Stebuklas neįvyko: vaikiškai klydusiai Lietuvai – skaudžios pamokos pasaulio čempionate

Lietuvos salės futbolo rinktinė be pergalių užbaigė pasirodymą pasaulio čempionate namuose. Šansų patekti į atkrintamąsias turėję mūsų šalies salės futbolininkai šeštadienį apmaudžiai 2:6 krito prieš Kosta Riką.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tai buvo žūtbūtinė kova abiems ekipoms, kurios pralaimėjo du pirmuosius savo mačus A grupėje. Trys taškai būtų leidę lietuviams tikėtis atsidurti tarp keturių geriausių trečiąsias vietas savo grupėje užėmusių komandų, tačiau nustebinti Jevgenijaus Ryvkino auklėtiniai nesugebėjo.

Nors mačo su Kosta Rika pradžia žadėjo daug.

Jau 8-ąją minutę Genaras Samsonikas gudriai kyštelėjo koją ir nukreipė kamuolį į tinklą – Lietuva išsiveržė į priekį 1:0.

Gerai laikėsi mūsų salės futbolininkai, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje subyrėjo kaip reikiant.

Milintonas Tijerino 18-ąją minutę perėmė kamuolį po lietuvių šiurkščios klaidos aikštės viduryje, nuskuodė į ataką ir smūgiavo tiksliai – 1:1.

Jau po minutės bereikalinga pražanga aikštės kampe kainavo skaudžiai, mat buvo išnaudotas pražangų limitas – į lietuvių vartus paskirtas 10-ties metrų baudinys. Prie kamuolio stojo Juanas Cordero, šovė idealiai į viršutinį vartų kampą bei išvedė Kosta Riką į priekį 1:2.

Dar kartą vaikiškai suklydusi Lietuvos rinktinė iš savo vartų kamuolį traukė 29-ąją minutę, kuomet perėmęs kamuolį M.Tijerino vėl mušė užtikrintai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

32 ir 34 minutėmis įvarčius pelnė Danielis Gomezas. Pirmajame epizode jį puikiai išvedė vieną prieš vartininką komandos draugas, o antrą įvartį D.Gomezas vėl pelnė po šiurkščios lietuvių klaidos. Be vartininko žaidę mūsų futbolininkai prarado kamuolį ir varžovas pasiuntė kamuolį į tinklą iš aikštės vidurio.

Justinas Zagurskas paguodos įvartį pelnė 38-ąją minutę tolimu smūgiu pažeme.

Likus kelioms sekundėms iki rungtynių pabaigos Lietuvos vartininko klaida aikštės viduryje virto jau trečiuoju D.Gomezo įvarčiu. Tai buvo paskutinis rungtynių akordas.

15min primena, kad prieš pat rungtynes su Kosta Rika treneris J.Ryvkinas susipyko su Arturu Juchno, o futbolininkas paliko rinktinę.

Lietuvos komanda pirmąsias čempionato rungtynes pralaimėjo Venesuelai 1:2, o prieš Kazachstaną krito 0:3.

Rungtynių eiga. Lietuva – Kosta Rika 2:6

Antras kėlinys.

40 min. Viskas. Rungtynės baigėsi.

40 min. D.Gomezas gauna dar vieną dovanėlę iš lietuvių, kurią verčia įvarčiu. KIEK KLAIDŲ!

38 min. Įvartis! Justinas Zagurskas iš toli pažeme smūgiuoja stipriai ir tiksliai – 2:5.

34 min. Dar vienas įvartis. Vartininką išėmę lietuviai nesugeba išlaikyti kamuolio ir varžovai muša iš aikštės vidurio į tuščius vartus. Tragiškas vaizdelis. Jau 1:5, o mušė D.Gomezas.

32 min. Dar vienas įvartis į lietuvių vartus. Puikiai į ataką išvestas Danielis Gomezas muša ketvirtą savo ekipos įvartį. Pralaimime jau 1:4.

32 min. Žaidžiame be vartininko, bet kiekybinės persvaros išnaudoti nesugebame.

29 min. Panašu, kad viltys dūžta. Milintonas Tijerino muša dar vieną įvartį. Vėl po vaikiškos lietuvių klaidos prie savo vartų. Atsiliekame 1:3.

28 min. Nepavyksta lietuviams kurti pavojaus prie varžovų vartų.

22 min. Labai gera proga, tačiau kamuolys į vartų plotą neskrieja.

Pirmas kėlinys.

20 min. Kėlinys baigtas. Reikia daryti išvadas.

19 min. 10 metrų baudinys į Lietuvos vartus dėl išnaudoto pražangų limito. Juanas Cordero muša į patį vartų kamputį ir Lietuva jau atsilieka. Reikėtų baigti dalinti dovanėles varžovams – 1:2.

18 min. Lietuviai padovanojo įvartį varžovams. Prarastas kamuolys aikštės viduryje, oponentai bėga į priekį, o Milintonas Tijerino baudžia – 1:1.

17 min. Varžovų antrasis vartininkas užsidirba geltoną kortelę.

14 min. Tenka pripažinti, kad pasisekė Lietuvos komandai, nes varžovas nerealizavo puikios progos.

11 min. Varžovų vartininkas žaidžia rankomis už baudos aikštelės ribų! Raudona kortelė jam.

8 min. Genaras Samsonikas gudriai kyštelėjo koją ir nukreipė kamuolį į tinklą! Mes priekyje – 1:0!

8 min. Teisėja parodo kortelę ne tam žaidėjui. Kurioziška situacija.

7 min. L.Sendžikas nepasinaudoja puikiu šansu.

5 min. Keletas pavojingų smūgių į Kosta Rikos vartus, bet įvartis nekrenta. Kol kas vaizdas aikštėje džiugina.

4 min. Vartininkas E.Žagaras susidūrė su varžovu ir buvo susiėmęs už galvos, tačiau stojasi ant kojų ir žaidžia toliau.

3 min. D.Reimaris šovė pavojingai, tačiau vartininkas atrėmė smūgį.

2 min. Apmaudi klaida prie savo vartų, tačiau varžovams įvarčio pelnyti nepavyko.