Vokietijos fiasko: gavo skandalingą antausį nuo Pietų Korėjos ir važiuoja namo

Pasaulio futbolo čempionate užfiksuota pirmoji didelė sensacija. Čempionės titulą Rusijoje gynusi Vokietija Kazanėje 0:2 pralaimėjo Pietų Korėjai ir baigė pasirodymą turnyre. Tai pirmas kartas nuo 1938 metų, kai Vokietija ar tuometė Vakarų Vokietija neišeina iš pasaulio čempionato grupių etapo.
Mario Gomezas
Mario Gomezas / „Scanpix“/AP nuotr.

Kitose F grupės rungtynėse Jekaterinburge Švedija 3:0 sutriuškino Meksiką ir šios komandos prasmuko į aštuntfinalį, palikdamos už borto vokiečius. Šiems būtų užtekę lygiųjų su Pietų Korėja, jeigu Švedija nebūtų įveikusi Meksikos.

Vokiečiai brangiai sumokėjo už vangumą pirmajame kėlinyje su Pietų Korėja. Pasaulio čempionai vos dukart smūgiavo į vartų plotą ir nesukūrė nei vienos tikrai pavojingos atakos.

Tai buvo jau trečias kartas iš eilės pasaulio čempionate, kai čempionai nepatenka į kito turnyro aštuntfinalį.

Antrajame kėlinyje Joachimas Lowas sužinojęs apie įvarčius kitose rungtynėse vieną po kito leido puolimo ginklus – Mario Gomezą, Thomasą Mullerį ir Julianą Brandtą. Tačiau šįkart fantastiškai išsigelbėti kaip mače su švedais nepavyko.

Negana to, per pridėtą rungtynių laiką krito du lengvi įvarčiai į vokiečių vartus, pasiuntę į euforiją pietų korėjiečius, kurie baigė pasirodymą trečioje vietoje, nustūmę į grupės dugną pasaulio čempionus.

Pirma Kimas Young-Gwon įmušė, kai buvo paliktas laisvas po pakelto kampinio. Tiesa, netrukus pakilo nuošalės vėliavėlė. Tačiau po azijiečių protestų, pasitaręs su VAR, rungtynių teisėjas įskaitė įvartį.

97 minutę vokiečiai visi, net vartininkas, buvo persikėlę prie Pietų Korėjos vartų ir savuosius paliko tuščius. Tuo pasinaudojęs dar kartą varžovus nubaudė Heung-Min Sonas.

„Scanpix“ nuotr./Pietų Korėja – Vokietija

Tai buvo jau trečias kartas iš eilės pasaulio čempionate, kai čempionai nepatenka į kito turnyro aštuntfinalį. Prieš ketverius metus to nepavyko padaryti Ispanijai, prieš aštuonerius – Italijai.

Antrasis kėlinys: Pietų Korėja – Vokietija 2:0

97 min. ĮVARTIS. Heung-Min Son pridėjo dar vieną įvartį į tuščius vartus. Įvartis įmuštas po to, kai kamuolį prarado prie varžovų vartų nuskubėjęs ir driblinguoti bandęs vokiečių vartininkas Manuelis Neueris.

91 min. ĮVARTIS. Young-Gwon Kim įmušė po pakelto kampinio, bet buvo užfiksuota nuošalė. Tačiau pasitarus su VAR, buvo nustatyta, kad visgi jos nebuvo ir įvartis įskaitytas.

78 min. Julianas Brandtas pakeitė J.Hectorą. Vokietijai būtina pergalė šiose rungtynėse, kad patektų į aštuntfinalį.

65 min. Heung-Min Sonas gavo geltoną kortelę už vaidybą.

62 min. Th.Mulleris pakeitė L.Goretzką. Vokiečiams reikia įvarčių.

60 min. Kadangi Švedija 2:0 pirmauja prieš Meksiką, Vokietija privalo nugalėti Pietų Korėją.

58 min. Mario Gomezas pakeitė Sami Khedirą. J.Lowas nori daugiau aktyvumo puolime.

57 min. Priverstinis keitimas Pietų Korėjos rinktinėje. Traumuotą Ja-Cheol Koo pakeitė Hee-Chan Hwangas.

48 min. L.Goretzka sukūrė pavojingiausią vokiečių ataką kol kas. Jis galva taikėsi į vartus, bet fantastiškai komandą gelbėjo Pietų Korėjos vartininkas.

Pirmasis kėlinys: Pietų Korėja – Vokietija 0:0

45 min. Nuobodokas kėlinys, per kurį niekas nepaaiškėjo. Nulinės lygiosios kol kas ir kitose grupės rungtynėse tarp Švedijos ir Meksikos. Tokiu atveju, į aštuntfinalį patektų Meksika ir Vokietija.

41 min. Vokiečiai nusitaikė į vartų plotą po pakelto kampinio. Kilus sumaiščiai bandė pasižymėti M.Hummelsas, bet Pietų Korėjos vartininkas galiausiai sugriebė kamuolį.

25 min. Pavojingai vokiečių vartų link smūgiavo Heung-Min Sonas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

23 min. Geltoną kortelę gavo ir Jae-Sung Lee. Kol kas nei viena komanda itin pavojingų progų nesukūrė. Vokiečiai tik kartą smūgiavo į vartų plotą.

9 min. Pirmąją geltoną kortelę gavo Woo-Young Jungas, kuris praleis kitas rungtynes, jei Pietų Korėjai pavyks prasibrauti į kitą etapą.

Startinės sudėtys

Pietų Korėja: Cho Hyun-woo („Daegu“), Kim Young-gwonas („Guangzhou Evergrande“, Kinija), Jang Hyun-soo („Tokyo“, Japonija), Lee Yong („Jeonbuk Hyundai Motors“), Ju Se-jong („Asan Mugunghwa“), Lee Jae-sung („Jeonbuk Hyundai Motors“), Moon Seon-minas („Incheon United“), Son Heung-minas (Londono „Tottenham Hotspur“, Anglija), Hwang Hee-chan („Salzburg“, Austrija), Koo Jacheolis, Hong Chul.

Vokietija: Manuelis Neueris (Miuncheno „Bayern“), Hectoras („Koln“), Matsas Hummelsas (Miuncheno „Bayern“), Joshua Kimmichas (Miuncheno „Bayern“), Leonas Goretzka („Schalke 04“), Niklas Suele („Bayern“), Sami Khedira (Turino „Juventus“, Italija), Toni Kroosas (Madrido „Real“, Ispanija), Mesutas Ozilas (Londono „Arsenal“, Anglija), Marco Reusas („Borussia“), Timo Werneris („Leipzig“).