„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas: „Laimėjome mažą mūšį, bet ne karą“

Po sekmadienio popietę pasibaigusių Lietuvos futbolo A lygos rungtynių, kurios Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai namie 2:1 įveikė čempionato lyderį Panevėžio „Ekraną“, vilniečių treneris Marekas Zubas džiaugėsi pergale, tačiau ragino neužmigti ant laurų.
Varžybų akimirka
Varžybų akimirka / Luko Balandžio nuotr.

„Tai tik vienerios rungtynės. Žinoma, įnešėme intrigos į čempionatą, nes laimėjome mažą mūšį, tačiau karas dar nebaigtas. Manau, kad mačas buvo įdomus visiems sirgaliams – ir stadione, ir žiūrėjusiems rungtynes per televizorių.
Manau, kad dabar mes turime psichologinį pranašumą, nes „Ekranas“ jaus spaudimą. Tačiau turime žiūrėti į save, nes situacija nepakito – „Ekranas“ yra pirmas, o mes – antri. Mes taip pat galime prarasti taškus, ne tik jie. Čempionatas dar tikrai nėra baigtas“, po pergalės kalbėjo M.Zubas.

„Žalgirio“ futbolininkai dabar turės trumpą pertrauką, per kurią Lenkijoje žais draugiškas rungtynes prieš Varšuvos „Legia“ klubą.

Panevėžio „Ekrano“ strategas Valdas Urbonas labiausiai buvo nepatenkintas antruoju mačo kėliniu, tačiau nuramino, kad net ir po pralaimėjimo čempionato lyderiu liko „Ekranas“.

„Visi pralaimėjimai yra skaudūs, ypač kai per sezoną jų nebūna daug. Rungtynės buvo svarbios ir ta svarba sutrukdė išlaikyti gerą žaidimą. Pirmame kėlinyje sužaidėme neblogai, turėjome gerų progų ir vieną jų realizavome.

Antrame kėlinyje norėjome išlaikyti žaidimo tempą, ritmą ir kokybę, tačiau tai nepavyko. Labai blogai gynėmės antro įvarčio metu – įvartį tiesiog įmetė į mūsų vartus. Žinoma, čempionų titulu džiaugtis negalime, tačiau juoksis tas, kas juoksis paskutinis“, – optimistiškai kalbėjo V.Urbonas.

Žalgirietis Andrius Skerla po mačo teigė, kad įspūdžiai – dvejopi: „Pirmasis kėlinys mums visiškai nepavyko – gavome įvartį „į rūbinę“. Tačiau komanda antro kėlinio metu parodė, kad turi charakterį. Gal ir gerai, kad praleidome tą įvartį – supykome, perėmėme iniciatyvą, daug atakavome, kūrėme progas, tad buvome verti pergalės. Žinoma, pergalė suteikia vilties, tačiau mums jau nebeužtenka visko laimėti, reikia tikėtis ir „Ekrano“ nesėkmės.