Vokietijos futbolo čempionate „Bayer“ nugalėjo „Bayern“, „Borussia“ tolsta

Miuncheno „Bayern“ tolsta nuo Vokietijos futbolo čempiono titulo. Šeštadienį šalies pirmenybėse („Bundesliga“) „Bayern“ išvykoje 0:2 nusileido Lėverkuzeno „Bayer“ ir nuo lyderės bei čempionės titulą ginančios Dortmundo „Borussia“ ekipos atsilieka jau 7 taškais.
Stefanas Kiesslingas džiaugiasi „Bayer“ pergale.
Stefanas Kiesslingas džiaugiasi „Bayer“ pergale. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmajame kėlinyje abu klubai atrodė apylygiai, tačiau šiek tiek pavojingiau atakavo „Bayern“, kurie į vartų plotą smūgiavo tris kartus, tačiau patikimai juos gynė Berndas Leno.

„Bayer“ taip pat pirmajame kėlinyje atliko tris smūgius į vartus, visgi jie kaip ir „Bayern“ įvarčio įmušti per pirmąją varžybų dalį nesugebėjo.

Antrajame kėlinyje „Bayer“ puolime atrodė pavojingiau. Jie atliko daugiau smūgių į vartų plotą ir vienas iš jų pasiekė tikslą. 79-tą minutę po Ereno Derdiyoko perdavimo pasižymėjo Stefanas Kiesslingas. Jau per pridėtą rungtynių laiką „Bayer“ įtvirtino savo persvarą, kai įvartį įmušė Karimas Bellarabi.

„Bayern“ pralaimėjimu pasinaudojo „Burussia“, kuri namuose 2:1 palaužė „Mainz“ klubą.

Šeimininkai pirmavo po Jakubo Blaszczykowskio įvarčio jau 27 minutę (1:0), tačiau Mohamedas Zidanas (74 min., 1:1) suteikė viltį „Mainz“ išplėšti lygiąsias.

Visgi paskutinį žodį rungtynėse tarė „Borussia“. Shinji Kagawa (77 min., 2:1) vos po 3 minučių įmušė antrąjį „Borussia“ įvartį rungtynėse ir padovanojo pergalę šeimininkams.

„Hamburg“ ir „Stuttgart“ klubų mače intrigos nebuvo. Svečiuose žaidę „Stuttgart“ varžovus sutriuškino net 4:0.

Nugalėtojų gretose du įvarčius įmušė Zdravko Kuzmanovičius, kuris realizavo du vienuolikos metrų baudinius, bei kartą kamuolį į vartus pasiuntė Vedadas Ibisevičius ir Martinas Harnikas. Verta paminėti, kad „Hamburg“ didžiąją antro kėlinio dalį žaidė su dešimt žaidėjų, nes raudoną kortelę gavo puolėjas Paolo Guerrero.

Netikėtą pralaimėjimą patyrė „Schalke“ klubas, svečiuose rezultatu 1:2 nusileidęs čempionato autsaideriams „Freiburg“ klubui.

„Freiburg“ iki antro kėlinio vidurio pirmavo 2:0, tačiau 72-tą minutę rezultatą sušvelnino tik prieš minutę į aikštę po keitimo išėjęs Teemu Pukki. Verta pažymėti, kad svečiai šias rungtynes baigė nepilnos sudėties.

Švieslentė

„Bayer“ 2 0 „Bayern“
79‘[1 – 0] Stefanas Kiesslingas
90’ [2 – 0] Karimas Bellarabi

„Hertha“ 1 0 „Werder“
62‘ [1 – 0] Nikita Rukavytsya
„Hamburg“ 0 4 „Stuttgart“
54’ Jose Paolo Guerrero pašalintas iš aikštės 23‘ [0 – 1] Vedadas Ibisevičius
31’ [0 – 2] Zdravko Kuzmanovičius (iš 11 m)
47‘ [0 – 3] Zdravko Kuzmanovičius (iš 11 m)
90‘ [0 – 4] Martinas Harnikas
„Hannover“ 2 2 „Augsburg“
33’ [1 – 1] Karimas Haggui
69‘ [2 – 1] Mame Biramas Dioufas
12‘ [0 – 1] Axelas Bellinghausenas
89‘ [2 – 2] Janas-Ingweras Callsenas-Brackeris
„Freiburg“ 2 1 „Schalke“
18‘ [1 – 0] Sebastianas Freisas
66‘ [2 – 0] Danielis Caligiuri (iš 11 m)
72‘ [2 – 1] Teemu Pukki
87‘ Kyriakos Papadopoulos pašalintas iš aikštės
„Kaiserslautern“ 0 0 „Wolfsburg“

„Burussia“ 2 1 „Mainz“
27' [1-0] Jakubas Blaszczykowskis
77' [2-1] Shinji Kagawa
74' [1-1] Mohamedas Zidanas