2018 06 23 /16:58

Gražiai ir užtikrintai: belgai susitvarkė su Tuniso pasipriešinimu

Pasaulio futbolo čempionato G grupėje Belgijos rinktinė iškovojo antrąją pergalę. Kol kas rezultatyviausiame turnyro mače belgai 5:2 įveikė Tuniso vienuolikę, po dviejų turų liekančią su 0 taškų.
Belgija – Tunisas
Belgija – Tunisas / „Scanpix“ nuotr.

Tunisas neatrodė bejėgiškai ir pats sukūrė ne vieną pavojingą išpuolį, tačiau belgų atakų volas pasirodė pernelyg galingas.

Edenas Hazard'as nuo 11 metrų žymos išvedė belgus į priekį jau 6-ą mačo minutę, o po to darbo ėmėsi Romelu Lukaku, pasižymėjęs 16-ą minutę ir per teisėjo pridėtą laiką pirmajame kėlinyje.

Tunisui taip pat pavyko pasižymėti pirmajame kėlinyje, kai 18-ą minutę standartinėje situacijoje pasižymėjo Dylanas Bronnas.

51-ą minutę dar kartą sužibėjo E.Hazardas, „paguldęs“ vartininką ir pasiuntęs kamuolį tuščius vartus.

Mačo pabaigoje virtinės šimtaprocentinių progų neišnaudojo po keitimo aikštėje pasirodęs Michy Batshuayi. Tiesa, galiausiai įmušė ir jis.

Paskutinės rungtynių atakos metu Tunisas užklupo atsipalaidavusius belgus ir Wahbi Khazri įvarčiu sumažino skirtumą iki 2:5.

Primename, jog pirmose rungtynėse Belgija rezultatu 3:0 nugalėjo Panamą, o Tunisas 1:2 nusileido Anglijai.

Belgai paskutinį pralaimėjimą patyrė beveik prieš dvejus metus, kai 2016-ųjų rugsėjį draugiškame mače 0:2 nusileido Anglijai.

Tai 21-erių nepralaimėtų rungtynių serija (W16, D5). Įdomu ir tai, kad net 17-oje iš šių 21-erių rungtynių belgai pelnė 2 arba daugiau įvarčių.

Tiesa, per paskutinius šešis mačus iki akistatos su Tunisu patys belgai buvo praleidę vos 1 įvartį. Tunisas Thibaut Courtois nuginklavo dukart.

Tunisas per paskutinius penkis mačus mušė 7 įvarčius į išties pajėgių komandų vartus, tačiau nelaimėjo nė vienerių šių rungtynių. Lygiosios su portugalais ir turkais bei pralaimėjimai Ispanijai, Anglijai ir dabar Belgijai.

Tunisas nelaimėjo jau 13-ikos rungtynių (D4, L9) iš eilės pasaulio čempionatuose – nuo 1978 m., kai sugebėjo įveikti Meksiką.

Rungtynių eiga. Belgija – Tunisas

90+3 min. Įvartis! Tunisas nubaudė atsipalaidavusius belgus. Paskutinė rungtynių ataka baigėsi Wahbi Khazri įvarčiu.

90 min. Įvartis! M.Batshuayi. galiausiai pasiekė savo. Efektingai griūdamas vienu lietimu „uždarė“ perdavimą iš dešinio krašto ir padidino persvarą iki 5:1.

80 min. Dar vieną progą iššvaistė M.Batshuayi. Po Yannicko Carrasco smūgio vartininkas atmušė kamuolį prieš save ir M.Batshuayi tereikėjo pataikyti į tuščius vartus, tačiau belgų puolėjas tik sudrebino skersinį.

76 min. Atrodė, kad kamuolys atsidurs vartų tinkle, kai Michy Batshuayi „paguldė“ Tuniso vartininką, tačiau Yassine Meriah spėjo išmušti kamuolį nuo pat vartų linijos.

59 min. Marouane Fellaini pakeitė R.Lukaku, kuris aikštę paliko pavijęs portugalų lyderį Cristiano Ronaldo rezultatyviausių turnyro žaidėjų sąraše (4 įvarčiai).

51 min. Įvartis! Tunisiečiai aktyviai pradėjo antrąjį kėlinį, tačiau pasižymėjo ne jie. E.Hazard'as sulaukė perdavimo iš gilumos, pergudravo vartininką ir pelnė ketvirtą belgų įvartį šiame mače.

45+3 min. Įvartis! Vos prieš kelias akimirkas neišnaudoję puikios progos belgai vis dėlto prieš pat pertrauką pasiekė trečią įvartį. R.Lukaku iššoko vienas prieš vartininką ir sutvarkė formalumus.

41 min. Tunisas neteko dar vieno gynėjo. Traumą patyrė ir pakeistas buvo Syamas Ben Youssefas.

30 min. Ferjani Sassi turėjo puikią progą smūgiui, tačiau visiškai laisvas baudos aištelės prieigose atsidūręs tunisietis kamuolį pasiuntė šalia virpsto.

23 min. Įvartį Tunisui pelnęs D.Bronnas patyrė traumą ir aikštę paliko ant neštuvų. Jam susitikimas baigėsi.

18 min. Įvartis! Tunisas sušvelnino rezultatą standartinėje situacijoje. Dylanas Bronnas „uždarė“ perdavimą kairiojo atakos krašto.

16 min. Įvartis! Tunisas prarado kamuolį aikštės vidury ir Belgija žaibiškai už tai nubaudė. Atakos smaigalyje atsidūrė Romelu Lukaku, pelnęs jau trečią įvartį turnyre.

14 min. Greitas įvartis nesumažino belgų entuziazmo – jie ir toliau nuolat grasino Tuniso vartams.

5 min. Įvartis! Belgai itin aktyviai pradėjo rungtynes, ir tai atnešė vaisių. Edenas Hazard'as buvo pargriautas ant baudos aikštelės linijos ir arbitras nedvejodamas paskyrė 11 m baudinį. Pats E.Hazard'as jį ir realizavo.

Startinės sudėtys:

Belgija: Thibaut Courtois (Londono „Chelsea“), Toby Alderweireldas (Londono „Tottenham Hotspur“), Dedryckas Boyata (Glazgo „Celtic“), Thomas Meunier („Paris Saint-Germain“), Janas Vertonghenas (Londono „Tottenham Hotspur“), Yannickas Carrasco („Dalian Yifang“), Kevinas De Bruyne („Manchester City“), Axelis Witselis („Tianjin Quanjian“), Edenas Hazardas (Londono „Chelsea“), Romelu Lukaku („Manchester United“), Driesas Mertensas („Napoli“).

Tunisas: Faroukas Ben Mustapha (Rijado „Al Shabab“), Syamas Ben Youssefas (Stambulo „Kasimpasa“), Dylanas Bronnas (Gento KAA), Ali Maaloulas (Kairo „Al Ahly“), Yassine'as Meriahas („Sfaxien“), Seifeddine'as Khaoui („Troyes“), Wahbi Khazri („Stade Rennes“), Ferjani Sassi (Rijado „Al Nassr“), Elyesas Skhiri („Montpellier“), Fakhreddine'as Ben Youssef (Damamo „Al Ittifaq“), Anice'as Badri (Tuniso „Esperance“).