VMFD „Žalgiris“ iškovojo penktą pergalę iš eilės (nuotraukos)

A lygos vienuoliktojo turo rungtynėse trečiadienį Vilniaus „Žalgiris“ savo aikštėje rezultatu 4:1 sutriuškino Kauno „Atletą“ ir, surinkęs 23 taškus, tebesidalija pirmą turnyro lentelės vietą su Panevėžio „Ekrano“ futbolininkais, rašo zalgiris–vilnius.lt.
Rungtynių akimirka / Alfredo Pliadžio nuotr.

Įvarčius į svečių vartus įmušė P.Komolovas (28 min.), A.Jeršovas (37 min.), A.Nagmanovas (55 min.) ir G.Jerkovičius (60 min. – 11 metrų baudinys). Paguodos įvartį į „Žalgirio“ vartus 52-ą rungtynių minutę įmušė E.Marozas.

Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynės prasidėjo Vilniaus „Žalgirio“ spaudimu. Per pirmąsias penkias minutes G.Jerkovičius ir P.Komolovas neišnaudojo dviejų puikių progų: pirmasis likęs vienas prieš vartininką iš aštraus kampo smūgiavo šalia tolimojo vartų virpsto, antrojo bandymas iš 10 metrų taip pat skriejo pro šalį. Per kitas penkias minutes pusprogių susikūrė G.Barevičius ir A.Jeršovas, tačiau pasižymėti žalgiriečiams nepavyko.

Dešimtą rungtynių minutę daugiau pulti nei ginti nusiteikę šeimininkai vos neprisižaidė: po perdavimo nuo kampinio gairelės be priežiūros paliktas „Atleto“ puolėjas E.Marozas iš 10–12 metrų galva smūgiavo šalia E.Šetkaus saugomų vartų.

Netrukus dvi iš eilės atakas užbaigė A.Jeršovas, tačiau į stadioną susirinkę žiūrovai įvarčio neišvydo: pirmuoju bandymo po P.Komolovo perdavimo į „Atleto“ baudos aikštelę saugas galva nukreipė kamuolį šalia vartų, kitąsyk tolimą jo smūgį pašokęs atrėmė svečių vartininkas A.Bražinskas.

Nors ir spaudžiami, sausus vartus „Atleto“ futbolininkai sugebėjo išlaikyti beveik pusvalandį. Pirmasis rungtynių įvartis pelnytas 29-ą rungtynių minutę pakėlus kampinį, kai gavęs perdavimą iš 18 metrų į tolimąjį vartų kampą kamuolį pasiuntė „Žalgirio“ saugas iš Rusijos P.Komolovas. 1:0.

Pabandę atakuoti svečiai iš Kauno netrukus vėl buvo nubausti: 37-ą rungtynių minutę vienas prieš vartininką išbėgęs A.Jeršovas padvigubino rezultatą 2:0.

Paskutinę pirmo kėlinio minutę „Žalgirio“ kapitono raištį ryšintis R.Vilėniškis smūgiu iš 17 metrų dar kartą patikrino „Atleto“ vartininko reakciją. Šį kamuolį sugavo. Kėlinys baigėsi rezultatu 2:0 pirmaujant VMFD „Žalgiriui“.

Antras kėlinys prasidėjo kiek ramesniu šeimininkų žaidimu. Tuo pasinaudodami kauniečiai surengė dvi atakas, o jų smaigalyje atsidūręs E.Marozas galva smūgiavo į „Žalgirio“ vartus. Pirmas smūgis skriejo virš vartų, o antruoju bandymu „Atleto“ puolėjas pasiuntė kamuolį kur kas tiksliau – į „Žalgirio“ vartus ir 52-ą rungtynių minutę sušvelnino rezultatą 2:1.

Po trijų minučių šeimininkų sirgaliai vėl džiaugėsi: po A.Jeršovo perdavimo atgal, A.Nagumanovas firminiu smūgiu pažeme iš 17 metrų privertė „Atleto“ vartininką A.Bražinską trečią kartą iš vartų tinklo traukti kamuolį. 3:1.

60-ą minutę rungtynių teisėjas už pražangą „Atleto“ baudos aikštelėje prieš G.Barevičių į svečių vartus skyrė 11 metrų baudinį. Šį tiksliai realizavo „Žalgirio“ puolėjas G.Jerkovičius. 4:1.

Per likusį pusvalandį persvarą padidinti galėjo G.Barevičius, G.Jerkovičius, T.Sirevičius, tačiau nė vienam iš jų progos paversti įvarčiu nepavyko. Rungtynės baigėsi įtikinama „Žalgirio“ pergale 4:1.

Pasibaigus pirmojo rato kovoms A lygoje išlieka dvivaldystė. VMFD „Žalgiris“ (23 tšk.) tik dėl blogesnio įmuštų ir praleistų įvarčio santykio turnyro lentelėje užima antrą vietą. Pirmas žengia praėjusių metų čempionas Panevėžio „Ekranas“ (23 tšk.). Trečią ir ketvirtą vietas dalijasi Marijampolės „Sūduva“ bei Tauragės „Tauras“. Jų sąskaitose – po 19 taškų.

Kitos VMFD „Žalgirio“ rungtynės vyks gegužės 29 dieną, šeštadienį. „Žalgirio“ stadione žalgiriečiai susikaus su Tauragės „Tauru“.