Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 27, 18:07

V.A.Ivanausko kėdė turėtų triokštelt: A.Pukelis ir bendražygiai žada rinktis permainų kelią

„Jūs nespręskite mano likimo“, – po skaudaus pralaimėjimo Torshaune Farerų salų komandai spaudos konferencijoje žurnalistams kirto Valdas Augustinas Ivanauskas. Nuo praėjusių metų rugpjūčio Lietuvos rinktinei diriguojantis 55-erių kaunietis savo likimą sužinos antradienį. Kaip treneris ir norėjo, sprendimą padarys ne žiniasklaidos atstovai ir visuomenė, o Lietuvos futbolo federacijos Vykdomojo komiteto nariai. Visgi panašu, kad ir jų verdiktas bus toks pats – Lietuvos futbolas turėtų rinktis permainų kelią.

Trylika rungtynių, dvi pergalės, vienos lygiosios ir dešimt pralaimėjimų. Įvarčių santykis – 8:31.

Tokį kraitį per dešimt mėnesių su nacionaline Lietuvos komanda sukrapštė vienas ryškiausių visų laikų šalies futbolininkų. Panašu, kad šie skaičiai tokie ir liks.

V.A.Ivanausko karjeroje su nacionaline komanda antradienį veikiausiai bus padėtas taškas.

Panašu, jog po keturių beviltiškų pralaimėjimų UEFA Tautų lygos starte nuo „Ivano Rūsčiojo“ nusisuka net tie, kurie juo dar visai neseniai pasitikėjo.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Valdas Augustinas Ivanauskas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Valdas Augustinas Ivanauskas

Nors iki Tautų lygos pabaigos liko dar du mačai, jau dabar aišku, jog LFF iškelto tikslo – užimti antros vietos grupėje, komanda neįgyvendins. Maža to, išlieka nemenka grėsmė, jog pralaimėjimą po pralaimėjimo fiksuojanti Lietuvos rinktinė iškris į silpniausią D divizioną.

Būtent šie faktai LFF vadovus verčia galvoti apie kurso keitimą. Dar visai neseniai V.A.Ivanauskas jautė tvirtą įtakingiausių Vykdomojo komiteto narių pasitikėjimą, tačiau dabar jie Liepkalnyje esančioje būstinėje pasiryžę atverti permainų langą.

Antradienį vyksiantis posėdis bus karštas. Trenerio likimą spręsiantys 20 Vykdomojo komiteto narių išklausys nuotoliniu būdu prisijungsiančio V.A.Ivanausko argumentus.

Savo nuomonę apie trenerį, jo darbo metodus, rinktinės žaidimą ir rezultatus išdėstys ir nuo gruodžio mėnesio dirbantis naujasis LFF techninis direktorius vokietis Reinholdas Breu.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Valdas Augustinas Ivanauskas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Valdas Augustinas Ivanauskas

Benjaminas Zelkevičius turėtų pristatyti ir LFF trenerių tarybos rekomendaciją. Praėjusią savaitę futbolo specialistai rinkosi į susirinkimą, kuriame buvo vertinamas V.A.Ivanausko darbas.

15min žiniomis, jame priimtos išvados dabartinio rinktinės stratego nenudžiugins.

„Su šiuo treneriu mes niekur nenuvažiuosime. Dauguma susirinkime dalyvavusių specialistų situaciją mato labai aiškiai ir panašiai. Valdas neturi aukštojo išsilavinimo, abejotinos kvalifikacijos, išvis daug kas stebisi, kaip jis galėjo tapti rinktinės treneriu. Mentalitetas ir elgesys su žaidėjais, nuolatiniai kibirkščiavimai su žurnalistais... Keisti ir tie jo pareiškimai, kad atėjęs į šį postą sutvarkys tai, ko per tiek dešimtmečių nepadarė kiti treneriai. Komandos vadovavime taip pat plika akimi matyti spragos. Kelia nuostabą, kaip gali komandai vadovauti strategas, kuris visai nesupranta, kaip reikia gintis. Juk solidi gynyba ir turėtų būti Lietuvos rinktinės žaidimo pamatas“, – 15min įspūdžiais dalijosi vienas savo pavardės nenorėjęs skelbti LFF trenerių tarybos narys.

Įtakingiausias LFF Vykdomojo komiteto narys Arūnas Pukelis taip pat mano, kad savo pasitikėjimo kreditą dabartinis rinktinės treneris jau išvaistė.

Priminsime, kad būtent Tauragės apskrities futbolo federacijos (TAFF) prezidentas A.Pukelis ir Marijampolės apskrities futbolo federacijos vadovas Žydrūnas Buzas aktyviausiai palaikė V.A.Ivanauską, kai LFF praėjusių metų pabaigoje sprendė jo ateitį po septynių pirmųjų rungtynių. Tuomet laikinai komandai vadovavusį strategą nuspręsta palikti pareigose, „mat šis nebuvo spėjęs įgyvendinti visų savo sumanymų“.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arūnas Pukelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Arūnas Pukelis

Dabar situacija pasikeitusi.

„Bus įdomu išgirsti, ką pasakys pats treneris, kokia jo pozicija, ką ir kaip mąsto, kodėl ir kokiomis aplinkybėmis tai susiklostė. Galbūt jis turi kažkokių argumentų, kurių mes nežinome. Asmeniškai aš su juo jau senokai bendravau. Visi supranta, kad rezultatas yra liūdnas ir nėra čia ką kalbėti“, – kalbėjo A.Pukelis.

– Kokia bus jūsų asmeninė pozicija būsimajame posėdyje?15min paklausė TAFF vadovo.

– Kiekvienas suaugęs žmogus gavęs kažkokias pareigas prisiima ir įsipareigojimus. Manau, kad treneris pats turi įvertinti savo darbą ir pasakyti, ar nori tęsti darbą ir kokiomis aplinkybėmis. Šiandienis rezultatas Lietuvos futbolo bendruomenės netenkina. Netenkina ir Vykdomojo komiteto. Kai išgirsime jo nuomonę, pamatysime supratimą, sąmoningumą. Jis pats turėtų priimti sprendimą.

– Jei teks ieškoti naujo trenerio, būtumėt už tai, kad šansą reiktų vėl suteikti vietiniam specialistui, ar dairytis stratego užsienyje?

– Dar prieš skiriant treneriu Valdą Ivanauską Vykdomajam komitetui primygtinai siūliau rinktis specialistą iš užsienio. Visi puikiai matome, kad šiuo metu susiduriame su specialistų problema. Įvairaus amžiaus grupės neturi tinkamų trenerių, tad reikėtų rinktis specialistus iš užsienio, o jų asistentais turėtų būti lietuviai, kurie mokytųsi ir perimtų patirtį. Valdas buvo viltis, bet pamatėme, kad nepasisekė. Netikiu, kad tik taip sugebame žaisti. Manau, kad turime daugiau potencialo, perspektyvaus jaunimo. Reikia tik visa tai sujungti ir išnaudoti. Turime atrasti trenerius, kurie būtų autoritetai.

Aš asmeniškai būsiu už tai, kad žiūrėtume į užsienio rinką, ieškotume trenerio užsieniečio. Turime bandyti. Mums reikia naujo požiūrio, naujos kultūros. Dabar akivaizdu, kad nesugebame... Tą rodo ir rezultatas.

Marijampolės apskrities futbolo federacijos (MAFF) vadovas Ž.Buzas buvo pagrindinis iniciatorius, katapultavęs šalies futbolo legendą į šią karštą kėdę.

Kai metų pabaigoje Vykdomasis komitetas sprendė trenerio likimą, suvalkietis vėl aktyviai agitavo už tai, kad strategas liktų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką