„Euro 2020“ puošmena: nervingoje Europos ir pasaulio čempionų akistatoje – lygiosios

Europos ir pasaulio čempionai stojo akis į akį Budapešte vėlyvą trečiadienio vakarą. Paskutinėse F grupės rungtynėse Portugalija ir Prancūzija padovanojo nuostabų futbolo reginį, tačiau išsiskyrė taikiai – 2:2.

Gana ilgai pavojingų progų teko laukti žiūrovams, bet situacija drastiškai pasikeitė pirmajam kėliniui persivertus į antrąją pusę. Prancūzijos vartininkas Hugo Llorisas kumščiu baudos aikštelėje pasiuntė į nokdauną Danilo Pereirą, užsidirbo geltoną kortelę, o teisėjas skyrė 11 metrų baudinį.

Cristiano Ronaldo tradiciškai stojo prie kamuolio ir 30-ąją minutę nuo žymos smūgiavo tiksliai bei išvedė į priekį Portugaliją.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje arbitras vėl parodė į 11 metrų žymą, šįkart už pražangą prieš Kylianą Mbappe. Portugalai, atrodė, buvo įsitikinę, kad baudinys bus atšauktas, tačiau teisėjas sprendimo nepakeitė ir abejotiną baudinį paliko galioti.

Karimas Benzema nuginklavo Rui Patricio, o komandos į pertrauką išžygiavo esant lygiam rezultatui 1:1.

Šaltu dušu portugalai buvo nuprausti pačioje antrojo kėlinio pradžioje – 48-ąją minutę K.Benzema mušė antrąjį savo ir komandos įvartį. Iš pradžių šoninis arbitras kėlė veliavėlę ir fiksavo nuošalę, tačiau VAR peržiūra parodė, kad taisyklių pažeidimo nebuvo.

Teisėjas 68-ąją paskyrė jau trečią 11 metrų baudinį. Šįkart vėl į Prancūzijos vartus už žaidimą ranka baudos aikštelėje. Nuo žymos vėl tikslus buvo C.Ronaldo.

Antras kėlinys.

90 min. Viskas, rungtynės pasibaigė lygiosiomis. Šis rezultatas tiko abiems komandoms.

70 min. R.Patricio ką tik išgelbėjo Portugaliją nuo įspūdingo P.Pogbos šūvio.

60 min. ĮVARTIS! C.Ronaldo muša tiksliai ir vėl lygu Budapešte! Kokios rungtynės!

58 min. Teisėjas rodo į 11 metrų žymą jau trečią kartą šiandien! L.Sane sužaidė ranka baudos aikštelėje.

48 min. ĮVARTIS. Karimas Benzema muša dar kartą! Teisėjas iš pradžių užfiksavo nuošalę, tačiau VAR peržiūra parodė, kad puolėjas Paulio Pogba perdavimo metu buvo leistinoje zonoje. Pasaulio čempionai priekyje – 2:1.

Pirmas kėlinys.

45 min. Baigtas pirmas kėlinys.

45 min. ĮVARTIS! Karimas Benzema neklysta ir muša tiksliai nuo 11 metrų žymos – 1:1.

45 min. 11 metrų baudinys?! K.Mbappe griaunamas ir teisėjas nesuabejodamas rodo į žymą. Na, abejotinas sprendimas, mielas teisėjau.

30 min. ĮVARTIS! Cristiano Ronaldo stoja prie kamuolio ir nuo 11 metrų žymos smūgiuoja tiksliai! Triumfuoja portugalai Budapešte – 1:0.

28 min. Skiriamas 11 metrų baudinys?! H.Llorisas nokautuoja baudos aikštelėje D.Pereirą, vartininkui rodoma geltona kortelė.

16 min. K.Mbappe turėjo gerą progą, tačiau jo smūgį atrėmė R.Patricio.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Startinės komandų sudėtys:

Portugalija: Rui Patricio; Nelsonas Semedo, Pepe, Rubenas Diasas, Raphaelis Guerreiro; Joao Moutinho, Danilo Pereira, Renato Sanchesas; Bernardo Silva, Diogo Jota, Cristiano Ronaldo.

Prancūzija: Hugo Llorisas, Lucasas Hernandezas, Presnelis Kimpembe, Raphaelis Varane'as, Julesas Kounde; Paulis Pogba, N'Golo Kante, Corentinas Tolisso; Antoine'as Griezmannas, Karimas Benzema, Kylianas Mbappe.