„Žalgiris“ prasimušė į trečiąjį Europos lygos atrankos etapą – Jerevane sužaidė 1:1

Ketvirtadienį vakare Armėnijos sostinėje Jerevane Vilniaus „Žalgirio“ futbolo ekipa Europos lygos atrankos antrojo etapo atsakomosiose varžybose susitiko su vietos „Pyunik“ ekipa.
Vilniaus "Žalgiris" iškovojo pergalę Jerevane
Rungtynių akimirka / zalgiris-vilnius.lt

Pirmasis mačas Vilniuje baigėsi palankiu lietuviams rezultatu 2:0, todėl žalgiriečiai galėjo sau leisti šiose rungtynėse net ir pralaimėti 0:1.

Pirmajame kėlinyje aikštės šeimininkai aktyviau rungtyniavo ir bandė regzti atakas, tuo tarpu vilniečiai siekė varžovų vartus užpulti kontraatakomis.

Vilniaus
Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo pergalę Jerevane

Jaunos ir ambicingos armėnų komandos atakos davė vaisių antrojo kėlinio pradžioje. Po keitimo pasirodęs Viulenas Aivazianas atsidūrė vienas prieš vartininką Armantą Vitkauską ir kamuolys atsidūrė vartuose.

Po šio įvarčio iškilo grėsmė „Žalgirio“ futbolininkų namie susikrautam dviejų įvarčių pranašumai. Armėnų pergalė 2:0 būtų lėmusi pratęsimą.

Artėjant rungtynėms prie pabaigos 11 metrų baudinį į „Pyunik“ vartus uždirbo patyręs Andrius Velička, o jį sėkmingai realizavo ir kelialapį į trečiąjį Europos lygos atrankos etapą užtikrino Mantas Kuklys.

Europos lygos trečiajame kvalifikaciniame etape rugpjūčio 1 ir 8 dienomis „Žalgirio“ varžovu bus Poznanės „Lech“ (Lenkija) futbolininkai. Pirmasis "Lech" ir Espo "Honka" (Suomija) komandų antrojo kvalifikacinio etapo mačas Suomijoje baigėsi lenkų pergale 3:1, o atsakomosios rungtynės baigėsi lenkų pergale 2:1 (2:1).

„Pyunik“ 1 :1 „Žalgiris“
(Bendras rezultatas 1 – 3)
55' [1:0] V.Aivazianas
88' [1:1] M.Kuklys (11 m)

Atsakomosiose Europos lygos futbolo turnyro antrojo kvalifikacinio etapo rungtynėse Kazanės „Rubin“ (Rusija) klubas su vartininku Giedriumi Arlauskiu ketvirtadienį namuose 1:0 (0:0) nugalėjo „Jagodina“ (Serbija) futbolininkus bei iškopė į trečiąjį atrankos etapą.

Lietuvis žaidė visas rungtynes, o pergalingo įvarčio autoriumi aikštės šeimininkų gretose tapo Gökdenizas Karadenizas (52 min.).

Svečiai mačą baigė be iš aikštės pašalinto Duško Dukičiaus (90+1 min.).

Kazanės futbolininkų varžovais trečiajame kvalifikaciniame turnyro etape rugpjūčio 1 bei 8 dienomis žais su „Randers“ (Danija) vienuolike.

Kitų antradienį jau pasibaigusių atsakomųjų Europos lygos futbolo turnyro antrojo kvalifikacinio etapo mačų rezultatai:

„AS Trenčin“ (Slovakija) – „IFK Goeteborg“ (Švedija) 2:1 (1:0) /pirmųjų rungtynių rezultatas 0:0/

„FC Minsk“ (Baltarusija) – „Valletta FC“ (Malta) 2:0 (0:0) /1:1/

Orhėjaus „Milsami“ (Moldova) – Soligorsko „Šachtior“ (Baltarusija) 1:1 (1:1); „Milsami“ laimėjo 4:2 po 11 baudinių serijos) /1:1/

„MŠK Žilina“ (Slovakija) – Liublianos „Olimpija“ (Slovėnija) 2:0 (1:0) /1:3/

„FK Turnovo“ (Makedonija) – Splito „Hajduk“ (Kroatija) 1:1 (0:0) /1:2/

Plevlios „Rudar“ (Juodkalnija) – Vroclavo „Šląsk“ (Lenkija) 2:2 (0:2) /0:4/

Sačcherės „Čichura“ (Gruzija) – „FC Thun“ (Šveicarija) 1:3 (1:1) /0:2/

„FK Aktobe“ (Kazachstanas) – Ulstenviko „IL Hodd“ (Norvegija) 2:0 (1:0) /0:1/

Baku „Inter“ (Azerbaidžanas) – „Tromso IL“ (Norvegija) 1:0 (0:0) /0:2/

Lenkorano „Chazar“ (Azerbaidžanas) – Haifos „Maccabi“ (Izraelis) 0:8 (0:6) /0:2/

Graco „Sturm“ (Austrija) – „Breidablik UBK“ (Islandija) 0:1 (0:1) /0:0/

Glivicų „Piast“ (Lenkija) – Agdamo „FK Karabach“ (Azerbaidžanas) 2:2 (2:1; po pratęsimo /1:2/

„Gefle IF“ (Švedija) – Famagustos „Anorthosis“ (Kipras) 4:0 (1:0) /0:3/

Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis) – Stara Zagoros „Beroe“ (Bulgarija) 2:2 (1:1) /4:1/

„Prestatyn Town FC“ (Velsas) – „HNK Rijeka“ (Kroatija) 0:3 (0:2) /0:5/

2013-2014 metų sezono Europos lygos futbolo turnyro nugalėtojas ateinančių metų gegužės 14 dieną paaiškės Turine (Italija).