Treji kančios metai: lietuviams – dar viena Ukrainos meistriškumo pamoka

Kur kas solidesnis vaizdas aikštėje, bet tiek pat sunkaus darbo gynyboje. Penktadienio vakarą Lietuvos rinktinė patyrė jau penktąjį pralaimėjimą „Euro 2020“ atrankos varžybose, 0:2 nusileidusi B grupės lyderei Ukrainai. Mačas Charkive žymi vieną labai iškalbingą istorinę detalę – Lietuvos rinktinė oficialių rungtynių nelaimi jau lygiai trejus metus.
Saulius Mikoliūnas
Saulius Mikoliūnas prieš Marlosą / „Scanpix“ nuotr.

Lyginant su pirmuoju tarpusavio maču Vilniuje, V.Urbonas į aikštę metė kardinaliai pasikeitusį vienuoliktuką. Vietas starto sudėtyje išsaugojo tik šeši žaidėjai (Edvinas Girdvainis, Artūras Žulpa, Paulius Golubickas, Ovidijus Verbickas, Modestas Vorobjovas ir Saulius Mikoliūnas), iš kurių pastarieji trys šį kartą pakeitė pozicijas.

Permainos pasiteisino. Gaisrų lietuvių žaidime buvo kur kas mažiau nei rugsėjį, tačiau meistriškumu prilygti ukrainiečiams vis tiek sekėsi sunkiai. Andrijaus Ševčenkos ir jo asistentų iš Italijos Mauro Tassotti ir Andrea Malderos sukurptas žaidimo planas veikė nepriekaištingai.

Ukrainiečių spaudimas vis stiprėjo ir galiausiai mūsiškiai buvo priversti suklysti.

Sužaidus pusvalandį Vytauto Černiausko nepatogus perdavimas Linui Klimavičiui baigėsi tuo, jog gynėjui teko paskubomis išmušti kamuolį už šoninės linijos. Varžovai staigiai grąžino jį aikštę, ir nors Modestas Vorobjovas bandė stabdyti Ruslaną Malinovskį, šis išsprūdo iš Vilniaus „Žalgirio“ saugo gniaužtų, sužaidė puikią sienelę su Junioru Moraesiu, ir užtikrintu smūgiu išvedė šeimininkus į priekį.

58-ąją minutę tas pats Bergamo „Atalanta“ saugas „Metalist“ stadiono sirgalius iš savo vietų pakėlė dar sykį, meistriškai realizavęs baudos smūgį.

Nuo vasario mėnesio komandai vadovaujantis V.Urbonas ir toliau lieka be pergalės, o nacionalinė komanda pastarąjį kartą oficialias rungtynes laimėjo lygiai prieš trejus metus – 2016-ųjų spalio 11-ąją, kai Edgaro Jankausko vadovaujama komanda 2:0 pranoko Maltos vienuolikę.

Tokioje gilioje krizėje mūsų futbolas buvo tik sykį. 1999-2002 metų laikotarpyje lietuviai irgi nelaimėjo nė vienerių atrankos rungtynių, tačiau tą krizę po trijų metų ir trijų dienų nutraukė pergalė Kaune prieš Farerų salas. Šį kartą, panašu, kad viskas bus dar skaudžiau, nes po trijų dienų mačas ne su Europos futbolo nykštukais, o serbais.

Ukraine Lithuania

Ukraina – Lietuva 2:0
30' [1:0] Ruslanas Malinovskis
58' [2:0] Ruslanas Malinovskis

Ukraina (4-1-4-1): Andrijus Piatovas; Eduardas Sobolis, Mykola Matvijenka, Serhijus Kryvcovas, Serhijus Bolbatas; Yellow cardTarasas Stepanenka (73' Serhijus Sydorčiukas); Marlosas (59' Jevhenas Konoplianka), Ruslanas Malinovskis, Oleksandras Zinčenka, Andrijus Jarmolenka (64' Viktoras Cygankovas); Junioras Moraesas.

Lietuva (4-2-3-1): Vytautas Černiauskas; Saulius Mikoliūnas, Linas Klimavičius, Edvinas Girdvainis, Vytautas Andriuškevičius (62' Domantas Šimkus); Modestas Vorobjovas, Ovidijus Verbickas; Yellow cardArvydas Novikovas, Yellow cardArtūras Žulpa, Paulius Golubickas (73' Justas Lasickas); Karolis Laukžemis (77' Deivydas Matulevičius).

Rungtynių eiga:

90 min. Ukrainiečiai užtraukia savo himną. Šį kartą jis – pergalingas. Paskutinės minutės ir pridėtas laikas – tik formalumas.

83 min. Netikėtą progą turi lietuviai. Ovidijus Verbickas smūgiuoja iš dėkingos padėties, bet Andrijus Piatovas kamuolį atmuša.

82 min. Oleksandro Zinčenkos pavojingas smūgis vos nesibaigia įvarčiu.

80 min. Ukrainiečiai ramiai ritinėja kamuolį. Komandų meistriškumo skirtumas pernelyg akivaizdus. Vieniems nereikia, kiti – nebegali.

78 min. Trečias keitimas mūsiškių gretose. Karolį Laukžemį keičia Deivydas Matulevičius.

73 min. Paulių Golubicką pakeitė Justas Lasickas.

60 min. Priverstinis keitimas. Traumą patyrusį Vytautą Andriuškevičių keičia Domantas Šimkus.

58 min. ĮVARTIS! Ruslanas Malinovskis demonstruoja aukščiausią klasę. Bergamo „Atalanta“ saugas meistriškai apveda sienelę ir siunčia antrą kamuolį į lietuvių vartus. Vytautas Černiauskas tik palydi kamuolį akimis – 2:0.

50 min. Vaizdas aikštėje beveik nesikeičia. Ukrainiečiai ryškiai dominuoja.

Pirmo kėlinio pabaiga.

42 min. Nepaisant pelnyto įvarčio, ukrainiečiai akivaizdžiai dominuoja aikštėje ir beveik visą laiką žaidžia su kamuoliu. Kai šeimininkai spaudžia, mūsiškiams sunkiai sekasi atlikti bent tris perdavimus.

34 min. Andrijus Jarmolenka smagiai pykšteli iš toli. Kamuolys sudrebina skersinį.

30 min. ĮVARTIS! Atsilaikyti mūsiškiams pavyksta pusvalandį. Vytauto Černiausko nepatogus perdavimas Linui Klimavičiui baigiasi tuo, jog gynėjui tenka išmušti kamuolį už šoninės linijos. Ukrainiečiai greitai grąžino jį aikštę, Modestas Vorobjovas nesugebėjo sustabdyti Ruslano Malinovskio, o šis, sužaidęs puikią sienelę su Junioru Moraesiu, išvedė šeimininkus į priekį – 1:0.

18 min. Ukrainos presas vis stiprėja, tačiau mūsiškiams kol kas pavyksta kantriai ir tvarkingai gintis. Pirmas pavojingesnis epizodas prie šeimininkų vartų. Karolis Laukžemis uždirba kampinį, jį pakelia Ovidijus Verbickas, o po Vytauto Andriuškevičiaus smūgio kamuolys rieda šalia virpsto.

8 min. Dar vienas pavojus prie Vytauto Černiausko vartų. Po kampinio galva muša Tarasas Steponenka, bet kamuolys skrieja greta vartų.

3 min. Ukrainiečiai aktyviai pradėjo mačą. Pirmą progą pasižymėti turėjo Eduardas Sobolis, bet gavęs perdavimą iš kairiojo krašto galva smūgiavo gerokai virš vartų.

Nors šeimininkai skelbė, jog į šias rungtynes parduoti net 38 tūkst. bilietų, panašu, jog anšlago „Metalist“ stadione, turinčiame 40 tūkst. vietų, nebus. Kelios valandos iki rungtynių šalia stadiono buvo galima sutikti daugybę bilietų perpardavinėtojų. Ukrainos futbolo federacija prieš šias rungtynes pirmiausia pardavinėjo dvigubus bilietus į mačus su Lietuva ir Portugalija, tad nemažai sirgalių, norėdami išvysti Europos čempionus, įsigijo juos, tačiau Charkivo nepasiekė.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius