Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 18d. 14:53

V.Slavicko dienos Belgrade: „Crvena Zvezda“ rūpestis ir įvairūs svečiai palatoje

Marko Gobeljičius ligoninėje aplankė Vaidą Slavicką
nuotr. „Crvena Zvezda“ ir 15min / Marko Gobeljičius ligoninėje aplankė Vaidą Slavicką

Praėjo dvi dienos nuo to momento, kai Vaidas Slavickas per rungtynes su Belgrado „Crvena Zvezda“ patyrė šiurpią traumą. Marijampolės „Sūduvos“ krašto gynėjui varžovas sulaužė abu blauzdos kaulus, tad 33-jų lietuvis Belgrade iškentė operaciją, o „Crvena Zvezda“ klubas V.Slavicko bėdoje nepaliko.

Lietuvos čempionų klubo direktorius Karolis Skinkys rungtynių, kurias „Sūduva“ pralaimėjo 1:2, stadione žiūrėti nebaigė. Jis iškart po 59-ąją minutę įvykusio skaudaus epizodo išvyko į ligoninę.

Gyvenimą ten lengvino „Crvena Zvezda“ klubo atstovai, nepalikę bėdoje skaudžią traumą po Marko Gobeljičiaus neapdairaus veiksmo patyrusio V.Slavicko.

VIDEO: Šiurpi Vaido Slavicko trauma

K.Skinkys 15min pasakojo, kad Serbijos klubo valdyboje yra gydytojų, kurie iškart pasinaudojo savo žiniomis vietinės medicinos sistemoje.

„Jie išsiaiškino situaciją, rekomendavo, kur geriausia operuoti, kur gydyti. Iš privačios klinikos į ligoninę atvažiavo žmonių, kurie visą tą vakarą buvo ligoninėje iki kol Vaidas buvo paguldytas į palatą, – kalbėjo K.Skinkys. – Jei reikėjo, jie pavertėjavo, patarė, rekomendavo gydytoją, kuris gali atlikti operaciją.

Jie užtvirtino, sakė: „Būkit ramūs, čia geriausi gydytojai“. Tai visą sunkų procesą padarė sklandesnį.“

Jie užtvirtino, sakė: „Būkit ramūs, čia geriausi gydytojai“

Trečiadienį ryte „Sūduvos“ direktorius negalėjo susisiekti su medikais, tačiau pagalbos ranką vėl ištiesė „Crvena Zvezda“ atstovai. Jie netrukus paskambino K.Skinkiui, informavo apie situaciją ir pranešė, jog V.Slavickas greitai bus vežamas į operacinę.

Čempionų lygos atrankoje „Sūduva“ su „Crvena Zvezda“ susitiko antrus metus iš eilės. Abu kartus pranašumą aikštėje įrodė serbai.

„Kiek man teko su tais žmonės bendrauti, aš tik teigiamai galiu atsiliepti. Vieni iš maloniausių, kuriuos teko sutikti“, – santykius su Belgrado klubo atstovais apibūdino K.Skinkys.

Sauliaus Čirbos nuotr./Karolis Skinkys
Sauliaus Čirbos nuotr./Karolis Skinkys

„Crvena Zvezda“ vadovai patys atsiklausė „Sūduvos“, ar galėtų aplankyti V.Slavicką.

Lietuvio palatoje apsilankė ir pats grubiai sužaidęs M.Gobeljičius, kuris jau po antradienio rungtynių atėjo į Marijampolės komandos rūbinėje ir atsiprašinėjo su ašaromis akyse.

Kartu su M.Gobeljičiumi į ligoninės palatą ketvirtadienį sugužėjo „Crvena Zvezda“ klubo generalinis direktorius Zvezdanas Terzičius ir sporto direktorius Mitaras Mrkela. Jie įteikė lietuviui Belgrado komandos marškinėlius su visų žaidėjų parašais ir taip išreiškė visos bendruomenės palaikymą.

„Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę asmeniškai atsiprašyti už traumą. Gailiuosi dėl to, kas nutiko, man tai labai daug reiškė, todėl esu laimingas galėjęs šiandien pats pasimatyti su Slavicku“, – atgailavo M.Gobeljičius.

nuotr. „Crvena Zvezda“/Belgrado „Crvena Zvezda“ atstovai ligoninėje aplankė Vaidą Slavicką
nuotr. „Crvena Zvezda“/Belgrado „Crvena Zvezda“ atstovai ligoninėje aplankė Vaidą Slavicką

Sužinojęs apie skaudžią traumą, su „Sūduvos“ atstovais susisiekė ir buvęs Marijampolės komandos treneris Aleksandras Veselinovičius. 2015-16 metų sezone jis pats buvo V.Slavicko treneris, tad žadėjo aplankyti buvusį auklėtinį.

fksuduva.lt nuotr./Aleksandaras Veselinovičius
fksuduva.lt nuotr./Aleksandaras Veselinovičius

Ligoninėje, kurioje po operacijos jėgas atgauna „Sūduvos“ futbolininkas, dirba ir lietuvė, kuri bendrauja ir su pačiu V.Slavicku, ir su klubo atstovais.

Tiesa, galėjo būti ir taip, kad dabar 33-jų krašto gynėjas laiką po operacijos leistų ne Belgrade, o Lietuvoje. Nuo jo priklausė, kur operacija bus atlikta.

„Neįsivaizduoju, kaip tokios būklės galiu parkeliauti į Lietuvą“, – tokius žodžius iš futbolininko išgirdo K.Skinkys. Kadangi sprendimą turėjo priimti pats V.Slavickas, viskas ir vyko pagal jo norus.

Planuojama, kad dar keletą dienų žaidėjas praleis Belgrade, o tada turėtų grįžti į Lietuvą ir gydytis namuose. Prognozuojama, kad V.Slavicko koja gis apie 6 mėnesius, tačiau tada bus reikalinga ilga reabilitacija.

Sauliaus Čirbos nuotr./Vaidas Slavickas
Sauliaus Čirbos nuotr./Vaidas Slavickas

„Sūduva“ kol kas neplanuoja kreiptis į UEFA dėl M.Gobeljičiaus veiksmų. K.Skinkys sako, kad pirmą kartą susidūrė su tokia situacija, bet per daug tuo dar nesidomėjo.

„Šiaip nesame to aptarę, bet tikrai nematau tikslo rašyti kažkokį raštą, kad jį (M.Gobeljičių, – red. past.) kuo skaudžiau nubaustų. Anksčiau nesu su tuo susidūręs, viskas labai greitai įvyko. Dabar galvojame apie Vaido sveikatą, ne apie diskvalifikacijas“, – tikino K.Skinkys.

Dabar galvojame apie Vaido sveikatą, ne apie diskvalifikacijas

„Sūduvai“ finansine prasme V.Slavicko operacijos ir gydymo išlaidos nebus didelis iššūkis. Daug didesnis – atsivėrusi skylė sudėtyje, mat dabar komandoje liko vienintelis krašto gynėjas Andro Švrljuga, o prieš akis – Europos lygos atrankos kovos, kurias jau antradienį marijampoliečiai pradės San Marine, kur susitiks su „SP Tre Penne“ komanda.

Neseniai Marijampolės ekipa atsisveikino su Dominyku Barausku, o į Kazachstaną išvyko Vytautas Andriuškevičius.

„Ir taip reikėjo krašto gynėjų. Dabar akivaizdu, kad dar labiau ir dar skubiau reikia, – 15min kalbėjo K.Skinkys. – Bet šitam etapui užregistruoti naują žaidėją bus sunku.“

Jau rytoj „Sūduva“ siųs rungtynių paraišką, o iki rungtynių vieną papildomą futbolininką dar galėtų registruoti, bet jo dokumentai turėtų būti visiškai sutvarkyti.

„Tikriausiai turėsime verstis su tuo, ką turime. Jei kas nors įvyks kitaip – bus gerai“, – sakė K.Skinkys.

Tačiau panašu, kad „Sūduvoje“ nuotaikos – kovinės. Marijampolės komandos žaidėjai pasiruošę kautis iš paskutiniųjų ir pergales dedikuoti ilgam iš rikiuotės iškritusiam V.Slavickui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką