2014 11 05 /2014 11 06

Čempionų lyga: keturi klubai jau kitame etape, „Manchester City“ – pralaimėjo

Trečiadienį vakare UEFA Čempionų lygoje sužaistos aštuonerios E-H grupių 4-ojo turo rungtynės. Trečiadienio vakarą lygoje paaiškėjo dar keturios komandos, kurios anksčiau laiko užsitikrino vietą kitame etape. Tai po ketvirtojo turo padarė Miuncheno „Bayern“, „Barcelona“, Paryžiaus „Saint-Germain“ ir „Porto“ klubai.
Lionelis Messi įmušė du įvarčius „Ajax“ ekipai
Lionelis Messi įmušė du įvarčius „Ajax“ ekipai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

F grupėje vietas aštuntfinalyje užsitikrino „Barcelona“ su Paryžiaus „Saint-Germain“. Luiso Enrique vedami katalonai Amsterdame rezultatu 2:0 įveikė vietos „Ajax“ futbolininkus.

Abu įvarčius nugalėtojų gretose įmušė Lionelis Messi, kuris pavijo Raulį ir pakartojo Čempionų lygos rezultatyvumo rekordą.

Paryžiaus PSG namuose susitiko su Kipro Nikosijos APOEL ekipa. Pergalingą įvartį, kuris atverė duris į kitą etapą, dar 2-ąją minutę pelnė Edinsonas Cavani.

E grupėje taip pat vyko įdomios rungtynės, o viename mače užfiksuota staigmena. „Manchester City“ savo stadione netikėtai rezultatu 1:2 nusileido Maskvos CSKA vienuolikei ir sukomplikavo savo šansus žengti į aštuntfinalį.

Vokiečių Miuncheno „Bayern“ šioje grupėje iškovojo lengvą pergalę prieš „Roma“ 2:0 ir užėmė pirmąją vietą. Iki grupių etapo pabaigos likus 2 turams Mančesterio „miestiečiai“ užima paskutinę vietą.

Londono „Chelsea“ klubui G grupėje nepavyko iškovoti pergalės prieš slovėnų „Maribor“. 85-ąją minutę Edenas Hazardas galėjo išplėšti pergalę, tačiau nerealizavo 11 metrų baudinio ir susitikimas baigėsi rezultatu 1:1.

Tuo tarpu Lisabonos „Sporting“ iškovojo pirmąją pergalę, rezultatu 4:2 nugalėjusi Gelzenkircheno „Schalke“. Jose Mourinho vedamas Londono klubas vis dar išlieka pirmoje vietoje, tačiau nuo antrosios vietos juos skiria tik 3 taškai.

Paskutinėje Čempionų lygos grupėje „Porto“, įveikusi Bilbao „Athletic“ 2:0,  taip pat iškovojo vietą aštuntfinalyje, o Donecko „Šakhtar“ ir vėl pažemino BATE. Nugalėtojų gretose „hat-tricku“ išsiskyrė Luizas Adriano.

Rezultatai:

E grupė

„Bayern“ 2 – 0 „Roma“

38' [1 – 0] F.Ribery

64' [2 – 0] M.Gotze

„Manchester City“ 1 – 2 CSKA

2' [0 – 1] S.Doumbia

8' [1 – 1] Y.Toure

34' [1 – 2] S.Doumbia

70' Fernandinho („Man City“) pašalintas iš aikštės

82' Y.Toure („Man City“) pašalintas iš aikštės

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) 4 4 0 0 11:1 12

2. „Roma“ (Italija) 4 1 1 2 7:11 4

3. Maskvos CSKA (Rusija) 4 1 1 2 5:9 4

4. „Manchester City“ (Anglija) 4 0 2 2 4:6 2

F grupė

„Ajax“ 0 – 2 „Barcelona“

36' [0 – 1] L.Messi

76' [0 – 2] L.Messi

71' J.Veltman („Ajax“) pašalintas iš aikštės

PSG 1 – 0 APOEL

2' [1 – 0] E.Cavani

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. „Paris Saint-Germain“ (Prancūzija) 4 3 1 0 6:3 10

2. „Barcelona“ (Ispanija) 4 3 0 1 8:4 9

3. Amsterdamo „Ajax“ (Olandija) 4 0 2 1 3:7 2

4. Nikosijos APOEL (Kipras) 4 0 1 2 1:4 1

G grupė

„Maribor“ 1 – 1 „Chelsea“

50' [1 – 0] A.Ibraimi

73' [1 – 1] M.Matič

85' E.Hazard („Chelsea“) nerealizavo 11m. baudinio

„Sporting“ 4 – 2 „Schalke“

17' [0 – 1] I.Slimani (į savus vartus)

26' [1 – 1] M.Sarr

52' [2 – 1] Jefferson

72' [3 – 1] Nani

88' [3 – 2] D.Aogo

90' [4 – 2] I.Slimani

G grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Londono „Chelsea“ (Anglija) 4 2 2 0 9:2 8

2. Gelzenkircheno „Schalke 04“ (Vokietija) 4 1 2 1 8:9 5

3. Lisabonos „Sporting“ (Portugalija) 4 1 1 2 9:8 4

4. „Maribor“ (Slovėnija) 4 0 3 1 3:9 3

H grupė

„Šakhtar“ 5 – 0 BATE

19' [1 – 0] D.Srna

48' [2 – 0] T.Alex

58' [3 – 0] L.Adriano (11m. baudinys)

83' [4 – 0] L.Adriano

90' [5 – 0] L.Adriano

45' A.Khagush (BATE) pašalintas iš aikštės

„Athletic“ 0 – 2 „Porto“

56' [0 – 1] J.Martinez

73' [0 – 2] Y.Brahimi

42' J.Martinez („Porto“) nerealizavo 11m. baudinio

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. „Porto“ (Portugalija) 4 3 1 0 12:3 10

2. Donecko „Šachtar“ (Ukraina) 4 2 2 0 14:2 8

3. Barysavo BATE (Baltarusija) 4 1 0 3 2:19 3

4. Bilbao „Athletic“ (Ispanija) 4 0 1 3 2:6 1

Į atkrintamąsias varžybas pateks po dvi geriausias grupių komandas.

2014-2015 metų sezono UEFA Čempionų lygos nugalėtojas paaiškės ateinančių metų birželio 6 dieną Berlyno (Vokietija) olimpiniame stadione.