„Žalgiris“ granitiečius privertė kapituliuoti antrame kėlinyje

Po pralaimėjimo „Trakams“ titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ atsitiesė ir iškovojo pergalę savo žiūrovų akivaizdoje. Žalgiriečiai A lygos 29-ojo turo rungtynėse 2:0 (0:0) palaužė „Klaipėdos granito“ futbolininkus.

Valdo Dambrausko treniruojama ekipa laimėjo 24-ąjį kartą ir atstatė penkių taškų persvarą prieš antroje vietoje žengiančius „Trakus“. Granitiečiai pralaimėjo penkioliktą kartą ir turnyro lentelėje užima aštuntą poziciją, atsilikdami nuo Utenos „Utenio“ dviem taškais.

Pirmame kėlinyje „Žalgiris“ surengė ne vieną pavojingą ataką, tačiau šeimininkams nepavyko nuginkluoti puikiai žaidusio vartininko.

Po kelių pavojingais smūgiais pasibaigusių vilniečių išpuolių kėlinio pabaigoje ryškiausiai žibėjo Franko Laličius. Vartų sargas puikiai atrėmė Andro Švrljugos bei Darvydo Šerno bandymus išvesti „Žalgirį“ į priekį.

F.Laličius puikiai sužaidė ir po pertraukos, atmušdamas Donovano Slijngardo smūgiuotą kamuolį, tačiau 54-ą minutę komandą gelbėjęs vartininkas buvo priverstas kapituliuoti. Klaipėdiečiams suklydus savo aikštės pusėje, „Žalgiris“ surengė rezultatyvią ataką, kurios autorius – tiksliai į vartų kampą kaire koja spyręs Mantas Kuklys.

Netrukus „Klaipėdos granitą“ išgelbėjo sėkmė, kai po ilgo Sauliaus Klevinsko perdavimo D.Šernas pabėgo prieš vartininką ir galingu smūgiu sudrebino skersinį. Visgi netrukus svečių vartuose kamuolys atsidūrė dar kartą.

F.Laličius atmušė iš toli varžovo spirtą kamuolį šalia Lino Pilibaičio, kuris 69-ą minutę pasinaudojo varžovų gynėjų pozicine klaida ir be vargo padvigubino rezultatą.

Dvikovos pabaigoje „Klaipėdos granitas“ bene vienintelį kartą pavojingiau pagrasino S.Klevinsko ginamiems vartams, kai Pavle Sušičiaus smūgiuotas kamuolys skriejo arti virpsto.

Svečiai kovojo garbingai ir ne kartą gana užtikrintai rengė atakas aikštės viduriu, tačiau priartėjus prie „Žalgirio“ baudos aikštelės Gedimino Jarmalavičiaus kariaunai gerokai trūkdavo aštrumo.

„Žalgiris“ užtikrintai kontroliavo situaciją, o nuo eilinio smūgio, kurį atliko Deividas Šemberas, uostamiesčio komandą išgelbėjo F.Laličius.

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. „Šiauliai“ 29 3 5 21 27:74 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: T. Radzinevičius („Sūduva“) – 21, A. Paniukovas (ex – „Atlantas“) – 20, D. Aršakianas („Trakai“) – 19, A. Rimkevičius („Stumbras“) – 18 įvarčių.