Anksti išgąsdinti rusai pirmuosius taškus įsirašė mače prieš suomius

Skaudžia nesėkme „Euro 2020“ pradėjusi Rusijos futbolo rinktinė atsitiesė antrajame ture. Stanislavo Čerčesovo auklėtiniai savajame Sankt Peterburgo stadione 1:0 įveikė turnyro debiutantę Suomiją.

Iškovoję pirmuosius 3 taškus, rusai B grupės lentelėje pasivijo juos pirmajame ture sutriuškinusią Belgiją ir vieną pergalę jau iškovojusią Suomiją. Vienintele be taškų grupėje lieka Danija, bet jos antrojo turo susitikimas dar laukia – rytoj 19 val. danai mes iššūkį belgams.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Nors rusų ir suomių rungtynių favoritais buvo laikomi „Krestovsky“ stadiono šeimininkai, jau pirmosiomis minutėmis Rusijos rinktinės sirgaliai buvo kaip reikiant išgąsdinti.

Nesužaidus nė keturias minutes Joelis Pohjanpalo gražiu smūgiu galva krisdamas į priekį pelnė įvartį, o turnyro debiutantai jau šoko triumfo šokį, tačiau jį nutraukė VAR peržiūra – įžvelgus ypač minimalią nuošalę, įvartį teko atšaukti ir rezultatas liko nepakitęs.

Išgąsdinti rusai bandė perimti iniciatyvą, bet didžiąją dalį pirmojo kėlinio tą jiems padaryti sekėsi sunkiai. Rimtesnes progas Rusijos futbolininkai susikurdavo tik po suomių klaidų, o dar labiau situaciją apkartino skaudus krašto gynėjo Mario Fernandeso krytis ant žemės, po kurio natūralizuotas brazilas aikštę paliko tik neštuvų pagalba.

„Scanpix“ nuotr./Skausmingai nusileidęs Mario Fernandesas išnešamas iš aikštės

Ir tik tada, kai jau atrodė, kad komandoms antrąjį kėlinį teks pradėti nepasiekus įvarčių, Rusija pagaliau „pramušė“.

Aleksejus Mirančiukas gražiu smūgiu antrąją pridėto laiko minutę pelnė pirmąjį ir savo, ir Rusijos rinktinės įvartį šiame Europos čempionate, pagaliau išvesdamas saviškius į priekį.

Antrajame kėlinyje rusai atidavė teritorinę persvarą suomiams, o patys kūrėsi progas greitose atakose.

Kelias progas turėjo Aleksandras Golovinas, o ypač gerą galimybę vėjais paleido Rifatas Žemaletdinovas, kurio smūgį 66-ąją minutę atrėmė suomių vartininkas Lukašas Hradecky.

Nors patys įvarčių nepasiekė, rusai solidžiai gynėsi nuo suomių bandymų ir nepraleidę įvarčių iškovojo pirmuosius tris taškus šiame čempionate.

Trečiajame ture Rusijos futbolininkai keliaus į pirmąją išvyką šiame čempionate – jie Kopenhagoje žais prieš Daniją. Tuo tarpu suomiai liks Sankt Peterburge ir trečiose rungtynėse mes iššūkį Belgijai.

Suomija – Rusija 0:1
45+2' Aleksejus Mirančiukas [0:1]

15min fiksavo svarbiausius rungtynių įvykius.

90+7 min. Viskas, Rusija švenčia pirmąją pergalę.

90+3 min. R.Žemaletdinovas ir vėl turėjo puikų šansą, bet ir vėl nepataiko į vartus.

88 min. Už galvos griebiasi suomių kapitonas P.Arajuuri – jam nepavyko pataikyti galva į vartus iš kelių metrų, nors situacija ir nebuvo pati lengviausia.

72 min. Rusijos rinktinė pabėgo į greitą ataką, o nuostabia proga nepasinaudojo D.Kuziajevas. Tuo tarpu suomiai, nors ir turi kamuolio kontrolę, nieko susikurti nepajėgia.

66 min. Kokia Rifato Žemaletdinovo proga! Rusas turėjo šansą pelnyti antrą komandos įvartį, bet per sprindį nepataikė į vartus.

61 min. Suomiai kurį laiką bandė užgulti Rusijos vartus, tačiau retą progą gavę šeimininkai susikūrė neblogą ataką, kuri baigėsi netiksliu A.Golovino smūgiu.

52 min. A.Golovino smūgiuotas kamuolys praskrieja per kelis centimetrus nuo virpsto.

49 min. I.Divejevas jau ne pirmą kartą gelbėja Rusijos vartus – šįkart gynėjas išmušė kamuolį iš po kojų T.Pukki.

46 min. Antrasis kėlinys prasidėjo. Ar suomiai sugebės atsitiesti?

45+6 min. Net šešios pridėtos minutės baigėsi ir komandos keliauja į rūbines rusams minimaliai pirmaujant.

45+2 min. ĮVARTIS! A.Mirančiukas fantastišku smūgiu kaire koja pelno pirmąjį Rusijos rinktinės įvartį šiame čempionate ir išveda savo komandą į priekį pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje – 0:1.

37 min. Į vartus krenta abiejų komandų žaidėjai, bet ne kamuolys – pavojinga rusų ataka skausmingai baigėsi J.Uronenui ir Viačeslavui Karavajevui.

29 min. Pavojus prie suomių vartų, bet A.Dziubai mušti į vartus svečiai taip ir neleido.

25 min. Labai nemalonus epizodas. Rusijos rinktinės gynėjas M.Fernandesas po susidūrimo su varžovu iš aukštai krenta ant nugaros ir kelias minutes nesikelia nuo žolės. Galiausiai, aikštę jis palieka ant neštuvų. Tai jau antra Rusijos netektis gynybos kraštuose – pirmajame mače ši komanda neteko ir veterano Jurijaus Žirkovo.

20 min. O dabar jau grubi rusų klaida ir tik I.Divejevo pastangų dėka šeimininkai išvengė J.Pohjanpalo įvarčio.

19 min. Šiurkščiai klysta suomių gynėjai. Laimei jiems, rusai tuo nepasinaudojo.

13 min. A.Dziuba pataikė į virpstą, tačiau net ir kamuoliui lėkus į tinklą įvarčio nebūtų buvę, nes teisėjo asistentas kelia į viršų vėliavėlę – užfiksuota nuošalė.

10 min. M.Ozdojevas turėjo nuostabią progą išvesti Rusiją į priekį, tačiau šeimininkų saugo smūgis iš dėkingos padėties buvo labai netikslus.

4 min. Suomiai jau triumfavo – J.Pohjanpalo pelnė įvartį krisdamas į priekį taip, lyg nertų į vandenį, tačiau viską pakeitė VAR – įvartis buvo atšauktas dėl nežymios nuošalės. Apmaudus epizodas čempionato debiutantams.

1 min. Pirmosios antrojo turo rungtynės prasideda! Gero futbolo!

Startinės komandų sudėtys:

Suomija (3-5-2): Lukašas Hradecky, Danielis O'Shaughnessy, Paulusas Arajuuri, Joona Toivio, Jere Uronenas, Glenas Kamara, Robinas Lodas, Rasmusas Schulleris, Jukka Raitala, Joelis Pohjanpalo, Teemu Pukki.

Strategas: Markku Kanerva

Rusija (4-3-3): Matvejus Safonovas, Daleras Kuziajevas, Georgijus Džikija, Igoris Divejevas, Mario Fernandesas, Magomedas Ozdojevas, Dmitrijus Barinovas, Romanas Zobninas, Aleksandras Golovinas, Artiomas Dziuba, Aleksejus Mirančiukas.

Strategas: Stanislavas Čerčesovas