„Trakų“ krachas Jonavoje: raudona kortelė ir išleista pergalė

„SMScredit.lt A lygos“ debiutantė Jonavos „Lietava“ 20-ojo turo mače buvo kaip reta kovinga, o parodytas charakteris bei brolių Eliošių kombinacija lėmė sunkiai iškovotą tašką.
„Trakai“ ruošiasi Europos lygos rungtynėms
„Trakai“ ruošiasi Europos lygos rungtynėms / A.Primost/15min.lt nuotr.

Jonaviečiai namuose po itin atkaklios kovos ir įvarčio, įmušto per paskutinę ataką, sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:1) su „Trakais“, likusiais be Davido Aršakiano.

Po triuškinamos nesėkmės prieš Vilniaus „Žalgirį“ Roberto Poškaus kariauna atrodė motyvuota ir aikštėje kovojo dėl kiekvieno metro. Jonaviečių gynybos linijai šį kartą teko gintis nuo pirmą kartą mačą starto sudėtyje pradėjusio Luko Kochanausko.

„Lietava“ rungtyniavo aktyviai ir turėjo progą pasižymėti. Arūnas Klimavičius, grįžęs po diskvalifikacijos, ne itin sėkmingai sužaidė baudos aikštelėje, tačiau varžovo stipriai spirtą kamuolį už galinės linijos nukreipė Ignas Plūkas.

Neišnaudoję geros progos šeimininkai, netrukus patys buvo nubausti. 28-ąją minutę Nerijaus Valskio spirtą baudinį „Lietavos“ vartininkas Dmitrijus Babenka atrėmė, bet kamuolys atšoko tam pačiam „Trakų“ atstovui, kuris antruoju bandymu nesuklydo.

Antrame kėlinyje jonaviečiai ir toliau nuožmiai kovojo, tačiau kurtis progas sekėsi sunkiai. Nedaug iki išlyginamojo įvarčio pritrūko Mariui Ganusauskui, kuris vos nepasiekė kamuolio po Juliaus Aleksandravičiaus perdavimo iš kairiojo krašto.

„Trakai“, suteikę progą debiutuoti legionieriui Oscarui, patys išsikasė sau duobę. Ir prie to labai prisidėjo vienas iš labiausiai patyrusių komandos žaidėjų – gynėjas Georgios Pelagias. Graikas 85-ąją minutę grubiai prasižengė ir buvo išvarytas iš aikštės.

„Lietava“ prieš tai taip pat turėjo iniciatyvą, bet toks varžovo poelgis šeimininkus tik dar labiau motyvavo. Svečiai sėkmingai atsimušinėjo nuo oponentų atakų, tačiau tą sėkmingai darė iki ketvirtos pridėto laiko minutės.

Tautvydas Eliošius standartinės padėties metu perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur jo brolis Tadas, buvęs visiškai laisvas, galva smūgiavo nepriekaištingai.

„Lietava“ iškovojo svarbų tašką ir vėl atstatė penkių taškų atotrūkį nuo septintoje turnyro lentelės vietoje žengiančio Utenos „Utenio“.

Jonavos „Lietava“ – „Trakai“ 1:1 (0:1)

„Lietava“: D. Babenka, V. Borovskis, M. Dūda, E. Žarskis, J. Aleksandravičius, T. Salamanavičius, D. Galkevičius, A. Rocys (77 min. L. Stonkus), Td. Eliošius, Tv. Eliošius, M. Ganusauskas (60 min. R. Krušnauskas).

„Trakai“: I. Plūkas, A. Klimavičius, D. Česnauskis, G. Pelagias, A. Wakili, J. Zasavickis, A. Byčenokas, M. Vorobjovas, N. Valskis, A. Gurenka (82 min. M. Gudaitis (87 min. J. Januševskis)), L. Kochanauskas (60 min. O. Dorley).

Įvarčiai: T.Eliošius (90+4); N. Valskis (28)

Geltonos kortelės: V. Borovskis (28), L. Stonkus (90+3); A. Wakili (73), A. Klimavičius (79), A. Byčenokas (90+3)

Raudona kortelė: G. Pelagias (85)

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

8. „Kauno Žalgiris" 19 2 6 11 18:39 12

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: T.Radzinevičius („Sūduva“) ir D.Aršakianas („Trakai“) – po 9 įvarčius.