2012 12 05 /2012 12 06

Čempionų lygos nugalėtojai pelnė šešis įvarčius, tačiau iškrito, į kitą etapą pateko „Juventus“, „Celtic“ ir „Galatasaray“

Trečiadienio vakarą UEFA Čempionų lygoje buvo išdalinti trys paskutiniai bilietai į kito etapo varžybas. Juos pasiėmė Turino „Juventus“, Stambulo „Galatasaray“ ir Glazgo „Celtic“, o praėjusių metų čempionė Londono „Chelsea“ iš turnyro pasitraukė.
Davidas Luizas pelnė įvartį iš 11 m baudinio. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Sporto grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, spausk LIKE.

Trečiadienį į kovą stojo E-H grupių komandos. E grupėje maišalynė buvo didžiausia. Londono „Chelsea“ 6:1 sutriuškino „Nordsjaeland“ klubą, tačiau su turnyru turėjo atsisveikinti. Taip atsitiko, nes Turino „Juventus“ 1:0 įveikė Donecko „Šachtar“ ir užėmė pirmą grupės vietą.

Dar nėra buvęs, kad čempionų lygos nugalėtojai kitame sezone iškristų jau po grupių varžybų.

F grupėje sprendėsi tik pirmosios vietos likimas, ją iškovojo Miuncheno „Bayern“, namuose 4:1 sutriuškinęs Barysovo BATE.  Antra liko „Valencia“, išvykoje 1:0 palaužusi „Lille“. BATE kovas tęs Europos lygoje.

G grupėje antrą vietą užėmė Glazgo „Celtic“, nes namuose 2:1 įveikė Maskvos „Spartak“. „Barcelona“ ir Lisabonos „Benfica“ dvikova baigėsi 0:0, tad portugalai keliauja į Europos lygą.

H grupėje antrą vietą iškovojo Stambulo „Galatasaray“, 2:1 įveikęs Bragos „Sporting“. Nors Klužo CFR išvykoje 1:0 palaužė „Manchester United“, tačiau turkų pergalė Klužo ekipą pasiuntė į Europos lygą.

4. „Sporting“ 6 1 0 5 7/13 3

Kriterijai, pagal kuriuos išaiškinama, kokias vietas grupėse užėmė komandos ir kuri komanda yra aukščiau (išrikiuoti pagal svarbą):

Londono „Chelsea“ – „Nordsjaeland“ 6:1

Įvarčiai – „Chelsea“: D.Luizas (38 min. 11 m badinys), F.Torresas (45+2 ir 56 min.), G.Cahillas (51 min.), J.Mata (63 min.), Oscaras (71 min.)

„Nordsjaeland“ – J.Johnas (46 min.)

71 min. Šeštas įvartis krito po Oscaro smūgio.

Prieš R.Benitezą protestuojantys sirgaliai „Stamford Bridge“ stadione sėdėjo tyliai ir ovacijų nekėlė net po „Chelsea“ įvarčių.

63 min. Įmušė ir Juanas Mata – supykęs „Chelsea“ liejo apmaudą ant grupės autsaiderių, tačiau tai nieko nereikš, jei „Šachtar“ nelaimės prieš „Juventus“. Bent vieną įvartį „aristokratai“ galėjo įmušti ankstesnėse dvikovose ir dabar situacija būtų kitokia.

56 min. F.Torresas pelnė antrąjį savo įvartį šiose rungtynėse – šį kartą po E.Hazardo perdavimo.

51 min. Danijos klubo vartininką nuginklavo Gary Cahillas. Maždaug iš vienuolikos metrų gynėjas atliko puikų smūgį galva tiesiai į viršutinį vartų kampą.

46 min. Joshua Johnas sušvelnino čempionų pranašumą.

45+2 min. Pačioje pirmo kėlinio pabaigoje įvartį po ilgokos „sausros“ pelnė F.Torresas. Puikiai šiame mače atrodęs ispanas pagaliau įmušė – rezultatyvų perdavimą atliko V.Moses.

DAR VIENAS BAUDINYS: 38 min. Adu baudos aikštelėje prasižengė prieš Davidą Luizą, tačiau šį kartą „Chelsea“ išsiveržė į priekį. Gynėjas iš Brazilijos nuginklavo J.Hanseną.

ČIA TAI BENT! 32 min. A.Cole'as ranka palietė kamuolį baudos aikštelėje ir į „Chelsea“ vartus buvo skirtas 11 m baudinys. Prie kamuolio stojo Nikolajus Stokhlomas, tačiau Petras Cechas atmušė smūgį.

Vos po poros minučių analogiška situacija pasikartojo kitoje aikštės pusėje. Šį kartą ranka užfiksuota „Nordsjaeland“ baudos aikštelėje. Baudinį spyrė Edenas Hazardas, tačiau šį kartą puikiai pasirodė Danijos ekipos vartininkas Jasperas Hansenas.

16 min. Londono klubo sirgaliai sugalvojo naują būdą pagerbti iš komandos neseniai atleistą Roberto di Matteo – 16-ą minutę stadione pasigirdo aplodismentai. Būtent su 16-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais italas žaisdavo futbolą.

8 min. Puikią progą įvarčiui turėjo Fernando Torresas, gavęs perdavimą iš Ashey Cole'o, tačiau ispanas savo šansu nepasinaudojo.

AFP/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

Donecko „Šachtar“ – Turino „Juventus“ 0:1

Įvartis: Aleksandras Kucheris (56 min. į savo vartus)

56 min. Italijos čempionai pasiekė įvartį ir pradėjo galutinai laidoti „Chelsea“. Londono klubas gali mušti nors ir dešimt įvarčių, tačiau jei „Šachtar“ šiame mače neįmuš bent dviejų, „Chelsea“ su turnyru atsisveikins. Kamuolį į savus vartus nukreipė Aleksandras Kucheris.

Situacija prieš rungtynes: Praėjusių metų Čempionų lygos laimėtojų likimas nebepriklauso vien nuo jų pačių. Londono klubas turi būtinai nugalėti Danijos ekipą (pirmą mačą išvykoje „Chelsea“ laimėjo 4:0), bet ir tikėtis „Juventus“ nesėkmės. Jeigu Italijos čempionai su „Šachtar“ sužaidžia bent lygiosiomis (pirmas mačas baigėsi 1:1), „Chelsea“ taps pirmąja komanda čempione nuo 1992 metų, po triumfo turnyre kitais metais neišėjusia iš grupės.

„Šachtar“ vietą kitame etape jau yra užsitikrinę, tad jiems užtenka nepralaimėti ir grupėje jie bus pirmi. Galime tikėtis, kad Ukrainoje matysime gana atsargų žaidimą.

F grupė:

„Lille“ – „Valencia“ 0:1

Įvartis: Jonas (36 min. 11 m baudinys)

36 min.  Jonas realizavo 11 metrų baudinį ir Ispanijos komanda išsiveržė į priekį.

Miuncheno „Bayern“ – Barysovo BATE 4:1

Įvarčiai: „Bayern“ - M.Gomezas (21 min.), T.Mulleris (54 min.), X.Shaqiri (66 min.), D.Alaba (83 min.)

BATE – J.Filipenko (89 min.)

89 min. Jegoras Filipenko įmušė paguodos įvartį.

83 min. Davidas Alaba pelnė ketvirtą įvartį – dvejomis pergalėmis turnyrą pradėję BATE finišuoja beviltiškai žaisdama ir sutriuškinta. Baltarusiai gali guostis Europos lygos turnyru.

69 min. Komandų žaidėjų skaičius išsilygino - antrą geltoną kortelę užsidirbo Denisas Poliakovas.

66 min. X.Shaqiri pelnė trečią mačo įvartį –  „Bayern“ pirmos grupės vietos nebepaleis.

54 min. Kiekybinė svečių persvara vokiečiams, atrodo, netrukdė. Antrą įvartį šiame mače pelnė Thomasas Mulleris, o rezultatyvų perdavimą atliko Bastianas Schweinsteigeris.

51 min. „Bayern“ liko dešimtyje – iš aikštės už raudoną kortelę išvarytas Jerome'as Boatengas.

22 min. Įvartį pelnė Vokietijos klubo puolėjas Mario Gomezas. Xherdanas Shaqiri puikiai prasivežė dešiniuoju kraštu ir pasiuntė žemą perdavimą į baudos aikštelę. Prie kamuolio pirmas prišoko M.Gomezas ir išvedė bavarus į priekį.

11 min. Vokietijoje buvo daug Baltarusijos klubo sirgalių, kurie gerai girdėjosi Miuncheno stadione, tačiau žaidimą pirmas dešimt minučių kontroliavo „Bayern“.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Xherdanas Shaqiri ir Mario Gomezas

Situacija prieš rungtynes: Aiškiausia grupė: BATE sezoną pratęs Europos lygoje, „Lille“ – Europinis turnyras jau baigtas. Kova vyksta tik dėl pirmos vietos ir galime tikėtis, kad Vokietijos čempionai į aikštę eis pikti, mat Baltarusijoje nuo BATE jie gavo skaudų antausį.

„Bayern“ – „Valencia“ poroje pranašumą turi vokiečiai, kurie namuose laimėjo 2:1, o Ispanijoje mačas baigėsi 1:1.

G grupė:

Glazgo „Celtic“ – Maskvos „Spartak“ 2:1

Įvarčiai: „Celtic“G.Hooperis (21 min.), K.Commonsas (81 min. 11 m baudinys)

„Spartak“ – Ari (39 min.)

88 min. „Spartak“ futbolininkas Kimas Kallstromas užsidirbo antrą geltoną kortelę, tad jam mačas baigėsi anksčiau laiko.

81 min. Krisas Commonsas 11 m baudiniu išvedė škotus į priekį. Šioje situacijoje gudriai sužaidė G.Samaras, įbėgęs į baudos aikštelę, apsivaręs gynėjus ir nugriuvęs – taip graikas išprovokavo teisėją skirti 11 m baudinį.

39 min. Rezultatą išlygino Rusijos klubo žaidėjas Ari. Jeigu „Barca“ nugalės „Benfica“, „Celtic“ užtektų ir lygiųjų.

21 min. Gary Hooperis pelnė pirmą rungtynių įvartį. Rusijos klubo gynėjai netinkamai atmušė Giorgio Samaro skersuotą kamuolį, kuris nukrito G.Hooperiui. Pastarasis pasinaudojo proga ir „Celtic“ pasistūmėjo per žingsnį link kito Čempionų lygos etapo.

Reuters/Scanpix nuotr./Rungtynių akimirka
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Rungtynių akimirka

„Barcelona“ – Lisabonos „Benfica“ 0:0

87 min. Lionelis Messi dešiniajame krašte įsiveržė į baudos aikštelę, išvengė vartininko rankų ir, perduodamas aukštą perdavimą, krito ant žolės. „Barcos“ žvaigždė skausmo persmelktu veidu susiėmė už kelio... Tai gali būt labai rimta. Puolėjas iš aikštės išneštas neštuvuose.

32 min. Po eilinio puikaus „Benfica“ išpuolio „Barcos“ gynyba dar kartą sugriuvo, tačiau kamuolys atsitrenkė į virpstą ir į vartus neįlėkė.

11 min. „Benfica“ turėjo auksinę progą – prieš „Barcos“ vartininką išbėgo net du Portugalijos klubo puolėjai, tačiau su kamuoliu buvęs Rodrigo pagailėjo perdavimo komandos draugui, o įvarčio taip pat neįmušė.

Situacija prieš rungtynes: „Barcos“ iš pirmos grupės vietos jau niekas nebeišstums, tad namuose Tito Vilanova į aikštę išleis nemažai jaunimo. Rusams sezonas Europoje po trečiadienio taip pat pasibaigs, tačiau kandžiotis jie gali. Tiek „Benfica“, tiek „Celtic“ reikalinga pergalė tikintis patekti tarp 16 stipriausių Čempionų lygos komandų.

Tarpusavio rungtynėse pranašumas yra Lisabonos klubo pusėje – mačas Glazge baigėsi be įvarčių, o namuose portugalai nugalėjo 2:1. Tačiau turbūt didžiausia intriga – ar pagerins Lionelis Messi Gerdo Mullerio rekordą.

H grupė:

„Manchester United“ – Klužo CFR 0:1

56 min. Luisas Alberto išvedė CFR į priekį.

Bragos „Sporting“ – Stambulo „Galatasaray“ 1:2

Įvarčiai: „Galatasaray“ – B.Yilmazas (58 ir 78 min.)

„Sporting“ – M.Mossoro (32 min.)

78 min. Burakas Yilmazas įmušė antrą įvartį – turkai viena koja kitame etape.

58 min. Burakas Yilmazas pelnė įvartį, tačiau turkams reikia dar bent vieno, kad jie galėtų nežiūrėti į kitos grupės dvikovos rezultatą, mat jis jiems nėra palankus.

32 min. Marcio Mossoro išvedė Portugalijos klubą į priekį. Nors jiems šios rungtynės nieko nelėmė, tačiau „Sporting“ žaidė iš visų jėgų.

Situacija prieš rungtynes: panaši kaip ir G grupėje. Anglijos vicečempionai jau yra užsitikrinę pirmą vietą, tad Klužo klubas turės kiek daugiau galimybių. „Sporting“ į kitą etapą nepateks, tačiau turkams tikrai nepasiduos. „Galatasaray“ ir CFR būtina pergalė, o tarpusavio rungtynėse persvara priklauso „Galatasaray“ – Turkijoje mačas baigėsi 1:1, tačiau išvykoje turkai įveikė Klužo ekipą 3:1.