Vaizdo peržiūros jaunimo čempionate – ne tik taisė klaidas, bet ir grubiai suklydo

Savaitgalį finišavusiame pasaulio jaunimo (U-20) čempionate, kurį laimėjo Anglijos rinktinė, buvo naudojamos vaizdo peržiūros, kitaip dar vadinamos vaizdo teisėju (VAR). Čempionate buvo kelios ginčytinos situacijos, kai prireikė technologijų įsikišimo, tačiau bent vienoje iš jų padaryta grubi klaida.
Edwardas Chilufya (deš.) ir Giuseppe Pezzella
Edwardas Chilufya (deš.) ir Giuseppe Pezzella / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Turnyro finale Anglijos futbolininkai 1:0 įveikė Venesuelos rinktinę, kuri nepasinaudojo galimybe antrojo kėlinio viduryje išlyginti rezultatą.

72-ąją minutę Adalberto Penaranda buvo pargriautas baudos aikštelėje ir po vaizdo peržiūros skirtas 11 metrų baudinys. Iš pradžių ne vienas pasaulio TV komentatorius suabejojo tokiu sprendimu, daugelis futbolo gerbėjų irgi nematė nieko blogo anglo veiksme.

Vis dėlto, atidžiau pažiūrėjus į epizodą iš kito kampo, matyti, kad anglas dešinės kojos keliu stipriai kliudė varžovo kairiąją atraminę koją. Be vaizdo kartojimo situacijos teisingai įvertinti neįmanoma, nes iš nugaros žaidėjų susidūrimas atrodo visiškai kitaip.

Finalo rungtynių 11 m baudinys

Kitas vaizdo technologijos įsikišimas įvyko pačią pirmąją čempionato dieną, kai A grupėje žaidė ta pati Anglija su Argentina.

Apie 75-ąją minutę susidūrus Fikayo Tomori ir Lautaro Martinezui pastarajam buvo parodyta tiesioginė raudona kortelė už smūgį varžovui alkūne.

Rungtynių teisėjas Abdulla Hassanas Mohamedas nepasitikėjo tiesiog pranešimu į ausinę ir pats nuėjo pažiūrėti epizodo vaizdo kartojimo – argentinietis iš tiesių smogė varžovui ir gavo pelnytą bausmę.

Vis dėlto VAR technologija padarė mažiausiai vieną grubią klaidą. Italijos ir Zambijos rinktinių rungtynėse ketvirtfinalyje buvo ne tik paskirtas neteisingas 11 metrų baudinys į italų vartus, bet ir parodyta raudona kortelė gynėjui Giuseppe Pezzella.

Pirmojo kėlinio pabaigoje Edwardas Chilufya įsiveržė į italų baudos aikštelę, tačiau, neišlaikęs pusiausvyros, krito kaip tik tuo metu, kai jam po kojomis nėrė italų vartininkas.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad Zambijos rinktinės žaidėją G.Pezzella stumia tikrai neleistinai, tačiau vaizdo kartojimas rodo, kad italas tik vos palietė varžovą, kuris tiesiog pats neišsilaikė ant kojų ir „nėrė“ bandydamas uždirbti pražangą vartininkui.

Sprendimą dėl raudonos kortelės ir 11 m baudinio priėmė teisėjas, tačiau VAR centras jam patvirtino, kad klaidos nėra. Tiesa, italai galiausiai laimėjo mačą 3:2 po pratęsimo.