2017 07 06 /20:22

Triumfas Marijampolėje – „Sūduva“ išplėšė pergalę ir žais su latviais

Europos lygos atrankos varžybų atsakomosiose rungtynėse namuose Marijampolės „Sūduva“ išplėšė fantastišką pergalę 2:1 (1:1) prieš Saligorsko „Šachtior“ ekipą ir pateko į kitą etapą, kuriame susitiks su Latvijos komanda.
Algis Jankauskas
Algis Jankauskas / Karolio Bakūno nuotr.

Po lygiųjų Baltarusijoje 0:0 svečiams Marijampolėje reikėjo bent įvarčio, tačiau „Sūduva“ įmušė pirmoji.

34-ąją rungtynių minutę po kamuolio išmetimo iš užribio Povilas Leimonas fantastišku smūgiu per save išvedė suvalkiečius į priekį.

Tačiau jau po keturių minučių „Sūduvos“ gynyba neatleistinai suklydo ir Juris Kovalevas atstatė lygybę – 1:1.

43-ąją rungtynių minutę „Šachtior“ liko žaisti dešimtiese, kai antrąją geltoną kortelę užsidirbo Sergejus Matvejčikas.

„Sūduva“ visą antrąjį kėlinį žaidė daugumoje, tačiau baltarusiai atkakliai gynėsi – lygiųjų 1:1 jiems pakako.

Teisėjas pridėjo keturias minutes, o marijampoliečiai spaudė varžovus prie vartų. Po kelių puikių progų įvarčiams antrąją pridėto laiko minutę Algis Jankauskas po kampinio galva įmušė pergalingu tapusį įvartį.

Atrodė, kad viskas jau baigta, tačiau paskutinę minutę „Šachtior“ vos neišlygino rezultato, kas būtų į kitą etapą pasiuntę juos. „Sūduva“ kamuolį numušė jau nuo vartų linijos.

Antrajame atrankos raunde „Sūduvos“ lauks „Liepaja“ ekipa iš Latvijos. Kaimynai atsakomosiose rungtynėse namuose 2:0 įveikė Šiaurės Airijos ekipą „Crusaders“. Išvykoje latviai buvo pralaimėję 1:3, tad į kitą etapą pateko pagal išvykos įvarčio taisyklę.