Vilniaus „Žalgiris“ nusileido „Malmo“ ir atsisveikino su Čempionų lygos svajone

Antradienio vakarą Vilniaus „Žalgiris“ pilnutėliame LFF stadione bandė prasibrauti į trečiąjį Čempionų lygos atrankos etapą. Švedijos čempionas „Malmo“ šią svajonę sugriovė vieninteliu įvarčiu antrojo kėlinio pradžioje. Pirmasis susitikimas Malmėje baigėsi nulinėmis lygiosiomis.
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vilniaus „Žalgiris“ – „Malmo“ 0:1

Valdas Dambrauskas prieš rungtynes žadėjo, kad vilniečiai šį kartą į aikštę išbėgs su vieninteliu tikslu – atakuoti ir mušti reikalingą įvartį. Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai bandė įvykdyti šį planą ir rezgė atakas, tačiau rimtesnę progą pirmoje kėlinio pusėje sukūrė tik vieną. Tuomet Linas Pilibaitis smūgiavo pavojingai, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Realiausią progą pasižymėti lietuviai turėjo pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje. S.Nyuiadzi smūgiuotas kamuolys skriejo visai šalia vartų. Netrukus dar vieną puikią progą sukūrė ir Vytautas Lukša, tačiau kamuolys ir vėl praskriejo šalia vartų.

Per pertrauką karšta buvo ne aikštėje, o tribūnose. Prie žurnalistų ložės įkurdinti švedų sirgaliai pradėjo konfliktuoti su spaudos atstovais. Juos ėmė raminti apsaugos darbuotojai.

Antrasis kėlinys prasidėjo vartininkų pasikeitimu varžovų pusėje. Pavojingo epizodo metu nukentėjo vartininkas Z.Azinovičius, kuris buvo išneštas iš aikštės, jį keitė šešiolikmetis vartininkas Marko Johanssonas.

Tačiau tai neišmušė iš vėžių „Malmo“ futbolininkų. Po penkių minučių laisvas paliktas baudos aikštelėje Antonas Tinnerholmas mušė įvartį į „Žalgirio“ vartus.

Žalgiriečiai bandė pasiekti išlyginamąjį įvartį, tačiau švedai gynėsi patikimai. Likus žaisti dešimt minučių šeimininkai neteko Semiro Kerlos, kuris gavo antrą geltoną kortelę, prasižengęs prieš varžovų kapitoną Markusą Rosenbergą.

Statistika
Statistika

Antras kėlinys: „Žalgiris“ – „Malmo“ 0:1

90 min. Rungtynių pabaiga.

79 min. S.Kerla gavo antrą geltoną kortelę už pražangą prieš Markusą Rosenbergą ir turėjo palikti aikštę. Žalgiriečiai liko dešimtiese.

73 min. Geltoną kortelę gavo ir M.Rosenbergas.

71 min. Deividas Šemberas gavo geltoną kortelę.

68 min. J.Kendyšas gavo geltoną kortelę.

64 min. Lucas Gaúcho pakeitė V.Lukšą.

59 min. S.Kerla gavo geltoną kortelę.

55 min. ĮVARTIS. Laisvas paliktas baudos aikštelėje Antonas Tinnerholmas mušė įvartį į „Žalgirio“ vartus.

50 min. P.Janušauskas perėmė rolę iš traumuoto M.Kuklio ir atliko baudos smūgį. Jis kėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur žalgiriečiai atliko labai pavojingą smūgį į vartus, tačiau švedai numušė kamuolį jau beveik nuo vartų linijos. Nukentėjo vartininkas Z.Azinovičius, kuris buvo išneštas iš aikštės, jį keitė šešiolikmetis vartininkas Marko Johanssonas.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ – „Malmo“ 0:0

45 min. S.Nyuiadzi turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų. Netrukus dar vieną puikią progą Vytautas Lukša.

40 min. Darvydas Šernas jau ne pirmą kartą pavojingos atakos metu atsidūrė nuošalėje.

34 min. Kelį susižeidusį M.Kuklį pakeitė P.Janušauskas.

31 min. Po pražangos prieš M.Kuklį žalgiriečiai uždirbo laisvą smūgį. Pats M.Kuklys bandė jį realizuoti, bet buvo užfiksuota nuošalė.

29 min. Y.Youtanas gavo geltoną kortelę už pražangą prieš Semirą Kerlą. „Malmo“ futbolininkas ilgai nesikėlė nuo žolės, bet jam tai nepadėjo.

25 min. Armantas Vitkaukas apgynė vartus nuo pavojingo Tobiaso Sana smūgio.

24 min. Mantas Kuklys kėlė kampinį švedų vartų link, šie apsigynė.

22 min. „Malmo“ ekipa dažniau kontroliavo kamuolį, tai jie daro 63 procentus rungtynių laiko.

18 min. Geltona kortelė Serge'ui Nyuindzi, kuris griovė varžovą baudos aikštelės prieigose, ir labai pavojinga galimybė švedams. „Žalgiris“ apsigina.

16 min. Pirmoji rimtesnė žalgiriečių proga vartų link. Linas Pilibaitis smūgiuoja pavojingai, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

14 min. Egidijus Vaitkūnas gavo geltoną kortelę už žaidimą ranka.

10 min. Semiras Kerla du kartus iš eilės puikiai apsigina atsitverdamas nuo varžovo korpusu, antrąjį kartą A.Tinnerholmas neiškenčia ir žalgirietį griauna ant dirbtinės vejos.

Starto sudėtys:

„Žalgiris“: A.Vitkauskas, D.Šemberas, J.Kendyšas, E.Vaitkūnas, A.Švrljuga, S.Kerla, V.Lukša, D.Šernas, S.Nyuiadzi, L.Pilibaitis, M.Kuklys.

„Malmo“: Z.Azinovičius, A.Tinnerholmas, E.Rakipas, O.Lewickis, M.Rosenbergas, Y.Yotunas, R.Bengtssonas, M.Eikremas, T.Sana, J.I.Bergetas, F.Brorssonas.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./„Žalgirio“ ir „Malmo“ sirgaliai užpildė LFF stadioną