Wayne'o Rooney ir Davido Beckhamo pėdomis: lietuvis sužibėjo prestižiniame jaunių turnyre Anglijoje

Londono „Brentford" U-15 komanda, kurioje žaidžia buvęs vaikų futbolo klubo „Žiogeliai" kapitonas ir Lietuvos U-17 rinktinės narys Audrius Laučys, liepos pabaigoje dalyvavo 30 kartą Šiaurės Airijoje surengtame prestižiniame jaunimo futbolo turnyre „Milk Cup".
Audrius Laučys po įmušto įvarčio

Šiame tarptautiniame turnyre, kuris vykdomas nuo 1983 m., šiemet dalyvavo 54 komandos, tarp jų iš tokių garsių klubų  kaip „Manchester United“, „Tottenham“, „Newcastle United“ ir „Benfica“. Turnyras gali pasigirti tuo, kad jame yra žaidę Wayne Rooney, David Beckham, Gary Neville, Robbie Savage ir kitos būsimos žvaigždės.

FC „Brentford„ žaidė jaunių (U-15, gimusių 1997 m. ir jaunesnių žaidėjų) grupėje kartu su „Liverpool“ (Anglija), „Watford“ (Anglija), „Cruz Azul“ (Meksika) ir „South Coast Strikers“ (JAV), Maskvos CSKA.  Pirmojo etapo varžybose Audriaus atstovaujamai komandai teko  varžytisi su FC „Everton“ (Anglija), Maskvos CSKA (Rusija) ir „County Londonderry“ (Š. Airija).

Pirmose grupės rungtynėse FC Brentford rezultatu 2:0 įveikė šeimininkus County Londonderry.  Audrius žaidė visas rungtynes. Po šių rungtynių komandos dalyvavo atidarymo eisenoje, kuri vyko Colereine miesto gatvėmis. Į atidarymo šventę buvo pakviestas ir Anglijos „Premier“ lygos FC Everton komandos treneris – Davidas Moyesas.

Antrose grupės rungtynėse “Brentford„ susigrūmė su galingu varžovu iš Rusijos – Maskvos CSKA ir   iškovojo įspūdingą pergalę rezultatu 2-1. Anglijos komanda į priekį įsiveržė jau 6 rungtynių minutę, kai po Tomo Fieldo pakelto kampinio, kamuolį  galva į vartus pasiuntė „žiogelis“ Audrius Laučys. Rezultatą padvigubino Seika Jatta. Audrius galėjo pasižymėti dar kartą, bet jo smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia virpsto. Antrajame kėlinyje “Brentford„ įsimušė netikėtą įvartį į savo vartus, kai Audrius atliko perdavimą savo komandos vartininkui, o šis nepataikė į kamuolį ir kamuolys įriedėjo į vartus.

Paskutinėse grupės rungtynėse Brentford žaidė prieš FC Everton., kuris laimėjo šį turnyrą paskutinius tris kartus. Audriaus Laučio komanda pralaimėjo šias rungtynės 2-3.  Nepaisant šio pralaimėjimo FC Brentford  pateko į stipriausių komandų „ketvertą“ ir  užsitikrino teisę žaisti pusfinalyje.

Čia jų laukė akistata su Anglijos vienu iš grandų FC „Liverpool“. Šios rungtynės baigėsi  rezultatu 1-1. FC „Brentford“ komandoje rungtinių pradžioje įvartį įmušė Hersonas Rodiguezas Alvesas. FC „Liverpool“ rezultatą pavyko išlyginti pirmo kėlinio pabaigoje. Antrajame kėlinyje komandoms pasižymėti nepavyko, tad abiejų komandų žaidėjams teko mušti 11 m, baudinius.

Pirmieji keturi abiejų komandų žaidėjų mušti baudiniai buvo sėkmingi. Penktą FC „Liverpool“ baudinį atrėmė FC „Brentford“ vartininkas Jordanas Carey. Paskutinis FC „Brentford“ baudos smūgis buvo patikėtas lietuviui Audriui Laučiui. Ir Audrius nepavedė.  Atlikęs tikslų lemtingą smūgį, jis ir išvedė savo komandą į finalą, kur vėl teko kautis su FC „Everton“.

FC „Brentford“ vaikinai buvo kupini ryžto atsirevanšuoti už pralaimėjimą grupės varžybose ir jiems tai pavyko. Galingi varžovai buvo parklupdyti rezultatu 2-0 ir FC „Brentford“ iškovojo „Milk Cup“ taurę.