Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 14d. 09:01

V.Murauskas: apie lažybų skandalą, kritiką „Sūduvai“ ir V.Čeburino bei P.Golubicko ateitį

Vidmantas Murauskas yra Marijampolės „Sūduvos“ prezidentas ir A lygos vadovas. Jo klubas šiemet iškovojo visus tris titulus Lietuvoje, tačiau neseniai pajėgiausią šalies lygą sukrėtė lažybų skandalas.

Klaipėdos „Atlantas“ ir „Palanga“ buvo diskvalifikuoti. Tai reiškia, kad šios komandos kitą sezoną negalės dalyvauti A lygos ir Pirmos lygos varžybose.

Dėl pajūrio klubų rungtynių viso sezono metu buvo gauti 17 raportų, kurie signalizuoja apie nelegalius statymus.

„Atlantui“ skirta 30 tūkst. eurų bauda, „Palangai“ suduotas 42 tūkst. eurų kirtis.

Anot Lietuvos futbolo federacijos (LFF) vadovų, bus nubausti ir šių klubų žaidėjai – 5 „Atlanto“ futbolininkai bei 10 „Palangos“ atstovų. Mažiausia žaidėjui skirta bauda – 6 mėnesių diskvalifikacija, o didžiausia – 12 mėnesių diskvalifikacija bei 2 tūkstančių eurų bauda.

Nors terminas, per kurį žaidėjai ir klubai galėjo teikti apeliacijas, jau baigėsi, kol kas LFF daugiau informacijos neteikia.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edgaras Stankevičius

Reikalų netrūksta ir Marijampolėje. Kol kas nėra aišku, ar prie „Sūduvos“ vairo liks trejus metus iš eilės A lygą su komanda laimėjęs treneris Vladimiras Čeburinas, kuris apsispręsti turi iki gruodžio 16-sios.

Taip pat neaiškus ir Alytaus „Dainavai“ priklausančio saugo Pauliaus Golubicko likimas. Nors nuomos sutartyje su „Sūduva“ buvo numatyta, jog pirmumo teisė į perspektyvų saugą priklauso Lietuvos čempionams, sutartis dar nėra pasirašyta.

Apie A lygą sukrėtusį skandalą, kritiką „Sūduvai“ bei komandos komplektacijos kertinius taškus – 15min pokalbis su V.Murausku.

– Prieš aštuonias dienas buvo pranešta, kad du A lygos klubai šalinami iš pirmenybių už lažybas. Kokia buvo jūsų reakcija, kai sužinojote tai?

– Pirmiausia norėčiau pasakyti, kad apie visus šiuos procesus A lygos vadovų niekas neinformuoja. Sužinojau viską iš spaudos. Tokius atvejus būtinai reikia tirti. Kalbų apie įvairius tyrimus buvo ir anksčiau, smagu, kad šį kartą pasistūmėta kiek toliau. Visgi kol kas šią situaciją vertinti dar anksti. Viską dabar spręs komisija, bet klubas taip pat turi galimybę apsiginti.

– Ar sezono metu pats turėjote įtarimų, galbūt buvote gavęs kažkokių signalų?

– Čia – slidi vieta. Mes irgi laimėjome prieš „Atlantą“ 9:1, bet, mano žiniomis, tas mačas net nėra įtrauktas į įtartinų rungtynių sąrašus. Taigi rezultatas ne visada yra geriausias signalas. Statymai lažybų rinkose vyksta rungtynių metu. Kalbant apie tą mačą, mums buvo svarbu kuo anksčiau užsitikrinti titulą, tad vyrai per 20 pirmų minučių įmušė penkis įvarčius. Labai rimtai nusiteikę žaidėme ir kitą mačą, laimėjome ir trečią kartą tapome čempionais.

– Tiek apie „Atlanto“, tiek apie „Palangos“ kai kurias rungtynes kalbėjo ir paprasti žiūrovai. Ar jūsų komandos žaidėjai niekada nėra kalbėję, kad varžovai aikštėje daro kažką nelogiško?

– LFF prieš sezoną futbolininkus įspėja, kad panašių dalykų nebūtų, taigi ir rungtynių metu ši tema yra tabu. Jei kas nors kur nors ir vyksta, tai vyksta tyliai ir niekam nežinant. Bendrai kalbant apie įtarimus, futbolas – klaidų žaidimas. Kiekvienas įvartis įmušamas po kažkieno klaidos. Jei taip žiūrėsime, galima prisigalvoti visokių nebūtų dalykų.

LFF pasakojo nuo pat sezono pradžios gavusi raportus, tačiau tylėjo visus metus ir tokį elgesį argumentavo tuo, jog reikėjo rinkti įrodymus. Kaip atrodo jums, ar nereikėjo tų klubų jau anksčiau mesti lauk?

– Nežinau, kaip vyko šis procesas. Vienas gautas signalas dar nieko nereiškia. Komisija nėra tokia didelė, kad viską staiga išspręstų. Manau, jog federacija padarė teisingai, kad viską pranešė čempionato pabaigoje. Abu įtartini klubai yra turnyro lentelės apačioje, tad didelės įtakos komandų rikiuotei jų rezultatai nedaro. Juolab, kad lažintasi buvo dėl šių komandų pralaimėjimų.

Išplatintame A lygos pranešime spaudai minėjote, kad jums labiausiai gaila V.Adomaičio. Gal galite išplėsti šią mintį?

– Šis žmogus gelbėjo klubą, dėjo savo lėšas, stengėsi, o galiausiai paaiškėjo, kad buvo apgaudinėjamas. Kaip paaiškėjo, klubo vadovas neįtariamas, susitepę tik žaidėjai. Apmaudu dėl tokios situacijos, juolab, kad federacija irgi padarė nuolaidų prieš sezono pradžią, nes jis išgelbėjo klubą ir jis liko Lietuvos futbolo žemėlapyje.

Kaip matote A lygos ateitį? Kokias girdite kalbas iš Pirmojoje lygoje sezoną baigusių klubų?

– Licencijavimui pateikti dokumentai rodo, kad Pirmos lygos klubai nori žaisti A lygoje. Telšių „Džiugas“, Gargždų „Banga“, Vilniaus „Vytis“, Kauno „Hegelmann Litauen“. Kai baigsis licencijavimo procesas, trys komandos turėtų būti priimtos į aukštesnį divizioną. Manau, kad A lyga ir kitąmet turės aštuonias komandas. Juolab, kad licencijavimo procese dar gali dalyvauti ir nubausti „Atlanto“ ir „Palangos“ klubai. Mano žiniomis, klaipėdiečiai ketina žaisti A lygoje ir kitąmet.

Neseniai nutiko ir dar vienas įdomus nutikimas. Liūdnai pagarsėjęs verslininkas Žydrūnas Buzas, einantis Marijampolės apskrities futbolo federacijos pareigas, pažėrė kaltinimų „Sūduvai“. Jis teigė, kad „Sūduva“ yra vadinama buvusios Jugoslavijos futbolininkų komanda ir naudos futbolui Lietuvoje neduoda. Kaip sureagavote į tokius pasisakymus?

– Jei žurnalistai neklaustų, tai būčiau nereagavęs niekaip. Gyvename laisvoje šalyje, kas ką nori, tas tą kalba. Jei jis taip mano – jo reikalas. Visgi kai kurie tame interviu pateikiami faktai – iškraipyti. Nesureikšminu tos kritikos. Tokių visada yra ir bus. Visgi daugiau yra tokių, kurie Marijampolėje mus palaiko. Ir vertina tai, ką mes pastaraisiais metais nuveikėme.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Žydrūnas Buzas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Žydrūnas Buzas

Man yra tekę girdėti, kad Ž.Buzas jau seniai siekia įvairiais būdais prieiti prie „Sūduvos“, jūs labai ilgai klubą valdote. Ar pykčio priežastis ir yra ta, kad neprileidžiate jo prie klubo?

– Nežinau. Kol jo neišrinko Marijampolės apskrities futbolo federacijos vadovu, aš su juo išvis nebendravau. Apie tai, kad jam įdomi „Sūduva“, aš girdžiu pirmą kartą. Be to, jis yra sukūręs naują „Marijampolė City“ klubą. Konkurencija yra geras dalykas ir verčia mus pasitempti.

Pakalbėkime apie „Sūduvą“. Vladimiras Čeburinas yra klausimas numeris vienas Lietuvos futbole šiuo metu. Jūs esate pasakęs, kad iki gruodžio 16-osios treneris duos atsakymą. Liko vos kelios dienos, tad gal jau galite atskleisti, kokia yra situacija?

– Žinių turiu, nes su treneriu bendrauju beveik kiekvieną dieną. Vertiname žaidėjus, tariamės, nors treneris šiuo metu ir yra atostogose. Bendravome užvakar. Paklausiau jo, ar jis jau apsisprendęs, tai man atsakė, kad dar ne. Bet žinau, kad gruodžio 16 ar 17 dieną mes tikrai išgirsime jo atsakymą. Esame sutarę, kad jei sutartų su kuria nors kita komanda, praneš mums iš karto, kai tik padės parašą. Kol kas jis dar nenusprendęs.

Žinių turiu, nes su treneriu bendrauju beveik kiekvieną dieną

Esate numatę planą B, jei sprendimas bus „Sūduvai“ nepalankus?

– Šiuo metu aš tikiu, kad suveiks planas A. Nenoriu kvaršinti galvos dėl to, kas gali būti. Šiuo metu kito plano neturime, bet labai tikimės, kad V.Čeburinas pasirinks mus. Jei jau nepavyktų, rinksimės trenerį, kuris propaguotų panašų žaidimo stilių kaip pastarųjų metų „Sūduva“.

Dar vienas ne ką mažiau intriguojantis yra Pauliaus Golubicko likimas. Kokia yra jo situacija, ar jau pavyko susitarti su Alytaus „Dainava“?

– Kol kas su alytiškiais susitarti dar nepavyko, nors kalbėjomės jau keletą kartų. Esame sutarę, kad jei turės gerą pasiūlymą, jie mus apie tai informuos. Panašu, kad šiuo metu pasiūlymo jie dar neturi. Jei liks Lietuvoje, jis nori žaisti „Sūduvoje“. Mes irgi to norėtume, bet jo kaina per pastaruosius metus stipriai išaugo. Jų norai šiuo metu yra didoki, o kaip bus, pamatysime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką