Vokiečiai, danai, serbai ir italai žais pasaulio futbolo čempionate

Šeštadienį sužaistos 21-erios 2010 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos turnyro rungtynės aštuoniose atrankos grupėse. Po jų kelialapius į planetos pirmenybių finalinį etapą Pietų Afrikos Respublikoje užsitikrino Vokietijos, Danijos, Serbijos bei Italijos rinktinės.
Kelialapį į 2010 metų pasaulio futbolo čempionatną užsitikrinę serbai neslėpė savo džiaugsmo
Kelialapį į 2010 metų pasaulio futbolo čempionatą užsitikrinę serbai neslėpė džiaugsmo. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Likus vienam turui iki turnyro pabaigos šios keturios vienuolikės tapo savo atrankos grupių nugalėtojomis bei prisidėjo prie anksčiau teisę žaisti pasaulio čempionate išsikovojusių Olandijos, Ispanijos bei Anglijos.

Dar keturios ekipos – Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Prancūzija bei Airija – savo atrankos grupėse užėmė antrąsias vietas ir kovą dėl galimybės rungtyniauti planetos futbolo pirmenybėse PAR tęs atkrintamosiose varžybose.

Visus tris Europos zonos septintosios atrankos grupės mačus šeštadienį laimėjo aikščių šeimininkai. Grupės nugalėtoja Serbija ir antrą vietą užėmusi planetos vicečempionė Prancūzija vienodais rezultatais – 5:0 – sutriuškino atitinkamai Rumuniją bei Farerų salas, o trečią vietą užsitikrinusi Austrija 2:1 privertė pasiduoti Lietuvos rinktinę. Tai mūsiškiams, kurie grupėje žengia ketvirti, buvo jau šešta nesėkmė.

6.Farerų salos91174:174

Pirmosios grupės nugalėtoja tapusi Danijos rinktinė šeštadienį savo aikštėje 1:0 įveikė į trečią poziciją nukritusią Švedijos vienuolikę, o į antrą vietą pakilusi Portugalija namuose 3:0 nugalėjo ketvirtą vietą užimančius Vengrijos futbolininkus.

6.Malta90180:221

Antrojoje grupėje lyderės poziciją išsaugojo Šveicarijos vienuolikė, išvykoje 3:0 nugalėjusi Liuksemburgą. Antrą poziciją išsaugojo Graikija, namuose 5:2 sutriuškinusi į ketvirtą vietą nukritusią Latvijos vienuolikę, o į trečią poziciją pakilo Izraelis, savo aikštėje 3:1 privertęs pasiduoti Moldovą.

Latvija
Theofanisas Gekas (4 min., 47 min. iš 11 m baudinio, 57 ir 90+1 min.)

6.Moldova90364:153

Europos zonos trečiosios atrankos grupės antrojoje vietoje įsitvirtino Slovėnija, svečiuose 2:0 įveikusi lyderius Slovakijos futbolininkus. Į trečią vietą iš ketvirtosios pakilo Čekijos rinktinė, tokiu pat rezultatu 2:0 nugalėjusi Lenkijos vienuolikę.

6.San Marinas90091:440

Ketvirtosios grupės nugalėtoja tapusi bei jau septynioliktą kartą pasaulio čempionate dalyvausianti Vokietija šeštadienį svečiuose 1:0 (0:0) privertė pasiduoti antrą vietą užsitikrinusius Rusijos futbolinininkus. Žemiau nei trečia pozicija grupėje jau nenukris Soumija, namuose 2:1 įveikusi Velso ekipą, o grupės autsaiderių mače pirmą pergalę iškovojo bei į penktą vietą pakilo Azerbaidžanas, išvykoje 2:0 nugalėjęs Lichtenšteino futbolininkus.

Miroslavas Klose (35 min.)
Raudonoji kortelė: Jerome'as Boatengas (69 min.)

6.Lichtenšteinas90272:212

Devintą pergalę iš eilės penktoje grupėje iškovojo nugalėtojos titulą anksčiau užsitikrinusi Ispanija. Ji išvykoje 2:1 privertė pasiduoti autsaiderę Armėniją. Antrą vietą užsitikrinusi Bosnija ir Hercegovina svečiuose 2:0 nugalėjo Estijos futbolininkus, o Belgijos rinktinė namuose 2:0 įveikė Turkiją.

6.Armėnija91176:204

Pirmą pralaimėjimą po aštuonių pergalių iš eilės patyrė šeštosios atrankos grupės nugalėtoja Anglija. Svečiuose ji rezultatu 0:1 turėjo pripažinti į antrą vietą pakilusių Ukrainos futbolininkų pranašumą. Kitame šios grupės mače šeštadienį Batarusija 4:0 sutriuškino Kazachstano ekipą.

6-os atrankos grupės rezultatai

Ukraina
1
0
Anglija
Sergejus Nazarenka (29 min.)
Nerealizauotas 11 m baudinys: Andrejus Ševčenka (16 min.)
Raudonoji kortelė: Robertas Greenas (14 min.)