Šventė Suomijoje: pirmą kartą žais Europos futbolo čempionate

Pakilimą išgyvenantis Suomijos futbolas triumfuoja. Šalies nacionalinė komandą 2020 m. Europos čempionato atrankos rungtynėse namie 3:0 sutriuškino Lichtenšteiną ir kitąmet pirmą kartą istorijoje žais žemyno pirmenybėse.
Suomijos futbolininkai
Suomijos futbolininkai / „Scanpix“ nuotr.

Dar praėjusį rudenį suomiai laimėjo UEFA Tautų lygos C diviziono grupės varžybas, o sėkmingą pasirodymą pratęsė ir šiemet.

Per aštuonis ligšiolinius mačus Suomijos futbolininkai laimėjo penkiskart, o šįvakar Helsinkyje jiems jau tereikėjo sutvarkyti formalumus.

Tą suomiai ir padarė – pirmajame kėlinyje juos į priekį išvedė Jasse Tuominenas, o po pertraukos varžovus iš nykštukinės valstybės dviem tiksliais smūgiais pribaigė šiame sezone Anglijos „Premier“ lygoje žibantis Teemu Pukki.

18 taškų per devynis turus surinkę suomiai J grupėje jau 7 taškais atitrūko nuo trečioje vietoje žengiančios Graikijos. Šiauriečiai į priekį praleidžia tik Italiją, dar nepraradusią nė taško ir su 24 taškais užsitikrinusią pirmąją grupės vietą.