tačiau 74-ąją minutę C.Keseru ketvirtą kartą pasiuntė kamuolį į svečių vartus ir užpūtė paskutinę vilties žvakę.

Trečiajame atrankos etape „Ludogorec“ lauks dvikova su Izraelio čempionais Beer Ševos „Hapoel“ futbolininkais.

Razgrado „Ludogorec“ – Vilniaus „Žalgiris“ 4:1
(pirmas mačas – 1:2, bendras rezultatas – 5:3)
15' [0:1] Serge'as Nyuiadzi
41' [1:1] Natanaelis
55' [2:1] Wandersonas
56' [3:1] Claudiu Keseru
74' [4:1] Claudiu Keseru

„Ludogorec“: J.Brounas, NatanaelisYC, Lucasas Sasha, Anicetas, S.DjakovasYC, J.Cafu (81 min. V.Misidjanas), C.KeseruYC (88 min. J.Lukoki), C.MotiYC, I.Plastunas, Marcelinho, Wandersonas (86 min. J.Paulo).

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.SlijngardasYC, L.Klimavičius, M.Mbodjis, E.VaitkūnasYC, S.Blagojevičius, M.Kuklys, M.Traore (46 min. B.Atajičius), Elivelto, S.Nyuiadzi (66 min. V.Lukša), M.Ljujičius (76 min. D.Oyarzunas).

Statistika: smūgiai – 19:6, smūgiai į vartų plotą – 9:2, smūgiai šalia vartų – 4:3, blokuoti smūgiai – 6:1, kampiniai – 11:4, nuošalės – 3:1, pražangos – 17:14, geltonos kortelės – 4:2.

Teisėjas: Madsas-Kristofferis Kristoffersenas (Danija)

Startinės sudėtys

Rungtynių eiga:

90 min. Rungtynės baigėsi. Į kitą etapą keliauja Bulgarijos čempionai.

90 min. Mantas Kuklys savo smagia koja paleido fantastišką tolimą bombą, bet šeimininkų vartininkui pavyko pavojų neutralizuoti.

80 min. Kamuolys penktą kartą įskriejo į „Žalgirio“ vartus, bet arbitras užfiksavo nuošalę.

76 min. Keistokas „Žalgirio“ keitimas, orientuotas į savų vartų saugumą. Vietoj atakuojančio saugo Matija Ljujičiaus aikštėje pasirodė gynėjas Diego Oyarzunas.

74 min. ĮVARTIS! Panašu į žaidimo pabaigą. Claudiu Keseru iš kelių metrų pelnė antrą savo įvartį. „Ludogorec“ priekyje 4:1, o tai reiškia, kad žalgiriečiams reikia mušti bent du įvarčius.

67 min. Įvarčio autorių Serge'ą Nyuiadzi pakeitė Vytautas Lukša.

64 min. Vilniečius išgelbėjo stebuklas. Užsitęsusi bulgarų ataka vos nesibaigė ketvirtuoju įvarčiu.

56 min. ĮVARTIS! Neatsigavę žalgiriečiai, pasiunčiami į nokdauną. „Ludogorec“ surengė žaibišką išpuolį ir po Natanaelio perdavimo Claudiu Keseru trečią kartą pasiuntė kamuolį į A lygos čempionų vartus – 1:3.

55 min. ĮVARTIS! Bulgarai pelno kiek kuriozinį įvartį. Žalgiriečiams neperėmus kamuolio, Wandersonas pasiuntė kamuolį link žalgiriečių vartų. Niekas perdavimo neuždarė, tačiau kamuolys įskriejo į apatinį vartų kampą – 1:2.

54 min. Armanto Vitkausko stebuklas. Vartininkas atmuša labai pavojingą Marcelinho smūgį.

51 min. Žalgiriečiai antrą kėlinį pradėjo gana drąsiai. Pora kampinių prie šeimininkų vartų.

46 min. Pirmasis keitimas „Žalgirio“ ekipoje. Į žaidimą neįsipaišiusį Mahamane Traore pakeitė Bahrudinas Atajičius.

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi.

41 min. ĮVARTIS! Bulgarams pavyko išlyginti rezultatą. Po reido kairiuoju kraštu Natanaelis atliko smūgį tarp Manto Kuklio kojų, o Armantas Vitkauskas stebuklo sukurti nesugebėjo – 1:1.

36 min. Pirmasis realus pavojus prie žalgiriečių vartų. Bulgarai sugebėjo permesti kamuolį per išėjusį Armantą Vitkauską, tačiau žalgiriečiai suskubo prie besileidžiančio į vartus kamuolio, o po akimirkos kilusioje sumaištyje prieš vartininką prasižengė Cosminas Moti.

27 min. Lucasas Sasha labai pavojingai smūgiavo iš baudos aikštelės krašto – kamuolys praskriejo visai šalia vartų. Bulgarų spaudimas augo.

20 min. Cosminas Moti smūgiavo klastingai iš baudos aikštelės, bet savo meistriškumą pademonstravo Armantas Vitkauskas.

15 min. ĮVARTIS!!! Nuostabi žalgiriečių ataka baigėsi įvarčiu. Matija Ljujičius puikiai sužaidė kairiajame baudos aikštelės krašte, atliko labai gerą perdavimą į baudos aikštelę įkirtusiam Serge'ui Nyuiadzi, o pastarasis pasiuntė kamuolį į vartus – 1:0.

9 min. Egidijus Vaitkūnas sustabdė greitą varžovų ataką pražanga ir gavo geltoną kortelę. Baudos smūgio sėkmingai realizuoti „Ludogorec“ nepavyko.

5 min. Rungtynių pradžia palanki žalgiriečiams. Nors bulgarai pirmomis minutėmis buvo aktyvesni, kažko pavojingesnio prie svečių vartų jiems sukurti nepavyko.