Tai bent mačas: du virpstai, raudona kortelė, o galiausiai du įvarčiai per pridėtą laiką

Irano futbolininkai šįkart giedojo himną pasaulio čempionato rungtynėse ir parodė gražų atakuojantį futbolą rungtynėse su Velsu, o galiausiai išplėšė pergalę B grupės mače 2:0.

Irano rinktinė pakilo grupėje, po dviejų įvarčių per teisėjo pridėtą laiką laimėjusi penktadienio pirmąsias rungtynes pasaulio čempionate Katare.

Irano pergalė suteikia aštrių prieskonių grupėje, kurioje dar žais penktadienį nuo 21 val. Anglija ir JAV.

Irano komanda išgyvena protestų audrą savo gimtinėje, bet šįsyk futbolo aikštėje ji atrodė žymiai stipriau nei pirmajame mače, 2:6 pralaimėtame anglams.

Nors žaidė pranašiau visas rungtynes, Velsą iraniečiai galiausiai palaužė per teisėjo pridėtas paskutines minutes.

Rouzbeh Cheshmi tapo Irano didvyriu, kai tiksint paskutinėms mačo minutėms tolimu smūgiu pataikė į vartų kampą, kai jau atrodė, kad Velsas apsigynė nuo eilinės Irano atakos.

Laiko beveik nebeliko, bet Iranas surengė dar vieną greitą ataką, per kurią Raminas Rezaeianas techniškai perkėlė kamuolį per vartininką, o dar po kelių sekundžių teisėjas finaliniu švilpuku užfiksavo Irano pergalę prieš Velsą 2:0.

Nors Velsas su Garrethu Bale'u priešakyje atrodė solidi komanda po pirmosiose rungtynėse pasiektų lygiųjų (1:1) su JAV, penktadienį blankiai atrodė ir ryškiausia Velso futbolo žvaigždė, ir visa jo komanda.

Iranas pasiuntė kamuolį į valų vartus dar pirmajame kėlinyje, bet po VAR peržiūros buvo nustatyta nuošalė, iraniečiams surengus pernelyg daug perdavimų komandinėje atakoje.

Iranas surengė įspūdingą ataką antrojo kėlinio viduryje, kai vieno išpuolio metu dukart pataikė į virpstą ir buvo dar vienas bandymas galva.

„Scanpix“ nuotr./Irano rinktinė išplėšė pergalę prieš Velsą

Galiausiai Velso rinktinė liko dešimtyje, nes iš aikštės buvo pašalintas vartininkas Wayne'as Hennessey. Jis išbėgęs toli už vartų įsirėžė į kamuolį greitoje atakoje per vartininką spėjusį prasimesti Mehdi Taremi. Teisėjas iš pradžių parodė geltoną kortelę, bet Irano žaidėjai reikalavo daugiau ir gavo: po VAR peržiūros arbitras Velso vartų sargui parodė raudoną kortelę.

Tai buvo pirmojo raudona kortelė šiame čempionate, o per visą pirmenybių istoriją tai tik trečiasis iš aikštės pašalintas vartininkas.

Po šios pergalės Iranas su trimis taškais susilygino B grupėje su Anglija, kuri dar žais antrojo turo mačą penktadienį su JAV.

Standings provided by Sofascore

Prieš rungtynes – žaidėjo areštas Irane

Šįkart Irano futbolininkai giedojo prieš rungtynes savo šalies himną, nors jų tėvynėje nutiko dar vienas blogis.

Irano futbolo rinktinės buvęs žaidėjas Voria Ghafouri buvo areštuotas dėl kritiško požiūrio į savo šalies Vyriausybę.

„Dėl nacionalinės futbolo komandos puolimo ir propagandos prieš Vyriausybę“, – skelbė oficialios Irano naujienų agentūros.

35 metų iranietis, sužaidęs rinktinėje 28 mačus, aktyviai kritikuoja Irano valdžią.

Jis garsiai kalba apie tai, kad būtų panaikintas draudimas moterims lankytis futbolo rungtynėse, ir kritikuoja Irano užsienio politiką, dėl kurios šalis yra sulaukusi Vakarų sankcijų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Voria Ghafouri areštuotas dėl kritikos Irano vyriausybei.

22 metų moters Mahsa Amini nužudymas, įvykdytas Irano pareigūnų, sukėlė masinius protestus, kurie tęsiasi ir pasaulio futbolo čempionato metu.

Irano futbolininkai negiedojo himno prieš pirmąsias rungtynes, 2:6 pralaimėtas Anglijai, taip išreiškę palaikymą protestuotojams.

Katare nuo 12 val. svarbiausius įvykius šiame tekste fiksavo 15min.

Antrasis kėlinys: Velsas – Iranas 0:2

100 min. Dar vienas Įvartis! Irano komanda nurūko į greitą ataką, o Raminas Rezaeianas techniškai perkėlė kamuolį per vartininką. 2:0 ir mačas iškart baigėsi!

98 min. Įvartis! Rouzbeh Cheshmi tapo Irano didvyriu, kai tiksint paskutinėms mačo minutėms tolimu smūgiu pataikė į vartų kampą, po smūgio, kai Velsas buvo atmušęs kamuolį nuo eilinės Irano atakos.

90 min. Iranas spaudžia kaip reikiant Velsą, o teisėjas pridėjo devynias minutes papildomo laiko.

84 min. Velso vartininkas Wayne'as Hennessey šalinamas iš aikštės! Taip nutiko, nes jis išbėgęs toli už vartų įsirėžė į kamuolį greitoje atakoje per vartininką spėjusį prasimesti Mehdi Taremi. Teisėjas iš pradžių parodė geltoną kortelę, Irano žaidėjai reikalavo daugiau: po VAR peržiūros arbitras anuliavo geltoną kortelę ir parodė Velso vartų sargui raudoną.

70 min. Iranas yra nusipelnęs įvarčio, puola aktyviau, bet įvarčių vis dar nėra.

52 min. Kokia Irano atakų lavina! Net du virpstai ir dar vienas bandymas vienos atakos metu! Iš pradžių Sardaras Azmounas atsidūrė greito puolimo smaigalyje ir sukirto į artimą virpstą, po kelių akimirkų Ali Gholizadehas gražiu smūgiu iš toliau pasuko kamuolį į kitą virpstą, o galiausiai dar buvo ir smūgis galva, bet šįkart Velsą išgelbėjo vartininkas.

Pirmasis kėlinys:

45 min. Pavojingų atakų būta, abiem komandoms labai reikia pergalės, bet rezultatas po pirmosios rungtynių dalies yra logiškas.

30 min. Velsas pradėjo stipriau, bet kova išsilygino. Iranas atrodo tikrai geriau nei rungtynėse su Anglija.

15 min. Connoras Robertsas suklydo, o greitą ataką surengęs Iranas pelnė įvartį. Vis dėlto, perdavimų būta per daug, jų metu buvo nuošalė, kurią teisėjas nustatė po VAR peržiūros.

10 min. Kiefferis Moore'as iššoko prieš pat vartus, sulaukęs perdavimo iš krašto, bet suvaldęs kūną ore ir smūgiavęs, pataikė į vartininką. Smūgio metu Velso futbolininko veidas buvo užkabintas varžovo bateliu, pasirodė kraujas, bet valas greitai grįžo į aikštę.

Prieš pat mačą: Irano futbolininkai šįkart giedojo savo šalies himną, kitaip nei prieš pirmąsias rungtynes, kai tyla išreiškė protestą prieš vyriausybės represijas jų tėvynėje. Dalis Irano sirgalių verkė himno metu, daug emocijų matėsi ir futbolininkų veiduose.