2019 11 14 /2019 11 15

V.Urbono reakcija į skaudžiausią nesėkmę Lietuvos istorijoje: „Neturėjome šansų“

Vieni vartai. Stebuklas neįvyko. „Euro 2020“ atranką lietuviai baigė pažeminimu Portugalijoje. Didžiausiu per visą nepriklausomos šalies istoriją. Nieko kito tikėtis ir negalėjome – motyvuoti Europos čempionai sudaužė lietuvius, įšovę šešis „sausus“ įvarčius, o jų galėjo būti dar tiek pat, jei ne sėkmingai žaidęs paskutinis mūsų gynybos bastionas Ernestas Šetkus. Valdo Urbono komanda baigė prasčiausią visų laikų atrankos ciklą.
Valdas Urbonas
Valdas Urbonas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

5-ąją minutę Bernardo Silva dešiniajame krašte išmaudė Mantą Kuklį ir Vytautą Andriuškevičių, tačiau perdavimas Cristiano Ronaldo nenusisekė.

Visgi tai buvo pavojaus signalas, į kurį lietuviai neįsiklausė. Jau po dviejų minučių portugalų išpuolis baigėsi tuo, jog siekdamas kamuolį, per blauzdą C.Ronaldo kirto Saulius Mikoliūnas ir mačui vadovavęs prancūzas Ruddy Buquet nedvejodamas parodė į 11m žymą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Saulius Mikoliūnas prasižengia prieš Cristiano Ronaldo

Jį realizuoti ėmėsi pats Turino „Juventus“ atakų lyderis ir nors E.Šetkus koja lietė per vartų vidurį skriejusį kamuolį, nuslydęs jis vis tiek suspurdėjo tinkle.

Netrukus E.Šetkui teko kurti stebuklą dar kartą, kai labai pavojingai galva smūgiavo Goncalo Paciencia.

22-ąją minutę lietuviai atidavė dar vieną įvartį C.Ronaldo visiškai „už dyką“. Arvydo Novikovo perdavimas Domantui Šimkui baigėsi prarastu kamuoliu ir G.Paciencia iš karto surado savo kapitoną, o tuomet puolėjui beliko dar sykį parodyti savo genialumą – puikus tolimas apvedantis šūvis ir 2:0.

25-ąją minutę už Pauliaus Golubicko bandymą atimti kamuolį iš Ricardo teisėjas vėl parodė į baudinio žymą, tačiau netrukus savo sprendimą pakeitė, pasitaręs su šoniniu asistentu. Vaizdo įrašas parodė, kad Marijampolės „Sūduvos“ talentas aiškiai pirma sužaidė į kamuolį.

52-ąją minutę mirtiną smūgį kamuoliui lietus skersinį ir virpstą paleido ir trečią įvartį vilkėdamas rinktinės marškinėlius pelnė Lisabonos „Benfica“ saugas Pizzi.

Po keturių minučių jau suklydo ir E.Šetkus, atmušęs kamuolį tiesiai Goncalo Pacienciai ir Frankfurto „Eintracht“ puolėjas lengvu spyriu nacionalinėje rinktinėje pelnė pirmąjį įvartį.

Tada jau reikėjo į aikštę mesti baltą rankšluostį, bet kankintis mūsiškiams reikėjo dar pusvalandį, o tiek laiko užteko, kad C.Ronaldo įmuštų trečią „hat'trick'ą“ šiame atrankos cikle, o puikiai žaidęs Bernardo Silva atsižymėtų savuoju taikliu smūgiu.

„Scanpix“ nuotr./Cristiano Ronaldo

Pralaimėjimas 0:6 privertė pakoreguoti Lietuvos antirekordų knygą. Dar nė karto per nepriklausomybės istoriją Lietuvos rinktinė nebuvo pralaimėjusi šešių įvarčių skirtumu.

1:6 Vengrija J.Kvedaras 2000 Kaunas

V.Urbono vyrai krito šeštą kartą iš eilės. Pirmą sykį istorijoje Europos čempionato atranką lietuviai baigė nesukrapštę nė vienos pergalės bei surinkę skurdų vieną taškelį.

Sekmadienį Lietuvos rinktinė dar žais draugiškas rungtynes su Naująja Zelandija, tačiau jau dabar aišku, kad 2019-ieji prie komandos vairo stovint V.Urbonui – blogiausi per visą šalies futbolo istoriją.

Žaidžiant prieš stipriausias planetos komandas neturime jokių šansų. Nuo 2015-ųjų žaidžiant su FIFA pirmojo reitingo dešimtuko komandomis lietuviai pralaimėjo visus šešis susitikimus. Lietuva šiuo metu užima 132-ąją vietą, portugalai – šešti. Tą atspindi ir ketvirtadienio „Estadio Algarve“ švieslentė.

„Pralaimėjome stipresnei komandai. Tikėjomės geresnio rezultato, nei jis buvo po 90 minučių. Realiai žiūrint, neturėjome ką pastatyti prieš gerą Portugalijos rinktinės žaidimą. Nespėjome perdengti zonų, nespėdavome gerai žaisti vienas prieš vieną. Buvo labai sunku apginti savo vartus“, – po mačo kalbėjo V.Urbonas.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Valdas Urbonas

Stratego teigimu, skaičiai švieslentėje visiškai atspindi tai, ką beveik 20 tūkst. sirgalių stebėjo stadione aikštėje.

„Rezultatas dėsningas. Gaila, bet norėjome sužaisti tikrai geriau“, – pripažino strategas.

Jo nenustebino nuo pat pirmųjų minučių šeimininkų taikytas aukštas spaudimas. Pirmajame kėlinyje lietuviai sunkiai pereidavo aikštės vidurį.

„Vilniuje jie irgi bandė mus paspausti, bet viskas gavosi kiek kitaip. Matėsi, kad nuo pat pirmųjų minučių jie į aikštę išėjo užsivedę ir norėjo greitai pasiekti rezultatą. Tą ir padarė. Apmaudu, kad jau 6-ąją minutę gavome baudinį į savo vartus. Pradžia mums tikrai nesusiklostė. Nesugebėjome gerai pradėti. Tas pats ir antrajame kėlinyje – jo pradžioje praleidome du įvarčius. Visa tai ir nusprendė rungtynių tėkmę“, – konstatavo strategas.

V.Urbono teigimu, net ir praleidus pirmuosius įvarčius, stipriai keisti plano jis nesiruošė.

„Tiesiog norėjosi tvarkingai ir disciplinuotai gintis, bet reikia pripažinti, kad portugalai ir šį kartą parodė savo jėgą“, – kalbėjo strategas.

PortugalLithuania

Portugalija – Lietuva 6:0

7' [1:0] Cristiano Ronaldo (11m)
22' [2:0] Cristiano Ronaldo
52' [3:0] Pizzi
56' [4:0] Goncalo Paciencia
64' [5:0] Bernardo Silva
66' [6:0] Cristiano Ronaldo

Portugalija (4-3-3): Rui Patricio, Mario Rui, Jose Fonte, Robenas Diasas, Ricardo; GoalPizzi, Bruno Fernandesas (72' Joao Moutinho), Rubenas Nevesas; GoalBernardo Silva (66' Bruma), GoalGoncalo Paciencia, GoalGoalGoalCristiano Ronaldo (83' Diogo Jota).

Lietuva (4-3-2-1): Ernestas Šetkus; Yellow cardSaulius Mikoliūnas, Yellow cardMindaugas Palionis, Edvinas Girdvainis, Vytautas Andriuškevičius; Vykintas Slivka, Domantas Šimkus, Mantas Kuklys (56' Deivydas Matulevičius); Arvydas Novikovas, Paulius Golubickas (72' Justas Lasickas); Fiodoras Černychas (80' Donatas Kazlauskas).