Tautų lyga: lenkai buvo arti staigmenos, o rusai patyrė gėdą

Trečiadienio vakarą finišavo 2020 m. UEFA Tautų lygos kovos. Paskutinį vakarą bilietus į finalinį ketvertą pačiupo Italijos ir Belgijos futbolininkai, lenkams nedaug trūko iki pergalės prieš olandus, o rusai patyrė žeminantį pralaimėjimą Serbijoje, po kurio liko be bilieto į aukštesnį A divizioną.
Rusijos futbolininkų apmaudas
Rusijos futbolininkų apmaudas / „Scanpix“ nuotr.

A divizionas

1 grupė

Bosnija ir Hercegovina – Italija 0:2

Lenkija – Nyderlandai 1:2

Prieš paskutinį turą šioje grupėje vilčių užimti pirmąją vietą ir patekti į finalo ketverto etapą turėjo net trys komandos – Italija, Nyderlandai ir Lenkija.

Vis tik grupės viršūnėje išliko lengviausią uždavinį turėję italai, kurie išvykoje 2:0 susitvarkė su Bosnijos ir Hercegovinos futbolininkais.

Pirmą įvartį italams 22-ąją minutę įmušė Andrea Belotti, 68-ąją minutę pergalę įtvirtino Domenico Berardi.

Kitose rungtynėse arti pergalės prieš Nyderlandų rinktinę buvo Lenkija, galiausiai patyrusi nesėkmę 1:2.

Lenkai ilgiau nei valandą pirmavo po 6-ąją minutę pelnyto Kamilio Jozwiako įvarčio, bet olandai reikalus sutvarkė pačioje rungtynių pabaigoje.

77-ąją minutę baudinį realizavo Memphis Depay'us, o po septynių minučių olandų pergalę išplėšė jau trečią įvartį šiame rinktinių „lange“ įmušęs Giorginio Wijnaldumas.

Pasibaigus visiems šešiems turams tapo aišku, kad į finalinį ketvertą iš šios grupės pateko italai, o į B divizioną leisis bosniai.

Standings provided by SofaScore LiveScore

2 grupė

Belgija – Danija 4:2

Anglija – Islandija 4:0

Šioje grupėje dėl pirmosios vietos tarpusavyje susigrūmė belgai ir danai.

Rezultatyvią akistatą Briuselyje laimėjo šeimininkai belgai – 4:2.

Du įvarčius nugalėtojams įmušė Romelu Lukaku (57 ir 69 min.), po vieną – Youri Tielemansas (3 min.) ir Kevinas De Bruyne (87 min.).

Danams išvengti sutriuškinimo leido 17-ąją minutę pelnytas Jono Windo įvartis ir 86-ąją nutikusi „nelaimė“ belgų vartininkui Thibaut Courtois, kai Madrido „Real“ vartų sargas nesugebėjo sustabdyti atgal jam perduoto kamuolio ir šis įriedėjo į vartus.

Kitose, nieko jau nelėmusiose rungtynėse, anglai pasismagino su islandais – 4:0.

Po įvartį pirmajame kėlinyje pelnė Declanas Rice'as (20 min.) ir Masonas Mountas (24 min.), o islandų, kurie beveik visą antrą kėlinį žaidė mažumoje, triuškinimą dviem įvarčiais 80 ir 84 minutėmis užbaigė Philas Fodenas.

Nė taško taip ir nesurinkę Islandijos futbolininkai kitame Tautų lygos turnyre jau žais antrame pagal pajėgumą B divizione.