„Trakai“ įveikė „Stumbrą“ ir iškovojo 11-ąją pergalę iš eilės A lygoje

Tris įvarčius be atsako įmušę „Trakai“ per anksti patikėjo pergale ir vos neiššvaistė solidžios persvaros A lygos 13-ojo turo rungtynėse. Rankų nenuleidęs Kauno „Stumbras“ mačo pabaigoje sugebėjo įmušti du įvarčius, bet taškų iš čempionato lyderių savo žiūrovų akivaizdoje atimti nepajėgė – 2:3 (0:2). Riteriai laimėjo jau 11 rungtynių iš eilės.
Ronaldas Solominas ir Davidas Aršakianas
Ronaldas Solominas ir Davidas Aršakianas / Augusto Četkausko nuotr.

Favoritų statusą „Trakai“ patvirtino jau 6-ą minutę, kai Jurijus Mamajevas tiksliu perdavimu prieš vartus išvedė Luką Kochanauską, kuris pasiuntė kamuolį pro Giedrų Kvedarą, įmušdamas pirmąjį rungtynių įvartį.

Čempionato lyderiai labai puikiai pereidavo iš gynybos į puolimą, todėl „Stumbro“ gynyba neturėjo progų atsipalaiduoti. Jų laimei, paskutiniai trakiškių perdavimai jų laukusiems puolėjams būdavo netikslūs.

„Stumbras“ kėlinio viduryje sukūrė dvi progas. Visų pirma rezultatyviausias komandos futbolininkas Artūras Rimkevičius sukdamasis labai stipriu tolimu šūviu pasiuntė kamuolį visai šalia virpsto. Vėliau įmušti galėjo ir Vilius Armanavičius, bet, Nerijui Mačiuliui atmetus kamuolį, nestiprus saugo smūgis skriejo tiesiai į Marių Rapalį.

37-ą minutę į kauniečių vartus buvo skirtas baudinys po to, kai Ainas Bareikis nugriovė baudos aikštelėje kamuolį korpusu uždengusį Aleksandrą Byčianoką. Jurijaus Mamajevo smūgis į viršutinį vartų kampą nuo 11 m. žymos buvo idealiai tikslus.

Už tai, kad pirmoje rungtynių pusėje riteriai įmušė tik du įvarčius, „Stumbro“ gynybos linija turėjo dėkoti savo vartininkui. G.Kvedaras pademonstravo puikią reakciją atremdamas labai pavojingus Artiomo Gurenkos, L.Kochanausko ir A.Byčianoko smūgius, taip pat atmušė prieš jį išbėgusio Davido Aršakiano bandymą nukreipti kamuolį į vartus.

Antrajame kėlinyje „Stumbro“ treneriai į aikštę metė Martyną Dapkų ir Eriką Skripkiną – futbolininkus, paprastai rungtynes pradedančius starto vienuolikėje. Jie pagyvino komandos žaidimą. Prie to prisidėjo ir „Trakai“, atsitraukę prie savo vartų ir leidę aikštės šeimininkams kontroliuoti kamuolį. Vis tik, pavojingų momentų surengti kauniečiams nesisekė. Sykį prieš vartus iššoko A.Rimkevičius, bet buvo užfiksuota nuošalė. Savo laimę netaikliu tolimu smūgiu pabandė E.Skripkinas.

Užmigdę varžovus, riteriai surengė greitą ataką 77-ą minutę. Tik ką aikštėje pasirodęs Ronaldas Solominas perdavimu iš krašto baudos aikštelėje surado D.Aršakianą, kuris stipriu smūgiu nepaliko G.Kvedarui jokių šansų.

Po poros minučių buvo nubausta jau atsipalaidavusi „Trakų“ gynyba. Po Nerijaus Mačiulio perdavimo iš aikštės gilumos prieš vartus iššoko A.Rimkevičius, suklaidino jį pasitikusį vartininką ir iš aštraus kampo tiksliai nukreipė kamuolį vartus.

Jau kitos atakos metu, pasinaudoję nedideliu svečių gynybos pasimetimu, kauniečiai surengė dar vieną pavojingą ataką, kurios smaigalyje vėl atsidūrė A.Rimkevičius. Šįsyk su varžovu gynėju kovojusiam puolėjui smūgiuoti stipriai nepavyko, M.Rapalis kamuolį sugavo.

Rungtynėms baigiantis intriga grįžo. Atrodė, kad po Mohamedo Djabrailovo perdavimo prieš vartus iššokęs N.Mačiulis kamuolį baudos aikštelėje gavo būdamas nuošalėje, tačiau teisėjo asistentas vėliavėlės nepakėlė, leisdamas žaisti toliau. Saugas darsyk nepagailėjo kamuolio taip pat be priežiūros gynėjų paliktam A.Rimkevičiui, kuriam beliko jį pasiųsti į tuščius vartus. Puolėjas antrose rungtynėse iš eilės aikštę paliko su dviem įvarčiais savo sąskaitoje.

Per likusį laiką „Trakai“ padarė viską, kad aikštės šeimininkai galimybių surengti rezultatyvią ataką neturėtų ir persvarą išlaikė, iškovodami eilinę pergalę.

Kauno „Stumbras“ – „Trakai“ 2:3 (0:2)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. „Šiauliai" 12 0 3 9 11:35 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A.Paniukovas („Atlantas“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – po 12, Elivelto („Žalgiris“), L.Kochanauskas („Trakai“) ir A.Rimkevičius („Stumbras“) – po 8 įvarčiai.