Grubiai klydęs „Žalgiris“ nesugebėjo atvėsinti Norvegijos čempionato lyderių

Vilniaus „Žalgiris“ pademonstravo charakterį, bet užbaigė savo kelionę Europoje. Aliaksejaus Bagos auklėtiniai išvykoje 1:3 nusileido Norvegijos čempionato lyderei Budės „Glimt“ komandai.
Saulius Mikoliūnas
Saulius Mikoliūnas / Elvio Žaldario nuotr.

Net trys įvarčiai krito dar iki pertraukos. Nors „Žalgiris“ nedavė varžovams įkvėpti gryno oro per pirmąsias keliolika minučių, įvartį į savo vartus, galima sakyti, vilniečiai „atsivežė“ patys.

20-ąją minutę paprastoje situacijoje tarpusavyje nesusitarė vartininkas Martinas Berkovecas ir gynėjas Donovanas Slijngardas, o prarastą kamuolį su šypsena veide užvaldė ir netrukus į tinklą nukreipė „Glimt“ danas Philipas Zinckernagelis.

„Žalgiris“ po praleisto įvarčio nesutriko – jau po šešių minučių po nuostabaus Francio Kyeremeh perdavimo iš gynybos gniaužtų išsivadavo ir kamuolį į vartus paleido Liviu Antalis.

Visgi džiaugsmas truko neilgai, nes dar po šešių minučių už speigračio esančiame Budės mieste vėl suskilinėjo žalgiriečių gynyba – po kampinio kamuolį iš vos kelių metrų į vartus pasiuntė Victoras Boniface'as.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ turėjo auksinį šansą lyginti rezultatą, kai Hugo Videmontas patikrino „Glimt“ vartininko Nikitos Chaikino budrumą, bet galiausiai įvartį pasiekė šeimininkai.

Patrikas Bergas po kampinio buvo paliktas visiškai laisvas ir iš kelių metrų smūgiuodamas kamuolį ištirpdė intrigą – į kitą etapą pateko Budės klubas.

Net 13 taškų persvarą prieš artimiausius konkurentus Norvegijos pirmenybėse turinti „Glimt“ komandą pirmajame atrankos etape rugpjūtį eliminavo ir kitus žalgiriečius – Budėje trečiąją vietą A lygoje užimantis „Kauno Žalgiris“ buvo sutriuškintas net 6:1.

„Žalgiris“ pirmajame atrankos rate nesunkiai namuose 2:0 įveikė Paidės „Linnameeskond“ klubą iš Estijos.

Gali būti, jog trečiajame atrankos etape „Glimt“ teks mesti iššūkį vienai žymiausių Europos komandų – „AC Milan“. Kad taip ir nutiktų, italai su Švedijos futbolo žvaigžde Zlatanu Ibrahimovičiumi priešakyje ketvirtadienio vakarą dar turi įveikti Dublino „Shamrock Rovers“ klubą.

Budės „Glimt“ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:1

20' Philipas Zinckernagelis [1:0]

26' Liviu Antalis [1:1]

32' Victoras Boniface'as [2:1]

81' Patrikas Bergas [3:1]

Svarbiausius „Glimt“ ir „Žalgirio“ rungtynių įvykius fiksavo portalas 15min.

Antrasis kėlinys

90 min. Varžovų vartų šturmo nesurengęs „Žalgiris“ savo europinę kelionę užbaigė Norvegijoje.

81 min. Deja, kamuolys vėl atsidūrė „Žalgirio“ vartuose... Niekieno po kampinio neprižiūrimas Patrikas Bergas atlėkė link vartų ir kamuolį nukreipė į vartus. „Žalgiris“ atsilieka 1:3, o laiko lieka labai nedaug.

78 min. Žalgiriečiai sveikina M.Berkovecą – „Žalgirio“ vartų sargas išgelbėjo komandą labai pavojingoje situacijoje. Tiesa, arbitras tame epizode galiausiai užfiksavo ir nuošalę.

75 min. Uch! H.Videmontas iš aštraus kampo patikrino vartininką Nikitą Chaikiną, bet rusas sugebėjo nukreipti kamuolį už galinės linijos ir išgelbėjo savo komandą.

68 min. Į ataką trise prieš du pasileidę žalgiriečiai nieko nepešė – F.Kyeremeh prarado kamuolį.

60 min. Antrojo kėlinio pradžia labai primena rungtynių pradžią – „Glimt“ dažniau kontroliuoja kamuolį ir taip išvengia Lietuvos vicečempionų atakų, bet nieko pavojingo nesurezga ir patys.

Pirmasis kėlinys

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi žalgiriečiams minimaliai atsiliekant.

41 min. V.Boniface'ui nė motais net ir trys šalia jo atsidūrę „Žalgirio“ gynėjai – „Glimt“ puolėjas muša į vartus, bet, laimei, nepataiko.

32 min. Deja, antras įvartis į „Žalgirio“ vartus... Neužtikrintai po kampinio sužaidę žalgiriečiai pražiopsojo prie pat vartininkų likusį V.Boniface'ą ir šis vėl išvedė Norvegijos komandą į priekį – 2:1.

26 min. Įvartis! Panašu, kad vartų tinkle pabuvojęs kamuolys tapo geru ženklu žalgiriečiams – F.Kyeremeh atliko nuostabų perdavimą, kurį „uždaręs“ L.Antalis išlygino rezultatą ir atgaivino Vilniaus komandos viltis – 1:1.

25 min. Kamuolys – „Glimt“ vartuose, bet sekundę trukusį džiaugsmą netrukus pakeičia nusivylimas, nes L.Antaliui teisėjas užfiksavo nuošalę.

20 min. Įvartis į „Žalgirio“ vartus... D.Slijngardas ir M.Berkovecas nesusitarė tarpusavyje, kamuolys išslydo vartininkui iš rankų ir staigiai prišokęs Philipas Zinckernagelis neklydo – kamuolys skriejo į tinklą „Glimt“ išsiveržė į priekį 1:0.

18 min. Kokia proga! Žalgiriečiai pakėlė kamuolį baudos smūgiu, o I.Tatomirovičius smūgiavo pakėlęs aukštai koją. Kamuolys suspurdėjo „Glimt“ vartininko rankose, bet įvarčiu, deja, nevirto.

16 min. Vienas pavojingiausių Budės klubo ginklų Victoras Boniface'as apsisukęs smūgiuoja iš toli, bet kamuolys prašvilpia virš vartų.

14 min. Į ataką pabėgęs A.Kaludžerovičius užsimoja smūgiui, bet „Glimt“ gynėjai laiku ir vietoje – kamuolys iki vartininko zonos nenukeliauja.

„Žalgirio“ startinė sudėtis: Martinas Berkovecas, Saulius Mikoliūnas, Ivanas Tatomirovičius, Nemanja Ljubisavljevičius, Donovanas Slijngardas, Modestas Vorobjovas, Domantas Šimkus, Francis Kyeremeh, Liviu Antalis, Hugo Videmontas, Andrija Kaludžerovičius.